Nudné prázdniny. Co děláte o prázdninách?

14. črc 2022

Ahoj, mam 3 deti a bohužel nikam nejedeme na prazdniny na dovolenou. Jsme furt doma na zahrade a nemáme kam jet jelikož nejsou peníze letos vubec:/nemáme ani rodinu babicky nikoho. . moc mě to mrzí vůči detem . . . Bydlíme na vesnici kde nemaj ani kamarády s kterými by šli ven. . .deti nic nebavi uz :/ .kamarady s detmi taky nemáme na návštěvu. . :( deti uz rikaj jak se tesi do skoly pro ne prázdniny nemaj význam:/ celé dny nějak prožíváme popravde. . .co delate vy o prázdninách? Hlavně mě prosím neodsuzujte:( samotné je mi do breku .

bara88
14. črc 2022

Bydlíte na vesnici a děti tam nemají kamarády?my bydlíme na vesnici a kluci by snad ani na dovolenou nepotřebovali jed,pořád je co dělat.

bara88
14. črc 2022

A nemusíte na dovolenou stačí malé výlety

intonace
14. črc 2022

Také nikam nepojedeme. Ale vymysleli jsme výlet vlakem do malého zooparku a bylo to super. Kdybych nechtěla k obědu smažák z restaurace 😂vyšel by nás výlet pro dva dospělé a jedno dítě cca na 350 korun. Chtěla bych vymyslet další podobný. Také nemůžeme rozhazovat (rekonstrukce domu) Ale občasné malé výlety zkusíme. Jinak jsme také doma na zahradě téměř pořád,ale syn je ještě malý.

emamaira
14. črc 2022

A co nějaké opravdu nízkonákladové výlety? Dojet kousek autobusem a jít pěšky domů? Koukni na turistickou mapu okolí, ono se to nezdá, ale ikdyz okolí znáš, tak se dá najít spoustu nových míst. Objevuji takhle teď na mateřský 😂

eviicka
14. črc 2022

Také mě překvapuje, že děti na vesnici nemají kamarády.
Jsme také z vesnice a dovolená by ani nemusela být třeba. Nevím jak jste pojízdní (jestli máte auto, kola), já začala s dětmi hodně jezdit na dětská hřiště a procházky do okolních vesnic, skoro vždycky to spojuju s vyzvednutím ze školky s nákupem, cestou na poštu...
Kamarády ve školce děti nemají? Já u těch nejbližších mám na maminky dětí kontakt, určitě nejsou pryč celé prázdniny...
Pokud nemáte moc peněz je to těžší, ale v dnešní době jsou všude možně krásná hřiště a neplatí se tam.

autor
14. črc 2022

@bara88 to zavidim🙂 ne nemaj tu nikoho. . Venku taky nikoho nepotkáte

bara88
14. črc 2022

A tak co se seznámit udělat nějakou akci u vás doma pro děti

autor
14. črc 2022

@eviicka bydlíme tu 7 let stále si tu popravde nemůžeme zvyknout. Asi špatne místo ale nikdo nikde. . Deti chodí do školy už jeden na druhý stupeň, dcera 3 třída , skola ve meste. Nejmenší ma 3 roky ten ještě stále doma. . My chodíme ven do vesnice ale kdykoliv nikdo nikde ani na hřišti. . Moc deti tu asi nebude 🙂

areh
14. črc 2022

Bože, to je jak u nás. Na hřišti nikdo (ono teda není nic moc), na procházce po vesnici nikdo. 🤦🏼‍♀️
Co výlety na kole? Někam popojet vlakem, stanovat. Někdo psal tip na stránku, kde lidi nechávají kempovat na svém pozemku ("bez kempu" možná). Odkud jste? Aspoň kraj, třeba někdo bude mít konkrétní tip 🙂
Jinak by se snažíme aspoň objevovat nová hřiště a podobně.

pinkninja
14. črc 2022

Kouknete na internet. Mrkněte na letáky v obci. Existuje spousty nízkonákladových akci. U nas treba byly značené turistické stezky pro deti, objizdeli jsme hriste po okoli. Koupani - řeka, jezero, biotop. Kempovani? Sirak? Pekli jsme burty nekde venku. Je toho moc, fakt. Zamyslete se, zjistěte moznosti. Urcite 1 - 2x v tydnu neco vymyslite👌🏻💪🏻

eviicka
14. črc 2022

Jako ano, i u nás jsou hřiště prázdná, ale maminky které se chtějí "družit" si k sobě cestu našly. Takže se scházíme po domluvě.

