Pavouk. Jak se toho zbavit?

baraakevinek
24. dub 2022

Ahoj holky, včera jsem vlezla na balkón a čekalo mě tam překvapení, pavouk velikosti dlaně. Mám otřesnou arachnofobii a přítel, který se pavouků jinak nebojí byl taky otřesený a řekl že tam už nepůjde. Jak se toho mám zbavit?

zelenaesmolda
24. dub 2022

@baraakevinek
nejlepe napsat na MK,on ti ho nekdo urcite prijde sundat.

victress
24. dub 2022

chceš se zbavit pavouka nebo arachnofobie? chlap, co se bojí takového pavouka, pro mě není chlap...👎

gruyerre
24. dub 2022

@baraakevinek normálně ho smeťte smetáčkem na lopatku a vyneste před barák, nemusíte na něj sahat

alubif
24. dub 2022

Je to pokoutník a žijí v páru 😉😁. Čekáš, že k vám u koně někdo zajde a sundá ho? Jinak já je taky nemusím, ale zbavit se jich nějak dokážu pomoci smetáku a lopatky.

orchidis
24. dub 2022

@baraakevinek Nechci ti kazit tvůj velký den, ale tohle není pavouk o velikosti dlaně 🙂. Chápu, že nic horšího a strašlivějšího jste v životě nezažili a mocinky vás lituju, ale nechceš ho třeba normálně smést a hodit na zahradu?

emillyhk
24. dub 2022

Jak píše @alubif - je to pokoutník, žijí v páru. Jsou to teda obří hovada. Jako bývalý arachnofobik tě chápu, ještě dva roky zpátky by mě kleplo. Teď to řeším (citlivější povahy prominou) sprejem proti pavoukům. Jako je blbý, že jak je velkej, tak nezdechne hned, jednou mě "pronásledoval" po schodech 🤦‍♀️😄 Ale nakonec prostě zdechne...

baraakevinek
autor
24. dub 2022

@emillyhk děkuju za odpověď. Já chápu, že vypadám jako úplný debil, ale fakt se bojím.

baraakevinek
autor
24. dub 2022

@alubif ne chtěla jsem vědět, jestli třeba není jedovatý nebo něco nerozumím pavoukům, proto jsem sem dala foto.

baraakevinek
autor
24. dub 2022

@orchidis chtěla jsem poradit jak se toho zbavit bez toho, abych se ho musela dotknout a hned si ze mě začnou dělat srandu. Opravdu se mi stali horší věci v životě, ale není mi to příjemné.

camelinka
24. dub 2022

@baraakevinek Tihle hajzlici nam lezou domu kazdou chvili a jako arachnofobik z nich radost nemam...
Nicmene kdyz na me nekde vykoukne, zajecim si a bud ho s revem chytim a vynesu, nebo kdyz to nejde jinak, rozmaznu, protoze neni tak zly, najit pavouka v loznici, nez ztratit pavouka v loznici, ze ...

camelinka
24. dub 2022

@emillyhk ja ho takhle potkala v praci na chodbe a ten srac mi vylezl po maskacich, takze sem ho ztratila z dohledu a skakala a jecela,dokud nespad😅🤦. Pod kamerama...kluci meli zabavu😅

orchidis
24. dub 2022

@baraakevinek Tak se nečerti, ale jestli se přítel fakt z tohoto sesypal, dost bych zvažovala, co udělá, až budete v nějakém opravdovém průšvihu. Jo a jedovatí, ve smyslu skutečně jedovatí pavouci, u nás nežijí. Kousnutí žádného - běžně žijícího v ČR - tě nemůže reálně ohrozit. Mně se taky nelíbí, ale jsem dospělá a vím, že jsou to užiteční živočichové a mají v rámci ekosystémů své místo.

codal
24. dub 2022

Nebezpečnej není, hnusnej ano..já takhle před 15 lety oběhla celej panelák než se našel odvážlivec, který ho vyhodil z okna..chápu, že je to nepříjemný...

emillyhk
24. dub 2022

@camelinka Promiň, ale 🤣🤣🤣
Jako úplně ti rozumím, já bych to asi nedala 🙈 Já bývala opravdu těžkej arachnofobik, vadilo mi cokoli větší než 3mm. Dokonce jsem jednou měla i astmatický záchvat z toho stresu. Jenže já vždycky ztuhla a nebyla schopná ani křičet o pomoc 🤦‍♀️😂

camelinka
24. dub 2022

@emillyhk no ono je to vtipny no🤣🤷, mne vadi veskery hmyz, krom vcelicek, fakt vsechen...ale tyhle hovadaci sou moje smrt, az me to samotnou stve...tak se to snazim ovladnout, protoze chlap na tom neni o moc lip, na to, ze ma dva metry a sto kilo🤣🤦

emillyhk
24. dub 2022

@camelinka Ten můj je taky blbě snáší, ale na půdu k nim vleze. Naopak má panickou hrůzu z klíšťat. Expřítel zase nezvládal slimáky 🙈. Každý máme něco 😄

