Pořízení kočky. Trápila by se?

anettzz
15. čer 2024

Holky ahoj, chci se zeptat těch co pracují 12ti hodinové směny a vlastní šlechtěnou kočku. Jak to zvládaji? Jestli to neni moc hodin co jsou doma samy.
Uvažuji, že bych si pořídila kočičku, ale pracuji od 13h-2h rano. Myslíte, že by se trápila?
Změna práce teď asi nepřipadá v úvahu.
Prosím máte stim někdo zkušenost? Zdali vydrží kočka sama než přijdu z práce? Děkuji za normální odpovědi

alianan
15. čer 2024

Za mě v pohodě, problém bude akorát s kotětem, to bez dozoru bude dělat hlouposti, starší kočka to zvládne levou zadní.
Jako lepší jsou samozřejmě dvě koťata, zabaví se, ale také budou dvakrát tak rozervené záclony, rozškrábané křeslo a sedačka, rozbitých sklenic......

pipi_puncocha
15. čer 2024

Měli jsme jednu a byla hodně smutná, po necelém roce jsme pořídili další, stejné plemeno, stejná chovatelská stanice, a co jsou ve dvou, tak je to v pohodě.

pampeliska1313
15. čer 2024

Naše by to třeba nedala. A to máme obyčejnou, ale jednu. Je sama od osmi do pěti a pak už jen sleduju z balkonu její nakvasenej výraz, slyším ji jak mňouká, jen co vejdeme do bytu a hnedka u dveri musím mazlit za vycitavyho remcani))

junetule
15. čer 2024

Takova mainska myvali, nebo norska lesni to zvladaji s prehledem. Jsou takove flegmaticke a nad veci. Potuli se do zasoby, kdyz se jim chce a pak si delaji svoje, kdyz nejsi doma. Nase Rose (mainska) je v klidu, i kdyz vyrazime na tyden pryc a babicka ji tam prijde jednou za den zkontrolovat a dat jidlo, vodu. Pak prijedem, stoji u dveri, vita nas, necha se pohladit a zase si jde delat svoje 🙂 ale zase si treba k tobe na cely vecer lehne do postele a ty me hlad a mazlikuj, nebo uvidis 😂

kitty_cat34
15. čer 2024

My máme Bengálky…
Nejdříve jsme měli jednu, pak bylo vidět, že jí je smutno když jsme byli dlouho pryč.. pořídili jsme k ní ještě kamaráda a je to lepší 🙂 dost si spolu vyhrajou…

kubesovaadelka
15. čer 2024

@anettzz to je spíš o povaze a přístupu hned od začátku. My měli obyč kočku z vesnice jako děti, která nezvládala být sama, když nikdo nebyl doma a já chtela
ven, musela jsem ji první uspat na jeho polštářku s jeho deckou a plysakem, jinak byl smutný a bylo peklo. Nyní máme ragdolla a nejvíc v pohodě. I na víkend můžeme vyrazit s tím že sestra každý den chodí dát čistou vodu, krmení a vyčistit záchod

alianan
15. čer 2024

@pampeliska1313 Právě, že máte obyčejnou kočku, tam jsou povahy různé, spíš je většina akčních.
Pokud se vybere klidné plemeno, tak to kočka v pohodě dá.
Já mám celý život peršanky, když odjíždíme na víkend, ani nesháním hlídání, dle mého si ani nevšimnou, že jsou doma samy.😅

pampeliska1313
15. čer 2024

@alianan jasný, ono tam je i to, že je na nás fixovaná, našli jsme ji na parkovisti pod autem jako kotatko, který bylo zablešený, začervený, zahnisaný a tak. Takže je k nám přimknutá od malinka.🙂 ale říkám si, že každý zvíře je originál a i když by plemeno mělo nějaký bejt povahově, nemusí to tak nutně bejt. To bych spis poridila asi dvě, pokud by ta jedna fakt stradala.) ale možná se pletu.)

lveruu
15. čer 2024

@anettzz pořídili jsme si kočku jelikož jsme měli v paneláku v bytě několikrát myš. Mám sichty 13 denní 12 noční 8 ranní, do toho dvě malé děti 8 a 5. Máme maine coon a můžu říct nikdy jsem nevěřila že můžu milovat kočku jako mazlíčka.

anettzz
autor
15. čer 2024

@lveruu krásná❤️

anettzz
autor
15. čer 2024

Holky zlaté děkuji za odpovědi. Celkem me to uklidnilo. Čekala jsem, že spíš budete psát jak se bude trápit atd.