No máte děti věkově hodně rozdělené, to se vymýšlí hůř, asi i hůř se zabaví společně. A to ti starší nemají ve městě kamarády?

treasurka
14. črc 2022

Tábory, příměšťáky, něco v nějakém větším městě v okolí?

eviicka
14. črc 2022

@treasurka jenže to se platí, ne?

treasurka
14. črc 2022

@eviicka A to vadí?

intonace
14. črc 2022

@treasurka paní píše, že nemají peníze

similenka
14. črc 2022

Napadá mě třeba stanovat na zahradě, na dvoře. Vzít kola a jet někam kousek vždy na jinou stranu do vedlejší vesnice. Podívat se na stránky své obce i okolních obcí, třeba knihovny můžou pořádat pro děti nějaké zábavné dopoledne. Klidně si dát inzerát na internet, že hledám kamarádku s dětmi. Nejsou v obci nějaké spolky či zájmové kroužky, kam by děti mohly? Třeba rybáři, skauti,...

kamino
14. črc 2022

Naprosto chápu - dítě by se mnou o prázdninách ( 3 třída ) taky moc času nechtělo trávit a i když jsme okrajová část Prahy, tak děti tu také nejsou. Všichni rozjetí někde po dovolených či babičkách. Než s námi na dovču už raději dítě jede na tábor, teď tedy na týden jedeme společně, to jsem si prosadila, ale muselo to být místo kam chce dítě. A pokud nejsou peníze, je to určitě peklo.. Naštěstí sousedce přijela na týden vnoučata, tak jsou všichni nakýblovaní zde, jinak by se taky nudil, jelikož já musím před dovčou dokončit zakázky.. Jediné fakt jedině zkusit nějaký ten výlet po okolí, držím palce, aby se podařilo najít něco, kde se bude líbit všem.. co si budeme povídat, druhý stupeň a 3 roky, to už rozptyl je slušný.. A není nějaká FB místní skupinka? Třeba je tam někdo v podobné situaci jako ty..

autor
14. črc 2022

@kamino snažíme se chodit ale jak nikdo nikde neni je to frustrujici pro všechny. Syn 3 roky by uvítal na hřišti deti ve svém věku a ty starší na kraviny ve svém věku. Dopadne to tak ze jsou všichni neustale spolu protože se nudí . Hlavně mi to tikaj několikrát denně a dcera uz I brečela že by ráda kamaradku alespon jednu :/ ja hledám přes různé skupinky na fb někoho ale každý bydli Praha a dále. My jsme vesnice za Kladnem. . Kdyz se někdo našel tak půl roku výmluva jak ma toho moc nemá čas se sejít. . No desny :/ popravde uz se asi všichni těšíme až skončí prázdniny a začne škola práce. . .představa měsíce a půl ještě tak nevím jak to dáme:/ :D

intonace
14. črc 2022

Napiš zprávu. Také jsme kus od Kladna,ale nevím kudy ty myslíš 🙈

nazka
14. črc 2022

Napiš mi do zprávy, taky jsem kus od Kladna. Napiš, odkud jste vy a třeba něco vymyslíme

kamino
14. črc 2022

Držím palce, at se nekdo najde...

martulka88
15. črc 2022

To, že jste z vesnice, neznamená, že to nejde "obejít". Co pozvat spolužáky, když tedy u vás nejsou děti? Udělat večer u filmu s popcornem, zahrát hry, vyblbnout se v bazénu apod...Výlety jsou také možnost - ať už "dražší" jako Zoo, kino, levnější různé památky, bazén/rybník a nebo naopak ty nejlevnější - tůry, cyklovýlety a do batohu svačina. Je tolik možností.

martt
15. črc 2022

A ve škole kamarády mají? Pokud ano co zkusit kontaktovat je? Třeba i tím, že napíšeš dopis a až by jste třeba jeli na nákup hodily by jste jim to do schránky. Nevím v jaké lokalitě bydlíte , ale teď je hodně i různých dětských naučných stezek při kterých se děti zabaví. Můžeš jim třeba doma připravit i hru o poklad apod. Ja jsem třeba ted potřebovala zařídit něco ve městě a místo toho abychom jeli autem jeli jsme vlakem . Sice to bylo pomalu na celý den , ale děti byli vytržení z toho stereotypu a bylo to fajn.

sigyn
15. črc 2022

Zkuste geocaching. Najděte si v okoli kešku a vyrazte s dětma ji hledat. To zabavi male i ty starší. Je na to třeba jen aplikace v mobilu, nebo vytisknuta mapa. Treba pritom narazite i na nejake kolegy "kačery", co take budou mit s sebou děti.

