Pokojík - postele pro 2 děti, jak je uspořádat?

mimisekelis
24. bře 2016

Holky, potřebovala bych poradit máme malou holčičku-2 roky a chlapečka, 1měsíc. Když se narodil malý, začali jsme předělávat dětský pokojík a dokoupili š. skřín, kterou bude mýt ted Terezka a komodu, ktrá jí zatím stačia bude mít Šimonek, na hračky máme polici KALLAX z ikei ( ono je vlastne vseckno z ikei, vetsina STUVA), potom máme stan, a stolecek s zidlickama a takovou poličku STUVA. Malá spinká v posteli z ikei, 170x60 a malý samozřejmě v postýlce. pokoj máme velký, 4x5m tam problém není, ale nevím, jak uspořádat postele. Chtěla bych je dát blízko, ale nevím jestli se nebudou vzájemně rušit, jak to máte vy? budu ráda i za fotečky, pro inspiraci... 😉

kittynka
24. bře 2016

My řešili pokoj pro 7leteho a k němu se bude od léta stěhovat roční syn. Bojujeme ale s prostorem,takže starší dostal patrovou postel. Teď řešíme jak se skříní a policemi.... Takže se přidávám k vašemu tématu 🙂 nějak si nevím rady. 🙂

mimisekelis
autor
24. bře 2016

Já právě nevím, aby se nerusili...

veruska007
24. bře 2016

Kluci mají postel hlavami u sebe (byli tak od malička, i když starší měl velkou postel a mladší byl miminko v postýlce), nejmladší je s nimi, a ta je na druhé straně pokoje, pod oknem. Časem bude blíž. To rušení je stejné, ať jsou děti kdekoli v místnosti. Naše děti mají každý svého plyšáka a když někdo nemůže usnout a ruší, tak si ti, co chtějí spát, dají plyšáka na hlavu 😉.

kika_21
24. bře 2016

Když se budou rušit, je dobré, že se naučí toleranci. I to může být pozitivní, ačkoliv teď se to tak nejeví , na koleji jako když to najdeš. 🙂

kometkak
24. bře 2016

My budeme mít děti 3roky a 7mesíců když půjdou do společného pokojíčku. Starší dětskou postel 160cm a mladší postýlku. Až povyroste tak dvě postele 160cm. Poté nejspíš vyměníme za patrovku. Nábytek máme Ikea Stuva skříně. Zatím tři vysoké, ještě budeme dvě dokupovat. Stoleček a dvě židličky mammut, a 2x korpusy na plasové boxy z Ikey na hračky dělané na míru, aby se nám hodily rozměrově. Teoreticky se tam ještě vejde užší stolek a židle pro školáka na úkoly. Jak bude patrovka, vejsou se stoly dva.

mimisekelis
autor
24. bře 2016

To je pravda...

ililina
24. bře 2016

Holky, 7 a 4,5 roku mají patrovou postel, předtím měly postel velkou a dětskou z Ikei, neustále jsme řešili, kam si třeba sednout při večerním čtení. Pak jsme museli vyřešit, kam umístit psací stůl. Patrová postel bylo nejlepší řešení, zbylo místo na menší sedačku, na psací stůl i na komodu. V budoucnu ještě jeden psací stůl.
Myslím, že nejlepší by bylo nakreslit plánek pokoje, tak se může poradit nejvíce....

mimisekelis
autor
24. bře 2016

Plánek jsem nakreslit chtěla, ale nešel mi sem vložit... V čem ho nakreslit aby to šlo?

cukrik123
24. bře 2016

@mimisekelis v malování a pak uložit jako jpeg ne png jak je přednastaveno

mimisekelis
autor
24. bře 2016

Tak děkuju, zkusím...

mimisekelis
autor
24. bře 2016

Tak tady jsou rozmery naseho pokojicku, chceme tam tedy mít: postel-70x160, postýlka 120x60, prebalovak-90x70, komoda-80x48, satni skrin-50x60, policky-50x60, knihovnicka (podelne)147x39, stan-100x100 a stolek s židličkama- 85 prumer. Mělo by se to tam snad vejít... ale pokud se nevejde treba stan, no tak nebude . Svet se nezboří...

mimisekelis
autor
24. bře 2016

Nenapada vas nejaka moznost?

mimisekelis
autor
25. bře 2016

Tak ted, kdyz jsem sem dala rozmery tak nic? 😢Potrebuju rady!!! Prosím...

banitram
25. bře 2016

My máte také holku a kluka dva roky od sebe v jednom pokoji asi stejně velkém jako je ten váš. Už když jme ho zařizovali, tak jsme jednu stranu pokoje dělali pro kluka a na druhé straně je holka. Teď když už jsou plnoletí, tak to tak zůstalo, každý si i jinak vymaloval nebo vyzdobil do svou stranu. .. ale u tak malých dětí je to asi jedno, stejně ho časem budete předělávat podle potřeb školáků a pod. ... ono v jednom pokoji nikdy nebudou mít ideální soukromí, ať to rozdělíte jak chcete

evulina77
25. bře 2016

udělej si z papíru v měřídku nabýtek a pokoj a pak tím hýbej nejdřív na papíře a pak uvidíš, co se ti kde a jak vejde. Taky se to dá udělat třeba v powerPointu, nebo případně v jiném programu. Za mě doporučuji než malou postel, koupit už postele obě dvě velké, taky dvě šatní skříně a už bych udělala aspoň plán s umístěním pracovních stolů. Osobně totiž nemám ráda nábytek každý pes jiná ves...

mimisekelis
autor
26. bře 2016

Tak jsem udělala jeden návrh, co na to říkáte? Jen jsem tam teda dala tu postel 90x200, asi bude opravdu lepsi vetsi... máte nějáký lepší nápad? Budu ráda za radu, nebo i fotku.
Banitram- neposles fotku, pokud máš podobný pokojík, mohla bych se inspirovat... 😉

evulina77
26. bře 2016

@mimisekelis určitě dobrý, mají tam dost místa uprostřed pokoje na hraní...

banitram
26. bře 2016

@mimisekelis ten nákres se mi zdá výborný, mají každý svůj kout a zároveň společný prostor na hraní .... já to mám tak, že dveře jsou na stejné straně a na protější straně je balkon a okno. Podél jedné stěny jsou v po celé délce psací stůl + postel + vysoká skříň syna + velká šatní skříň obou dětí. A na té druhé souběžné straně je opět nízká skříňka + psací stůl + vysoká skříň dcery + postel.

mimisekelis
autor
27. bře 2016

Nechcete se někdo pochlubit fotečkama? Ještě jsem se ctěla zeptat bude pěkné, když bude pokojík lazený do zeleno, růžovo moodra? Nebo radši méně barev...

mimisekelis
autor
28. bře 2016

Nemáte ještě nějáké nápady?

mimisekelis
autor
29. bře 2016

Prosim

ewuleta
30. bře 2016

Ahoj, mi před půl rokem taky dělaly dětem pokojíček.Dceři je 3a půl a synovy 2a půl.Barvu jsme daly žlutou...hezky to prosvítilo celý pokojíček;) jinak posílám pár foteček jak to máme my;)Omlouvam se za nekvalitní foto, fotil a jsem tabletem 😀

mimisekelis
autor
31. bře 2016

Dekuju za krasne foto, budu rada za dalsi....