rozitta
16. čer 2024

Už bych kočku v bytě nechtěla 😖 ta naše má přes osm let. Ani na dovolenou nemůžeme, byli jsme za tu dobu, co jí máme tak 2x a i když za ní chodila moje máti, tak kočka se stejně (ze stresu nebo pomsty) vykadila a vymočila na nemyslitelných místech - a pak to hledej. Smrdí něco, nevíš kde. Dvě sedačky dodrápala, polstrované dveře taky na odpis (škrabadlo má). Když se vykadí do záchůdku, smrdí celý byt a to žere jen top granule. Nemáme kvůli ní kobereček v koupelně, nelíbil se jí, tak na něj močila. Ráno vstává ve 4h a budí nás, abysme jí doprovodili k misce. Když má náladu, tak nás budí i v noci. Mňouká a buší/ škrábe do nábytku. Kde si lehne, tam zůstanou její chlupy. Dvakrát se mi vyčůrala do koše s vypraným prádlem. Kámoška musela dát kočku pryč, protože žárlila na miminko a čurala na všechny věci s ním související. Nee, kočku do bytu už ne.

felis
16. čer 2024

@anettzz ahoj, jsou kočky, stejně jako lidi, co jsou rady samy a pak jsou takové, které se samy buď nudí anebo jsou smutné. Záleží taky na plemenu. V CHS by měli znát povahy koťat, ale to Ti řeknou povahy i v útulku. Pokud se vezmeš jednu kočku, tak se připrav na to, že ji budeš tak na 5 let simulovat partaka do her. Já bych do jedné kočky už nešla, mam dvě (jsou pouze bytové) a nejdřív jsem měla jen kocoura a po půl roce k nám šla i jeho ségra. A je to lepší. Ty náklady navíc nejsou tak zásadní (myslím jídlo a stelivo, ne vet) a i když se někdy rvou jak koně, tak na druhou stranu když spí spolu, tak jsou ňuňavý a i teď v 7 letech si spolu hrají. Kočka je skvělý parťák a není pravda, že se nedá vychovat. Oni moc dobře rozumí povelům. Ovšem něco jiného je, že se jim nechce anebo kdyz jsou sami doma, tak se prochází kdo ví kde 😀

veroniquecz
16. čer 2024

My máme kartouzáka a dává to v pohodě. Jsou to hodně flegmouši 🤗

katule1990
16. čer 2024

Taky doporucuju kocky dve. O moc vic prace to neni a vidim, ze clovek toho kocicicho partaka proste nevynahradi. Zabavi se spolu, perou se (v ramci hry), honi se po byte, pak se navzajem umyjou a spi jako jin a jang 😁. A kdyz nejsme doma, neni jim tak smutno. Driv by me to asi nenapadlo, ale mit kocky dve ma opravdu hlavne vyhody.

pampelina18
16. čer 2024

@anettzz v pohodě již od kotěte

tereza0111
16. čer 2024

Svagrova ma ragdollku a ta je silena jak je sama, jak se zdrzi v praci, tak je na ni znat, ze je urazena. Druha svagrova pro zmenu 2 somalske kocky, ty musela porizovat 2, aby nesmutnili. A ja mela vzdycky kocici nalezence a tem to bylo uplnee sumak, dokud byla plna miska :D Ten zadny nikdy nevadilo, kdyz nejsem

junetule
16. čer 2024

@rozitta tak to mas nejakou kocku podrazaka pomstychtiveho 😂😂 ja to nezazila. Skrabe jen skrabadla, nic nenici...teda krom sratu nabijecek a sluchatek, to je jeji specialita...ale muzem odjet na tyden, ani si nevsimne. A kdyz jsme doma, tak tuleni skoro vynucuje 😃 kazda ma holt svou povahu.

leymea
16. čer 2024

My mame britku, ted ji bude 11 let. Kazda kocka je jina. Nase ma rada klid (hlavne kdyz nejsou deti doma 😀 ), takze je sama doma uplne v pohode. Kdyz jedeme na dovolenou tak ji staci chodit jen krmit, samozrejme po prijezdu ma radost, ze jsme doma, ale zvlada to skvele. Navic je strasne zlata, nic nenici (max kouse nabijecky), cura a kadi jen do zachodu.

