Nudím se doma s dítětem. Jak se zabavit?

helusenka
20. únor 2021

Ahoj maminky, asi všechny chápeme, že nuda na mateřské neznamená, že není do čeho píchnout, spíše takový ten stereotyp... Já musím rict, že mám pohodové dítě, pravidelně chodí v 11 po obědě spát na hodinku a půl cca, a pak v 6 večer a spinká cca do 6 rána, je mu 14 měsíců. Čas kdy spinká po obědě využívám pro sebe - oběd, kafíčko, večer když usne dám večeři, vařím na druhý den, žehlím, uklízím koupelnu. Ostatní činnosti dělám s dítětem. Manzel je doma až večer kolem 21 hod, celý den tráví na stavbě - staví pro náš dům.
A teď k memu problemu. Hrozně se doma nudím. V době, kdy je malý vzhůru...Čas zdravíme tím, že dělám základní věci kolem domácnosti a on kolem mě lozi, jednou denně jdeme na procházku, když nedělám kolem domácnosti, snazim se s ním hrát, ale zatím u ní ego nevydrží a mně to prostě nebaví - pořád dokola stavět hrad, on ho zbourá, otevřít knížku, bučet, štěkat, mnoukat, on ji vezme, chvilku zkoumá, pak odhodí, vozit ho v autíčku...je to tak 10 činnosti pořád dokola, nenapadá mě, jak ho zabavit, většinou si pak Sednu, jsem na telefonu a on si někde hraje sám....
Omlouvám se za roman, ale asi jsem se potřebovala vypsat...Máte to někdo taky tak? Nudite se s dítětem? A nemáte prosím tip na nějakou činnost, jak SEBE zabavit? Je jasné, že otevřít knihu nebo kouknout na seriál nepřipadá v úvahu, to dělám, když malý spí. Ale co mám dělat v době když je vzhůru? Děkuji za přečtení 🌷

helusenka
autor
20. únor 2021

Ještě bych doplnila, že před covidem jsme chodili jednou týdně na baby cvičení, jednou týdně na plavání, v létě na celé odpoledne ven, třeba na deku k vode, když byl menší tak s kočárkem bruslit, s kámoškma na kafíčko...ale to teď vzhledem k situaci a počasí nepřipadá v úvahu...

keksik002
20. únor 2021

@helusenka co zkusit neco vyrabet? Rocni dite už tiho zvládne dost 🙂 nebo proste ven, oblict do nepromokavého a vyrazit na hriste nebo jen kolem domu

mamio
20. únor 2021

Já po šestinedělí nastoupila do práce, jsem živnostník,musela sem, partner onemocněl vážně...3x za noc krmit mimino,pak v práci,omdlivala jsem za chůze...buď ráda,za nudu kterou máš...=

hezz17
20. únor 2021

Jednou denne ven je dost malo teda. Tam se zabsvi nejvic. Prochazka pesky, s kocarem, ted uz se da na hriste, na pisek. K rece/rybniku na kaceny...

zelenaesmolda
20. únor 2021

@helusenka
Chodte vic ven,dej si treba nejaky cil a jdi 🙂

terezz29
20. únor 2021

Taky doporucuji chodit ven aspon 2x denne. Projdes se, budete na cerstvem vzduchu, procistits si hlavu a den rychleji utece.

helusenka
autor
20. únor 2021

@keksik002 on právě ještě nechodí, takže ven jen v kočáru, a tam se mu moc nelíbí, chodíme jednou denně tak na hodinku až dvě...a vyrábět taky nehrozí, on teprve nedávno přestal všechno strkat do pusy a začal věci zkoumat, na to je ještě brzy právě...

zelenaesmolda
20. únor 2021

@helusenka
Tak zkus jit 2x denne na kratsi prochazku misto 1x na dlouhou 🙂

helusenka
autor
20. únor 2021

@mamio to teda obdivuju, po šestinedělí a vlastně první půlrok jsem byla úplně marná, než jsem se dopracovala k nějaké organizací dne...to muselo být šílené....

hezz17
20. únor 2021

A na houpacce, na pisku by ti nevydrzel? Jako predstava, ze jsme doma od 6, kdy se probudi do 11 nez jde spat. Pripadne od 13 do 18 nez usne je teda dost desiva. A silene dlouha.

helusenka
autor
20. únor 2021

@zelenaesmolda spíše bych potřebovala vědět tip na nějaké činnosti doma, jak nezblbnout. S tím chozením ven to máme teď složitější, bydlíme zatím v domě věž výtahu, takže jít ven znamena snést dolů kočár, připravit sebe, o péct dítě, snést dítě dolů do kočáru, no a zpátky to samé - vynést dítě, svléknout dítě, sebe, vrátit se pro kočár...mně tohle kolečko bohatě stačí za den 1x, navíc jak jsem psala, malému se tam moc nelíbí...takže většinou obejdeme město, kolem potoka koukneme na kačeny, do obchodu a pak zpátky...když nebyl sníh, chodívala jsem třeba na delší procházky, na vyhlídku, do lesa, ale v tom sněhu mi kočár ani moc nejede 😆 občas jdeme sankovat, když nás tatínek vyveze 🙂

helusenka
autor
20. únor 2021

@hezz17 u nás je teď všechno pod sněhem 🙂

helusenka
autor
20. únor 2021

@hezz17 to dopoledne je vpohode, budí se kolem šesté, ale ještě tak půl hodiny si hraje v postýlce, pak ho vezmu k sobě a někdy ještě usneme, takže v reálu vstáváme kolem půl 8, pak ho nakrmím a je naučený vydržet v ohrádce a hrát si, než se nasnidam já a vysaju, tak to pak už není zas taková doba do oběda...

