Pravda nebo lež? "Obviňování" manžela při porodu

megynka13
10. led 2017

Jen tak pro pobavení - zajímá mě, jak to máte s "obviňováním" manžela při porodu? 🙂 Jistě to znáte, filmy (a párkrát jsem to i zaslechla od známých), kde ženy svým mužům při porodu nadávají, vyčítají jim, že je to jejich vina apod. (při té bolesti) ...
Jak to máte vy, věříte tomu? Nebo je to podle vás jen nějaká hloupá pověra?
Já osobně tomu tedy nevěřím, sama jsem muže u prvního porodu měla (a doufám, že bude i u druhého) a spíš jsem cítila jen větší a větší lásku. Přeci jen, miminko jsme si přáli, oba, nedovedu si moc představit, že bych mu nadávala - i kdyby jen v té bolesti 🙂

medulinek
10. led 2017

@megynka13 taky jsem mela manzela u prvniho,prisel s tim sam a myslim,ze na nejake nadavky bych ani silu nemela.Byla jsem rada,ze tam je a pvzhledem k tomu,ze to bylo v nocci,tak jsme vlastne ani moc nemluvili 🙂

ivular
10. led 2017

@megynka13 Já mám pocit, že s nějakým obviňováním manžela za utrpení při porodu jsem se nesetkala ani ve filmu, natož v realitě..

marketa11112
10. led 2017

🙂).. manzelovi jsem opravdu nenadávala 🙂).. byla jsem jen a jen stastna, ze tam je se mnou.... chudakovi jsem mackala ruku tak, ze mel modrinu a při jedne velke kontrakci jsem ho kousla... nerekl ani slovo, az druhy den..a me to bylo desne lito... tvrdil, ze když me videl, nejradeji by porodil za me.....mam pocit, ze nas to ještě zblizilo.. ted jsme tehotna podruhe a opravdu se tesim na to, ze tam bude se mnou.. mam pocit, ze bez nej bych to nedala...

megynka13
autor
10. led 2017

To je pěkné 🙂 tak alespoň člověk ví, že je to opravdu jen pověra, což se nejspíš dá čekat - kdo by za něco takového někomu nadával, že ;)

puresin
10. led 2017

@megynka13 Chichi, mne se to stalo u 3. porodu, kdyz to manzel k porodu nestihal. Dva dny jsem vyvolavane rodila a kdyz to konecne prislo, byl to hrozny masakr a rychlost. To vim, ze jsem sycela "ja mu dam tri deti, previtovi..." 😅
Ale popravde, me rozciloval i u dvou predeslych porodu, kdyz mam totiz bolesti, uzavru se do sebe a potrebuju byt sama, a pak me stve i ze jde zase na zachod nebo nohou strcil do zidle... 🙏

maudd
10. led 2017

Já teda přímo nenadávala ale v jednu chvíli jsem hartusila že "to teda ku*** bolí" a když mi říkal ať se nadechnu, tak jsem na něj vyjela, ze si budu dýchat jak ja chci 😄 ale jinak v klidu. Předem jsme se dohodli, že co se na porodním sále řekne, to tam taky zůstane...