Psychicky týraná dcera. Jak to změnit, aby z ní zase byla normální holka?

mishell1985
17. črc 2022

Dobrý den, mám u sebe na prazdninovem pobytu 15ti letou dceru, než soud rozhodne o svěření do mé péče. Doteď žila u pěstounky s mladším bratrem. Má výchovné problémy, je tichá, uzavřená, nekomunikativni, bez povelů nic neudělá, neduveruje lidem. Je řešena na OSPOD, a je medikovana psychiatrom. Po smrti svého dědy, chtěla do decaku, proto jsem okamžitě zasáhla. Informace mám pouze od pěstounky a OSPOD, ale připadá mi ne jako problémové dítě, ale psychicky týrané mladším bratrem, kterému pěstounka více nadrzovala. Jak změnit tuto situaci, aby z dcery byla zase normální holka???

elinka90
18. črc 2022

@mishell1985 venovat se ji a davat ji lasku?! To je asi hlavni problem vseho, ze vlastni matka o ni nejevi zajem a holka pendlovala mezi dedou a pestouny.

merope
18. črc 2022

Ještě pro ujištění - co by chtěla dcera? Řeší se soud, řeší se svěření do péče - další změna pro holku? Dcera "chtěla do děcáku"? Proč?

ronyx
18. črc 2022

Ne že bych chtěla rejpat, ale ono je taky dost podstatné, proč dcera žila 15 let u pestounky, či dědy..... Proč ji do péče chceš až teď? Přijde mi, jako bys tu holčinu viděla poprvé v životě, když sis až teď všimla jejího psychického rozpoložení, nebo dřív byla jiná?... Svádět to hned na bratra, či pěstounku je hodně rychlý soud, pokud se ti sama nesvěřila s tím, co ji trápí. Jestli to nemůže být i fakt, že ví, že půjde k tobě. .... 🤷‍♀️

vikinkav
18. črc 2022

Ja jsem pochopila, ze to neni jeji biologicka dcera, ale mozna se pletu?

marimanta
18. črc 2022

Ono to asi nebude černobílé. Jak už tu výše stojí... Proč byla v pěstounské péči? Vídaly jste se? Jak často, jak intenzivně? Byla taková i dřív? Nebo až teď...?
Bohužel ti tu nikdo asi neporadí, protože to tak jednoduché není...
Biologická matka mých svěřených dětí taky ví přesně, co já dělám špatně a jak se to dělá správně....

irmamala
18. črc 2022

15 let se o ní vlastní matka nestará a jediný, koho měla, jí zemřel. Asi by bylo dost divné, kdyby se to na ní psychicky nepodepsalo.

mimco
18. črc 2022

@irmamala tak nějak👍

knuffel
18. črc 2022

No ta má naloženo do života... Do toho puberta, to je nálož sama o sobě.
Co by chtěla ona? Teda kromě toho, aby se vrátil čas a ona si mohla jako miminko vybrat jinou mámu, která bude ideálně s tátou tvořit rodinu a zabezpečí jí normální rodinné zázemí - bezpečí, postel, jistotu a lásku - a to trvale. Tohle je s dcerou špatně, ty jsi do jejích 15 let dělala co? Teď je pozdě, je pozdě, je pozdě, ta holka je v řiti téměř na všech frontách. Pevně věřím, že je to trolling.

xxx3d
18. črc 2022

Příliš málo informací a zároveň chumel informací, které nejsou ukotvené.
ALE a především, tohle řešit s lidmi, kteří ji znají (lékaři, pěstounka, ospod ...) a s ní.

možná některá byla v podobné situaci, ale každá taková situace je jedinečná, stejně jako dítě a každá "dobrá" rada může přinést hromadu navršených problémů, které se pak budou obtížně dávat do jakési normy.

já bych se osobně přimlouvala za smazání téhle diskuze jako celku, dítě má právo na soukromí, ne si o sobě po letech dohledávat nebo dohledat nějaké citlivé informace z diskuzních fór.

knuffel
18. črc 2022

@xxx3d Tak hlavně se ptá na něco, co už z podstaty věci nelze. Nemůže mávnutím kouzelného proutku vyrobit z dcery hodnou normální holku, co je to za blbost??

xxx3d
18. črc 2022

@knuffel hm, je to náctiletá holka, nadopovaná léky, možná zbytečně, pokud jde o týrání
je na prázdninovém pobytu u někoho (těžko říct, jestli biologický rodič, nebo širší přízeň) jiného, než kde poslední dobu žila, což je samo o sobě taky divný...

a teď si na ní někdo bude "zkoušet" samozřejmě s těmi nejlepšími úmysly, jestli se jedná o problémové dítě s oprávněnou medikací, nebo o týrané dítě, na základě toho, co kterou maminku napadne, že by mohlo...?

to je prostě nesmysl.
buď se jedná o typickou diskuzi - z nudy o prázdninách něco zkusím založit
anebo se jedná o nevědomost, jak takové dobré rady mohou někdy nenávratně ublížit.

marimanta
19. črc 2022

Proč má článek na hlavní straně změněný nadpis tak zavádějícím způsobem...? 🤦🏻‍♀️