lveruu
17. čer 2024

@rozitta máme kočku půl roku, už jsem si jí vzala vychovanou 5 letou. Je to mainská mývalí kočka s PP. Byla jsem s detma u moře a staral se o ní přítel který nikdy neměl domácího mazlíčka. Ani jednou nekadila, nečůrala jinde než na svůj záchod. Tchyně má pouliční směs kocoura a když se o něj starám v její nepřítomnosti chodí kadit kam se mu zachce ale čůrat chodí na WC. Je to asi v povaze kočky. Ne všechny jsou stejné 😉

pipi_puncocha
17. čer 2024

…ten náš třeba nedělal průšvihy/naschvály, ale když jsme byli na dovolené, tak prakticky nejedl, strašně zhubnul, vypadal smutný, když jsme přijeli, tak nás několik dní ignoroval, byl úplně depresivní. A co jsou dva, tak to zvládají dobře (jezdíme cca 2x ročně na týden), nikdy nic neznečistili, neničí.

pampelina18
17. čer 2024

@anettzz nebudeš trápit, měli jsme rok jednu a byla v pohodě. Takovej závislák, pořídili jsme ji po roce parťáka a ta byla naštvaná, že už nemá vše jen pro sebe 😂

kath3rine
18. čer 2024

Ahoj, my měli jednoho kocoura, je to mazel a když byl doma celý den sám, tak byl smutný, uražený, při příchodu domů nám nejdřív vynadal a pak se chtěl celý večer mazlit... Tak jsme mu po roce pořídili kámošku, nejdřív z toho radost neměl, ale teď jsou nerozlučná dvojka... Ale jsou kočky, kterým je to jedno, prý britky jsou takový míň společenský, takže asi záleží na rase... My máme dvě obyčejný kočky a jsou to mazlíci, ale jak jsou dva, tak si vystačí, když zůstanou sami... Když jedeme pryč, tak už stačí, aby je někdo jednou za den zkontroloval... Předtím jsme dávali na hlídání babičce...

fatal_error
19. čer 2024

@pipi_puncocha
@kath3rine
tohle nefunguje vzdy. meli jsme puvodne jednu kocku, v jejim roce jsme ji poridili partacku, aby nebyla sama a nesnasi ji celych tech dosavadnich temer 13 let, co mame obe. nikdy ji neprijala, vyhejba se ji, obcas ji bezduvodne i napadne, odhani ji od misek a ta druha se ji samozrejme boji, takze je uzkostna a z nervu si skube chlupy na brise. ted je jim 14 a temer 13.
a znam takovych pripadu vic, kdy lide poridili partacku a dopadlo to neslavne. :(

pipi_puncocha
19. čer 2024

@fatal_error ano, i o takových případech vím. Ale zakladatelka zatím žádnou kočku nemá - tak bych rovnou vzala dvě, sourozence, z jedné CHS. Taky to tak příště udělám, jestli ještě nějaké příště bude. ☺️

fatal_error
19. čer 2024

@pipi_puncocha jo sourozence, to pak jo. 👍
u nas uz priste nebude, prostredni syn ma na kocky alergii. a nez me nekdo uda na ospod, tak konzultovano na alergologii a pry jak s nima 2 vyrostl (mame je 13 a 14 let, jemu jsou 4), tak je na ne zvyklej. ale dalsi kocka, jina, uz neprojde.

kath3rine
19. čer 2024

@fatal_error tak to je fakt smula, ale my mame docela dost společenskyho kocoura a rikali jsme si, ze holku k sobe prijme a vyslo to.. ona mu teda nedala moc na vyber, byla v podstatě jeste kote a zvykla na dalsi kocky a i psy, takze zatímco on na ni prvni den sycel, tak ona se k nemu lisala... Po trech dnech uz spali u sebe, proste si sedli no.. ale asi to byla i klika... Ale kdyz si poridi rovnou dve, tak by to melo byt v pohode...

elvira
19. čer 2024

@lveruu je nádherná, líná hodně?

rebe
19. čer 2024

Když jsme žili ve Švýcarsku, tak tam dokonce odmítali dávat do adopce pouze jednu kočku, pokud už jsi doma neměla jinou. Jinými slovy, kočky nejsou samotářská zvířata, když nemáš čas se jí maximálně věnovat, je lepší pořídit dvě.

lveruu
19. čer 2024

@elvira je úžasná celkově.. jak vzhled, povaha. Líná 😅 2x v týdnu někdy 3x vyčesáváme. 🙂