Nosí návštěva dárky pro mimčo?

13. říj 2020

Ahoj. Napadla mě taková myšlenka... Ve filmech se často objevuje, že když jde návštěva do rodiny kde je mimčo, tak mu něco donesou. Mnohokrát jsem už viděla že prarodiče donesli pro malé balík plen, nebo krabici sunaru... A mě tak napadá-je to tak i ve skutečnosti? Moji rodiče když něco koupí, tak to nechají malé k něčemu (ke svátku, Vánoce...). Vím za celý svůj život, že když jedou právě k někomu kdo má malé, tak vždy něco kupují... Pleny, hračky, pamlsky... Ale pro moje nikdy nic. Tak si říkám zda je to tak všude...

areh
13. říj 2020

Naši občas, ale vídáme se často. Jinak nevím, kam bych všechno dala 🙂 s kým ss vídám méně, tak většinou dětem něco přinesou, i třeba fakt drobnost. Taky nosím. Ale nevadilo by mi, kdyby nic nedonesli.

elesse
13. říj 2020

U nas obvykle navsteva nenosi nic, pratodice obcas prinesou prave balik plen, kousek obleceni nebo malou hracku. Kdyz jim neco padne do oka, tak jo, jinak ne. Ale u nas je to tak bezne, taky kdyz jedu k mamce a potkam hezkou kytku nebo neco, tak to privezu, jinak nic

zuzkasim
13. říj 2020

Když je to návštěva 1x do roka, tak ano, když běžnější, tak opravdu ne, ani bych to nechtěla. Jinak se většinou nosí něco na první návštěvu u rodiny s novým miminkem, jakože "do kouta".

lenatko91
13. říj 2020

Když o tom tak přemýšlím, tak u nás většinou ano. Nejčastěji přinesou malé nějaké ovoce nebo kapsičky. Hračky a podobně dostává spíš k příležitostem..

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
gruyerre
13. říj 2020

Taky nosím vždy nějakou pozornost. Pro dospělé většinou něco dobrého, pro miminko obleček nebo hračku, pro větší dítě hračku nebo třeba ovoce.

jako_mala_holka
13. říj 2020

Nekdy jo, ale my moc navstev nemame, nasi prijedou treba 3x rocne, tak vzdycky neco dovezou, ale to delali vzdycky, i pred mimcem

jako_mala_holka
13. říj 2020

@kelerub taky to tak mame

jjasmina
13. říj 2020

K nám moc návštěvy nechodí, ale je pravda, že na Vánoce, narozeniny a svátky dostaneme dost peněz i tak, hlavně já jsem ráda hlavně za tu přítomnost, dárky nějak nepotřebuju. Líbí se mi spíš ten pocit obklopení rodinou popravdě a upřímně ty dárky no, ráda si všechno pro malou raději vyberu sama at už jde o oblečení nebo plenky apod

kachna001
13. říj 2020

Návštěvy vždy něco pro dceru donesou, já na návštěvu taky nikdy nejdu s prázdnou 🤷‍♀️

veruuu_kubesovic
13. říj 2020

já všude na návštěvu něco nosím, třeba i k mé mamce 🙂 mě by bylo i blbé přijít bez ničeho, stejně tak návštěvy k nám nosí dětem drobnosti...

michaela666
13. říj 2020

Já vždycky vezmu něco pro děti, ať je to ovoce, sladkost nebo třeba omalovánky. Neberu to jako dárek, ale spíš nějakou drobnost. Není to moc výchovné, ale stydlíny si tím trochu nakloníš a oni se pak rychleji uvolní a povídají si se mnou nebo hrají. Vyloženě dárky jako hračky nebo oblečení právě k narozeninám nebo Vánocům. Když jdu ke kamarádce nebo rodičům na kafe vezmu buchtu nebo chlebíčky, ale to spíš protože si rádi zamlsáme a mám to spojené s návštěvami v dětství obecně.

ninive211
13. říj 2020

Když jedeme k ségře, pokaždé dovezu holkám nějakou drobnost jako kokino - lipo, gumídky, lentilky+ ovoce, co máme doma. Babička (tchyně) kdykoliv se staví (a to je třeba i několikrat tydně), vždy doveze něco dětem, ať už jogurtové mléko, ovoce či domácí buchty. Opravdu pokaždé, ale děti teda jsou jejich jediná vnoučata, manžel je jedináček,tak se v nich vidí. S našima se vídáme většinou právě u ségry, kam jezdime vždy minimálně na celý den a většinou i prespime, tak to spis vozíme neco my, kdyz obcas jsou na navsteve u nas (tak 2x,3x do roka), tak taky aspon nejaky ty gumidky nebo nejakou drobnost od nich děcka dostanou.

barunka2020
13. říj 2020

Pokaždé když jdu na návštěvu kde jsou děti tak něco kupuji,většinou nesu i něco ka kávě🙂

andyskarsgard
13. říj 2020

Já nosim dárky když jdu ke komukoliv na návštěvu. Nezáleží jestli mají děti nebo ne.. Je to pro mě slušnost.. 😂 Moji rodiče nic nenosí, ale tchyně mi nosí ovoce atd.. Dítě teprve čekáme. 😂

cinam
13. říj 2020

Naši vždy malýmu něco dají. Při první návštěvě dostal peníze "do kolébky", později vždy nějakou drobnost. My k první návštěvě miminka nosíme také nějaký dárek a na další návštěvy nějakou drobnost pro děti

tyname
14. říj 2020

S rodiči (ať mými či manželovými) se vídáme jednou za cca šest týdnů a vždy něco dovezou, ať už ovoce, skleničky, obleček, hračku...

cilkat
15. říj 2020

Tchýně vždycky volá, že pro nás má xy a urgentně nám to musí předat, tak jak že to teda zařídíme. Upřímně, nemám to ráda, protože to fakt zní, že k nám jde jen místo pošťáka a zas musí běžet (fakt se staví třeba na půl hodiny - děti se ani nerozkoukaji a už zas odchází). Mamka obvykle, když k nám jede, tak se ptá, jestli něco potřebujeme. Když ne, občas přiveze nějakou svacu, občas ne. Hračky muž zakázal, protože mu přišlo, že za ně hrozně utrácí...
Když jedeme někam my, většinou se dohadujeme předem a vozime jídlo (ráda peču). Když ten druhý jídlo odmítne, nevymyslime nic dalšího. Věcný dárky jen ke svátkům, narozkám a pod...