sigyn
24. dub 2022

Je to pokoutník. Jsou to docela mrchy, co rády vylézají ráno a večer. Protáhnou se skoro všude a žijí i 10 let. Nebezpeční nejsou, ale já z nich mám skoro srdeční zástavu. 😅 Rádi žijou třeba ve dřevě a kůře (mulčovací kůra, dřevo na zátop atd.). Spreje na ně moc nezabírají, protože sprintují docela rychle. Jedině poprosit sousedy či známé v blízkosti, aby ho přišli zabít/odnést. Jinak prevence není žádná, maximálně začít tolerovat třesavky, které tyhle velké hnusné šmejdy dokáží ulovit. Díky nim máme od těhlech neřádů většinu roku pokoj.

emillyhk
24. dub 2022

@sigyn Tak googlím, co to ta třesavka je... A on další pavouk 🙈😂

natysnovec
24. dub 2022

My takove hajzly palime 😂😂nejdou zabit. Na baraku jich mame xxx😂😂😤😤

sigyn
24. dub 2022

@emillyhk Ano, ale naštěstí jde sotva vidět a legračně trsá. Většinou zaleze do rohu a nikde moc necestujr. Dokázala jsem si na ně zvyknout a to mám také arachnofobii. Už jsem i viděla, jak pár větších pavouků opravdu chytili a ono co si budeme povídat, moc ochrany před pavouky není. 😅

natysnovec
24. dub 2022

@baraakevinek memu chlapovy se taky tyhle pavouci hnusi😂a ja z nich mam smrt. Lezl nam nedavno v koupelne po zemi a ja s neskutecnym jekotem jsem ho umlatila kostetem a mlatila sem do nej asi jeste 10 minut potom co byl mrtvej😂😂 a nebyla sem schopna ho dat na lopatku ani kdyz byl chciplej😂🤦🏼‍♀️ az pak asi po 20 minutach sem ho nametla kostem a v rukavicich 😂😂😂

martiniquest
24. dub 2022

@orchidis Delas si srandu? Prirovnavat strach chlapa z pavouka s resenim zivotniho prusvihu? 🤦 Jen pro info. Muj manzel se pavouku boji obdobne jako ja (= z tohoto pavouka bysme se oba na miste po 💩💩), je velmi sikovny, pracovity, spolehlivy, v praci znacne ceneny, skvely v posteli a dobry tata. Fakt nemam pocit, ze by mu strach z pavouků jakkoli ubiral na kvalite.

martiniquest
24. dub 2022

Tohle h*vado bych vzala vysavacem nebo sprejem na pavouky. A na miste bych se asi podelala 😵‍💫 Rozumim tomu strachu. Nemam problem s mysi, ale jak to ma vic jak 4 nohy, certi by me sebrali. Btw, desi me i beruska a jsem vystudovany biolog (molekularni), jen pro pobaveni.

orchidis
24. dub 2022

@martiniquest Hele chlap, kterej není arachnofobik a je otřesen z pohledu na pavouka, jak autorka doslovně píše, teda není chlap pro mě. Asi tak bych to řekla. A víc k tomu asi nemám. Mně to prostě jen pobavilo, to je fakt příspěvek jako noha 😀. Místo smetení pavouka, zakládat debaty na sockách. Rozumné! 🙂

mourovatakocka
24. dub 2022

@baraakevinek To je krásné, ty rady, jak se má odnést. Na tvém místě bych si dala panáka, smetla ho na zem a rozšmelcovala na prvočísla. Pavouci nejsou idioti a občas se vrátí, tak vyhazování mi vždycky přišlo úsměvné. Ale pěkně ti děkuju, sice nemáme balkon, ale asi se začnu koukat kolem oken 🤭

camelinka
24. dub 2022

@emillyhk jj jak rikas😅, ja se toho kdysi snazila i zbavit,tak sem ho, hnusaka, chovala v petilitrovce a bratranek chova vselijaky tyhle hajzly a to mi tak neva, ja z nich mam smrt, kdyz na me nekde juknou😅
Posledne cumim na telku, vsude zhasle a periferne vidim pohyblivy tmavy flek na svetlem koberci, tak sem po nem reflexivne jebla mobil a pak ho tam nechala lezet do rana, pro vystrahu ostatnim😅.
Loni sem koupila chatu a tam je tu uplne jiny level😅🙈, radsi nechci vedet, kolik toho v noci sezeru😅🤦🤢

lidka41
24. dub 2022

@emillyhk zkus příště lak na vlasy, zabírá dřív😀a nevystříkáš na něj půl spreje, než to chcípne👍

camelinka
24. dub 2022

@lidka41 A co teprve lak na vlasy a zapalovac! 😁😎👍

ckocka
24. dub 2022

Plamenomet!

lidka41
24. dub 2022

@camelinka 😂😂😂