Norethisteron Zentiva. Máte zkušenosti?

misicka03
20. kvě 2020

Zdravím, máte s tím někdo zkušenost? Doktor mi to předepsal na úpravu cyklu mám brát od 17 dne 10 dní.. Mám do toho cystu.. Slyšela jsem, že je spíš na zastavení krvácení a na oddálení MS 🙂

ivis_b
20. kvě 2020

@misicka03 ja to mela na zastaveni krvaceni, mela jsem po tom strasne navaly horka, bylo mi priserne, uplne me to hormonalne rozlozilo. A to jsem to brala jen tech asi 14 dni, jeden cyklus. Na srovnani cyklu jsou jine leky, tohle bych teda pravidelne nebrala. Lepsi Duphaston, nebo utrogestan treba.

dura175
20. kvě 2020

@misicka03 Brala jsem kvůli prasklé cystě a krvácení. Víc už bych nechtěla. Bylo mě po něm divně a motala se mi hlava. Po vysazení přišla šílená menstruace, kdy jsem prakticky 2 dny proseděla na záchodě.

listopadka1
20. kvě 2020

Brala jsem ho minuly cyklus tri tydny a teda bylo to v pohodě, necítila jsem se při něm nějak jinak než obvykle a pomohlo mi to. Měla jsem polyp a brala jsem ho na zastavení krvácení/ rozpuštění toho polypu a to se stalo. Menses pote byla úplně normální. Pokud ti to doktor předepsal, asi věděl proč, je to lék, takže samozřejmě může mít vedlejší účinky, ale moc nechápu, co tady chceš vyřešit ... Jako když ti tvuj doktor předepise lek, ale pár cizich zenskych, co te nikdy neviděly, ti napíše, ze jim nesedl, tak uděláš co? Nebudes to brat a nevylecis se? Budes ho brat, ale budeš pozorovat každý divny zaskrundani v brise a pricitat ho tomu?

e7
21. kvě 2020

Na každého působí jinak, mě naopak nic nedělal, já jsem ho dostala aby přišla MS a vše v pořádku, žádný problém nebyl zato jsem chytla ještě jedny hormony Orgametryl a po tom mi bylo slušně zle. A kolegyně dostala norethisteron na srovnání cyklu a také si to nemohla vynachválit, na to jak se hormonů bála 😊

ivis_b
21. kvě 2020

Tak je jasný, že na každýho to působí jinak. Ale už když mi je ve špitále dávali (musela jsem kvůli většímu krvácení mimo cyklus na pohotovost), tak mi je dávali s tím, že je to jednorázovka, že to jsou "silný" hormony a že na srovnání cyklu je lepší ten utrogestan nebo duphaston (ten jsem pak i brala).
Já brala různý hormony (antikoncepci) 11 let, nikdy jsem s ničím problém neměla, žádné vedlejší účinky. Ale tohle byl mazec. Vůbec mě tenkrát nenapadlo, že je mi tak zle po hormonech, ty návaly byly děsný, v noci jsem propotila tři pyžama... do toho mi řekli, že mám za dělohou volnou tekutinu, tak už jsem fakt myslela, že mám snad raka nebo co. Nakonec jsme se s novou doktorkou dopídily toho, že je to po tomhle léku, že mi to prostě totálně rozhodilo hormony. Nasadila duphaston a za měsíc jsem byla těhotná 😀

gab_10
24. bře 2021

Zdravím, chtěla bych se zeptat zda někdo užíval tento lék pouze dva dny a i tak se mu dostavila ms za těch dva až čtyři dny? Já jsem ho brala pouze dva dny a musela jsem ho vysadit jak mi dělal zle...tak se bojím jestli jsem si tím nerozhodla cyklus. Děkuji

misicka03
autor
25. bře 2021

@gab_10 já jsem vzala jeden ve špatný den pak jsem už nebrala a po tom jednom prášku mi ms nepřišla, ale nevím jak po dvou 🙂

gab_10
25. bře 2021

@misicka03 no já jsem právě měla 5 dní zpoždění ms kvůli antibiotikum a pak jsem se jí i tak chtěla radši vyhnout. Na gynde mi doktor řekl, že si mám lek hned vzít, ale po dvou dnech jsem musela vysadit, jak mi bylo zle. No tak jsem zvědavá zda ms vůbec přijde no :/