j.a.n.i
15. črc 2022

Tak asi logicky ve skole kamarady maji, ne. Tak proste zvednout telefon a domluvit se z nekym z nich, pak vzit kolo a dojet za nim nebo dojede on. Nizkonakladove a funkcni. U nas ve vesnici taky deti moc nejsou a i tretacka zvladne dojet na koloběžce do nektere z okolnich vesnic.

maciceksta
15. črc 2022

A na nějáký obyč výlety bys peníze našla? Popojet autobusem, vlakem? Klidně ti vyhledám x nízkonákladových výletů v okolí, s tím, že zaplatíš akorát za ten vlak a svačinu/oběd vezmeš s sebou. Určitě by to pro děti bylo spoustu zážitků!

aarriel
15. črc 2022

Ja se teda zapojim do diskuze. Taky nemame penize nazbyt, ale neco vymyslet jde. My teda dali par tisic za primestsky tabory, abysme mohli chodit do prace 🤦 a tak nam moc nezbylo na dovcu. Ale prosadila jsem si, ze maminka potrebuje taky nekam vypadnout, takze jsem hledala levne ubytovani a nasla jsem od pondeli do patku za 2800 Kc a jen hodinka a pul od nas, ale zmena prostredi pomuze. Ubytko nic moc, ale staci, stejne budeme travit venku cas. Nasla jsem si okolo koupani v ruznych rybnikach, to je zdarma. Naucne stezky v prirode, take zdarma. Skaly, take zdarma. Pak mame v planu jeden vetsi drazsi vylet ZOO. Varit si budeme sami, ale tak to bych varila i doma.
A jelikoz dcera je jedinacek a potrebuje k sobe deti, tak jsem naplanovala piknik u nas na hristi, kazdy at si vezme, co mu chutna a deti muzou navzajem ochutnavat. Dale mame naplanovany spolecny vylet s detmi ze skolky na zriceninu kousek od nas, pesky a s opikanim.
No a aby se nenudila, tak ji kazdy den dam rano listecek, co ma za ukol, treba smotat ponozky, uklidit pokojicek, skocit pro rohliky, napsat v pisance stranku atd.
Pak jsem nasla na mapy.cz par tipu na vylety a naucnych stezek, kam by se dalo...
Zas na druhou stranu chapu i deti, ze jsou rozcarovany, ona jim ta skola dava urcity rad a ted jsou uplne mimo, najednou tolik casu.

martt
15. črc 2022

@j.a.n.i Tak logické to zas tak být nemusí. Znam spoustu děti, kteří kamarády ve škole prostě nemají nebo ne tak aby se museli vidět o prázdninách. Takze aby měli ve škole kamarády samozřejmost není.

jane46
15. črc 2022

Pokud mají kamarády ve škole, domluv určitě setkání. U menších dětí je lepší se domlouvat s rodiči... U nás je taky mrtvo, ale když si mámy napíšou, tak je hned sraz u opékání buřtů až do večera.
Druhý stupeň je kolik let? Nemohl by už za kamarády do města?
Výlety, taky letos jedeme nízkorozpočtové... V naší republice je hodně krásných naučných/zábavných stezek, turistických míst, rozhleden.
Dnes postavíme stan na zahradě (ten jsme pořídili v Lidlu v akci), v srpnu jedeme do kempu do úplně nejlevnější mrňavé chatičky na pár dní...
Jezdíme se koupat do místního Biotopu (permanentka na sezónu stojí 300,-). Za kopcem máme dřevěnou Zoo v lese, kde se neplatí vstup. Chce to si dát "radius" kam se dá dojet/dojít a hledat.
A jinak jsme na zahradě, v lese, na místním hřišti... Ale mě to třeba vůbec nevadí a děti mám ještě malé (6 a 4,5) a jsou paf jen když jim na zahradě pustím zahradní mlhu.
Jde o to, že i ta cesta za výletem "zdarma" něco stojí. A chápu, že když peníze nejsou, tak prostě dát nějakou tu stovku navíc už může být problém.

irmamala
15. črc 2022

To je teda dost smutný příběh. Neumím si představit, že nikdo nemáte žádného kamaráda. 7 let na jednom místě a s nikým jste se neseznámili. Low cost výletů se dá vymyslet spoustu, do přírody, někam na koupání, na kola, to tě přece nestojí nic. Sedni k internetu a vyjedou ti tři zadky tipů na výlet. Pokud nemáte ani na vlak, tak fakt nechápu, jak jste si mohly pořídit tři děti. Sorry.