hezz17
20. únor 2021

A chlap dite vubec nevidi,kdyz chodi domu az v 9?
Jinak jako doma... s asistenci 14m si toho sama pro sebe moc neudelas. Ja obcas posloucham mluvene knihy, kdyz treba stavime lego.

helusenka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
helusenka
autor
20. únor 2021

@hezz17 on někdy jede později a je s malým chvilku ráno, občas jedeme s ním, za domem sankujeme, když nebyl sníh, tak jsme šli za ním na stavbu procházkou (máme to hodinu a půl pěšky), a občas je třeba půl dne doma, když potřebuje vyřídit objednávky nebo něco, ale na režim že tatínek přijde z práce a věnuje se synovi si budeme muset ještě chvilku počkat 🙂

jana_zofie
20. únor 2021

@helusenka tip na to, co delat, nemam. Taky by me zajimalo, co se da s rocnim miminem vyrabet. Ja ji ted asi koupim voskovky a budu doufat, ze je vsechny nesezere. U tebe je blby, ze mas chlapa do vecera na stavbe. Na jednu stranu to je pekne, na stranu druhou, me by je*lo. U nas tata 2x tydne pulden hlida malou, ja se vratila na 0,2 uvazek a je to naprosta parada. Vratim se domu osvezena jinou cinnosti a bavi me chvili dokonce i ty kostky a buceni u knihy. Nemas moznost takhle nechat nekomu pohlidat?

helusenka
autor
20. únor 2021

@jana_zofie bohužel ne, babičky 100 km daleko, jedna občas přijede a má malýho celou sobotu a já jdu pomáhat chlapovi, což je naprostá paráda, aspoň se odreaguju 👌 on je to teď aktuální problém, do 3 měsíců se snad prestehujem, bude jaro, dítě snad už začne chodit, ale teď z toho někdy fakt už magorim...je to tady ode mě takový výkřik, s nadějí, že třeba někdo něco poradí🙈😂

95newmommy2020
20. únor 2021

Já se taky nudim, navíc když nemám kolem sebe lidi, a ze stačí i půl den samoty. Jsem strašně nesva, kolikrát jdu jen tak do obchodu, abych alespoň viděla nějaký lidi. :D Mám to podobně, před covidem jsme měli aktivity, plavání, a těšila jsem se do hernicek. Teď jediný co mi pomáhá mít širší síť kamarádek s detma. Takže chodíme po návštěvách a nebo ven. Jediný možný řešení jinak bych se asi zblaznila.

helusenka
autor
20. únor 2021

@95newmommy2020 mám takhle dvě kamarádky, ale to je tak návštěva jednou za 14 dní, ale aspoň něco 🙂

zelenaesmolda
20. únor 2021

@helusenka a nemuzes si nechat kocar u sousedu v prizemi?Treba by ti ho tam nechali

95newmommy2020
20. únor 2021

@helusenka No alespoň něco, ale furt málo. Nemáš nějaký co by byly fakt blízko tvého bydliště ? Já si cíleně našla ty, co bydlí na jednom sídlišti. Jedna je navíc dost akční takže mě tak nějak popohani. Jinak mám totiž tendence bejt doma. Jelikož mám tu samou situaci, nechodici roční co ho kočárek po chvilce moc netankuje. A teď jak byla zima mě to nebavilo ani mě. To navlikani sebe i dítěte bylo hrozne otravne. 😄 Takže fakt teď ty návštěvy, navíc cizi hračky jsou ty nejlepší hračky. Den božsky utekl.
Aktuálně třeba čekám až se vzbudí, a strašně se nudim, už spi od půl dvanáctý.

helusenka
autor
20. únor 2021

@zelenaesmolda to nejde, bydlíme ve staré bytovce, kde je vlhká studená chodba, navíc na chodbě není místo, v každém patře jsou zamykací dveře do společné chodbičky pro dva byty, takže by mi sousedi jedine museli dát svoje klíče a to nehrozí...

helusenka
autor
20. únor 2021

@95newmommy2020 přesně 😆 mám kousek jednu, ale ta má ještě starší dceru v první třídě a chlapa hned po práci doma, takže s tou se vídáme minimálně...

zelenaesmolda
20. únor 2021

@helusenka nemste auto?Ze bys kocar nechala tam?

helusenka
autor
20. únor 2021

@zelenaesmolda máme jedno a s tím manžel ráno odjíždí...

zelenaesmolda
20. únor 2021

@helusenka pak me napada uz jenom poridit kocar ve stylu babyzen yoyo,ma popruh pres rameno a je lehoucky
Na ali koupis fake za par korun

helusenka
autor
20. únor 2021

@zelenaesmolda máme lehký sporťák, není problém v kočáru, spíš ty úkony, než vůbec vylezeme z domu...kdybych šla třeba jen na půl hodinky, tak se mi to nevyplatí...proto jdu raději jednou denně na dýl 🙂

hezz17
20. únor 2021

Holka tak ja nevim. 9 z 10 ti rekne bez ven. 9x mas důvod proc to nejde a nakonec, ze to vlastne ne nejde, ale nebavi te to vypravovani 🤷🏻‍♀️ nebavi te se vypravit ven, nebavi te byt doma, tak to pak tezko radit.

helusenka
autor
20. únor 2021

@hezz17 ptala jsem se na tipy co dělat doma...ale děkuji za odpověď 🙂