Pomoc dítěti, které je týráno. Jak anonymně?

lenandrea
10. pro 2021

Ahoj,chtěla bych se zeptat příbuzní si vzali do péče 3 letého chlapce který byl odebrán matce ale týrá ho řve a mlátí ho...nedá se to udělat nějak anonymně aby jsem mu mohla pomoci aby šel k jiným příbuzním ? Přes sociálku samozřejmě aby se to nedozvěděli že jsem to byla já ??? Děkuji za radu je mi ho líto 😔😔😔😔

mimco
10. pro 2021

@lenandrea volat pčr, hned!

lenandrea
autor
10. pro 2021

@mimco policajt s nima bydlí a nechce to řešit 😔😔😔

petrasipkova1
10. pro 2021

Opravdu potřebuješ být za dobre s takovými … pip ?

melek5
10. pro 2021

@lenandrea volat na ospod jméno uvádět nemusíš stačí říct že si sousedka z baráku jak říkám anonymně se to dá

alpakovo
10. pro 2021

@lenandrea najdi si správný kontakt na sociálku pod kterou spadate a anonymně zavolej. Pokud nechceš říct své údaje, nenutí tě. Já něco podobného řešila vloni v létě. Nebylo to sice týrání,ale taky holčičku tatínkovi nakonec sebrali

hojda
10. pro 2021

Co podnět dětské lékařce?

drakenn
11. pro 2021

Kdysi jsem řešila něco podobného. A rovnou jsem zašla na OSPOD. Podle mě to bylo věrohodné, když jsem tam byla osobně. Rovnou jsem uvedla, že nechci, abych v tom jakkoliv figurovala. Nikdo mě nikam neuvedl a hned zahájili šetření. A s dobrým koncem pro děti.

missbufy
11. pro 2021

Urcite zavolat nebo zajit na Ospod co nejdrive. Co to dite bude mit za detstvi...

michaela666
11. pro 2021

Když to čtu vaří se ve mě krev. Proč nedali dítku šanci v jiné rodině, kde by ho měli rádi a neubližovali mu? Prosím jednej a nenech se odradit strachem, možná jsi jeho jediná naděje na lepší život.

lenandrea
autor
11. pro 2021

@michaela666 zažádala si i o moje ale to se jí nepovedlo tak si vzala jiné 😔😔

levandule_k
11. pro 2021

Prosím jednej, zajdi na ospod. Pokud budeš u toho, potají nahrávej. Kdyby jsi s tou osobou, co má v péči dítě telefonovala, nahrávej si to, může se něčím prokecnout. Sice by to asi jako důkaz neobstálo, ale lépe se pak hledá pravda. Nenech, aby to došlo tak daleko jako tady https://www.novinky.cz/krimi/clanek/matka-utyra...

O pár diskuzí níže pod tvým příspěvkem je diskuze, kdy zakladatelka řeší deprese a psychické problémy. Měla těžké dětství. Více to nespecifikovala, ale kdo ví, co se všechno stalo.

Btw. Je možné, že když je policajt v rodině, že se tě budou snažit zastrašit, tak se nenech vystresovat. Pochybuji, že je tak vysoko, že by mu to mohlo projít.

lenandrea
autor
11. pro 2021

@levandule_k důkazy mám videa jak ho kope a mlátí to si myslím že je dostatečný

lenandrea
autor
11. pro 2021

@levandule_k je na vysoké pozici bohužel

levandule_k
11. pro 2021

Nikdo není tak vysoko, aby nemohl spadnout dolů.

levandule_k
11. pro 2021

Těch videí si udělej někde zálohu, co kdyby se ti záhadně ztratil mobil atp.

mimco
11. pro 2021

@lenandrea tohle bych okamžitě odevzdala na ospodu a nebe lépe, zavolala bych do nejbližšího Klokánku, nebo podobného zařízení, které určitě někde v okolí máte. Minimálně vás nasměrují.
Včera bylo pozdě!!! Tady bych se už na nějakou anonymitu vykašlala a jednala okamžitě, pokud to je pravda…
Konejte!

mimco
11. pro 2021

@lenandrea kdo si žádal o vaše dítě? 😱
To si někdo jen tak dělá sbírku cizích dětí? To se mi zdá malinko přitažené za vlasy…

mimco
11. pro 2021

@lenandrea neumím si představit, že bych někoho natáčela, jak kope do dítěte, natočila si několik videí a pak se teprve ptala, co s tím mám dělat…

gruyerre
11. pro 2021

@lenandrea takže oni před tebou kopou do malyho dítěte a ty předstíráš, že seš s tím v pohodě a nijak nezasahuješ? Aha. No hlavně to prosím nahlaš, ať už na policii nebo ospod, ale udělej to hned teď. Můžeš i anonymně, i když nerozumím proč anonymně. Hlavně na nic nečekej, až to dítě zabijou, bude to vina i všech lidí, kteří o tom věděli a nic neudělali.

lenandrea
autor
11. pro 2021

@mimco tak doslova ne ale je to žena která mě nemá ráda a chtěla mi vzít děti

lenandrea
autor
11. pro 2021

@mimco já ne ale moje vystrašená dcera

lenandrea
autor
11. pro 2021

@lenandrea děkuji za reakce a těm který chtějí soudit že nic nedělám tak to není pravda proto jsem se ptala a čekala jsem až budu mít důkazy ....tak už vím co mám dělat,tak to udělám

mimco
11. pro 2021

@lenandrea budete asi slušný oddíl 😱

leila7
11. pro 2021

A co je vam vubec do toho je to jejich zivot a jejich deti snad ne.boze kam ty lidi pprad strkaji ty cum.... Do kterym nic neni.

cikitkapb
11. pro 2021

@leila7 Prosímtě a ty jsi co za člověka, když bys nepomohla slabšímu, když bys věděla, že je mu ubližováno?

mimco
11. pro 2021

@leila7 počkej, já taky nesnáším, když se někdo sere do čeho nemá, ale kdyby šlo o týrání, okamžitě, ale okamžitě bych to hlásila!
Jestli jsi takový ignor, nedivím se pak, že je tolik násilí na dětech, protože je někdo schopen před tím zavírat oči, v takovém případě jsi v podstatě spolupachatel!

zelenaesmolda
11. pro 2021

@leila7
a psychiatr ti na to rika co?ty jsi slusne vymleta teda

michaela666
11. pro 2021

@leila7 Ty nejsi máma že? Mohla bys se sebou bezstarostně žít kdybys věděla, že přes chodbu bydlí týrané dítě? Někdo řve a bije 3 letého bezbranného kluka proboha. Navíc jim ho úřady svěřily do péče, takže vlastní rodiče asi za moc nestáli.
To je trochu rozdíl než drbat kdo si koupil nové auto, neplatí nájem nebo vyhazuje do popelnic věci co tam nepatří.

leila7
11. pro 2021

Je to kazdeho vec co jak zije a jak si zivot udela takovy ho ma a ne strkat hubu kam nemam.muj nazor jen.ja se taky nepletu tteba do nasi sousedky ze fetuje bydli v malinkem bytecku vodi si sem chlapi ve dne v noci a ma 2 holky a jeste nechava odpadky na chodbe i kolikrat par dni kde je to pak sila a totalni smrad a to ze kali kazdy patek ci sobota a huli jednu za druhou je mi to u prdele resila bycj to rada ale nemam a to nervy.