Rekonstrukce výtahu a malé dítě

ptacatko01
27. srp 2018

Ahoj, začali nám dnes předělávat výtah. Měli jsme tu ten úplně starý dřevěný jen s kovovou kleci okolo. Teď bude nový, psali že budou odstraňovat zábradlí a klece nejdřív. My ale bydlíme v pátém patře a já mám fobii z výšek a navíc máme 21m dcerku. Jo možné, že nechají celou šachtu jen tak odkrytou bez nějaké zábrany? To bych nemohla ani vylízt z bytu. Má někdo zkušenosti jak probíhá výměna těchhle starých výtahů?

katka900
27. srp 2018

@ptacatko01 nejste z Nového Jičína. Tohle mi zní povedome:D

caverina
27. srp 2018

@ptacatko01 určitě to bude zabezpečené...

ptacatko01
autor
27. srp 2018

Ne z pardubického kraje, já doufám že to bude zabezpečené jinak bych fakt nemohla ani vylízt a sejít dolů, při pohledu do šachty bych měla závrať.

katka900
27. srp 2018

@ptacatko01 nás to taky čeká. Úplně stejný problém

ptacatko01
autor
27. srp 2018

Zatím tam odmontovavaji zábradlí, snad by to nemohli nechat úplně bez zajištění jsou tu malé děti v těch nejvyšších patrech.

caverina
27. srp 2018

@ptacatko01 nikdo by si to nevzal na triko to nechat jen tak....

cuuza
27. srp 2018

Neboj, to musí zabezpečit, už kvůli tomu aby jim někdo nehodil něco na hlavu.

martiniquest
27. srp 2018

Informuj se u predsedy vyboru vaseho SVJ. Nevim, co bys chtela zjistit na Modrem konikovi...

ariadna12
27. srp 2018

Meli by to zabezpecit, ale dcerku bych si hlidala. V 70. letech se stalo mym pribuznym, ze otevreli vytah a uvnitr dira, malem jim tam spadlo dite. V dnesni dobe by to melo byt pravidlem zabezpecit, ale informovala bych se a byla opatrna.

hojda
27. srp 2018

Zeptej se na sdružení vlastníků nebo družstvu nebo na té firmě, nevím jaký typ bytu máte. Ale rozhodně nezapezpečené to nenechají, to by vás museli vystěhovat po dobu rekontrukce.

ivular
27. srp 2018

Taky myslím, že to zabezpečí. Připomíná mi to situaci, kdy se u nás v domě strhávaly balkóny kvůli rekonstrukci. Řemeslníci v každém bytě osobně odmontovali kliku od balkonových dveří a ještě jsme měli přikázáno postavit před ty dveře kytku😅

mary.jane
27. srp 2018

@ptacatko01 u nas to delali tak, ze sice ty mrize vytahove sachty odrezali, ale pak je na ty rohove kovove stojny, ktere zustavaji, pripevnili zpatky fasetami (takove ty plastikove zdrhavaci pasky). A pak je naraz vymenili za ty nove plexisklove panely. Zadna “dira” se nekonala a vytah do posledni chvile jezdil ten stary a pak behem jednoho dne uz ten novy.