Nora - jak se vám žije s tímto jménem?

terezuka
29. dub 2019

Zvazujeme pro druhorozenou jmeno Nora. Neni uplne obvykle. Jmenuje se tu tak nektera z vas? Litovaly jste nekdy, ze se takto jmenujete a proc? Pripdne pojmenovaly jste tak svoji dceru a jste s vyberem spokojene?

zelenaesmolda
29. dub 2019

@terezuka
Me se to jmeno libi,mamka ho pro me zvazovala a nakonec nedala,skoda.
Dneska se dava ledacos,pokud to vylozene nevybocuje tak je to v pohode.
Akorat jsi mi pripomela jak jsem se jednou mamky ptala jak to bylo to jmeno co pro me mela vybrane a otazka znela:Mami,jak to bylo to jmeno,ten rygol? :D

noragrey
29. dub 2019

Já si tohle jméno moc přála pro holčičku. Bohužel mi neprošlo u manžela (je to trochu suchar a moc se mu nepozdává, když někdo trošku vybočí), ale je pravda, že s naším příjmením by to bylo samé "r". 😀 Osobně se mi moc líbí, nevidím na něm nim špatného a určitě bych se být vámi nebála jej dát.😉 Je originální, žádný top 10, je důrazné a přitom nezní hrubě. Navíc v dnešní době, se dává ledacos a podle mně je škoda, že zrovna dívek nosících jméno Nora je tak málo. 🙂

antoinet
29. dub 2019

Je hezke, jednu dospelou znam, rika se ji Norka. Vic se mi ale libi Zora, jde lepe zdrobnovat (Zorka, Zorinka, Zori...).

jaja01k
29. dub 2019

Mně se to jméno dřív nelíbilo, přišlo mi docela divné. Manžel má tetu Noru, řikají jí Norika nebo Norča a jak jsem si zvykla, už mi to přijde jako úplně normální jméno. Moje děti teď mají ve školce spolužačku Norinku, je to takový malý špuntík, a s ní mi to jméno začalo připadat roztomilé 🙂 Jestli se vám jméno líbí, dejte ho, za mě je v pohodě 🙂

terezuka
autor
30. dub 2019

@zelenaesmolda Dekuju za nazor! Ta lisci nora je asi nejvetsi otaznik 🙂

terezuka
autor
30. dub 2019

@noragrey Dekuji za reakci, i mne se moc libi a vlastne me prekvapilo, jak malo zen se tak jmenuje.

bonavoxa
30. dub 2019

@terezuka Ženské křestní jméno Nora vzniklo jako domácká zkrácenina jména Eleonora, zřejmě v severských zemích. Jména pocházejí z arabského jména Ellinor, které se vykládá jako „Bůh je mé světlo”. Další teorie výkladu jméno Nora spojuje s latinským slovem „honor” ve významu „čest”.
My máme Noru v rodině, přiznám se, že napoprvé mě nějak neoslovilo, pak ty asociace s liščí norou, apod. Ale, když jsem si přečetla jiné varianty a význam jména, přijde mi výborné. Navíc se dobře píše. Zvykli jsme si, je to Norinka.

terezuka
autor
30. dub 2019

@antoinet I Zora nas napadla, jenze hned na to jsem si vybavila slepici Zoru z jedne cimrmanovske prednasky...

terezuka
autor
30. dub 2019

@jaja01k Norinka je nesmirne roztomile, pro mne asi nejhezci zdrobnelina 🙂

antoinet
30. dub 2019

@terezuka jo, slepici Zoru znam😀 Ale taky jednu uzasnou triletou Zorinku, tak me nejdriv napadla ona🙂

pipi_puncocha
30. dub 2019

@terezuka Nora je překrásné jméno. Spolu s Ninou ho máme v užším výběru. Samozřejmě liščí a jiné nory vždy padnou, ale nějaký posměch se dá vymyslet na jakékoliv jméno.

viiny
30. dub 2019

Nora je hezké, my máme Zoru, ta se mi líbila více. U Nory si muž představil liščí noru nebo norka zvíře 🤦🏻‍♀️😂

prejeta_zaba
30. dub 2019

Moc hezké jméno, pokud nejste Králíkovi nebo Liškovi! 😀

bayt
30. dub 2019

@terezuka Já se tak nejmenuji, jen znám jednu holku, co ano. A jméno se mi moc líbí!

viviw
30. dub 2019

Krásné jméno, moc se mi líbí. Pak mě ale manžel upozornil na to, ať si ho řeknu i s naším příjmením... Nora Zajícová by vážně nešla! 😀

dora13
30. dub 2019

Jednu Noru znam, je to strasne krasna, mila a hezka holka, takze s tim jmenem mam ty nejlepsi asociace. Krasne ciste severske jmeno, z tech zdrobnelin se mi moc libi treba i Norika.

treasurka
30. dub 2019

Nora mi příjde divná práě kvůli té asociaci s norou a norkem. Ale Doru jsem zvažovala.

zelenaesmolda
30. dub 2019

@treasurka
ve me zase Dora evokuje nejakou mrchu,treba tu z pohadky Z pekla stesti.
Me ta asociace s norkem vubec nenapadla
@dora13 Norika zni super,mohli by ji taky rikat Noridita,po vzoru zdrobnelin ve spanelstine :D

drzticka81
30. dub 2019

Tak musim rict,ze me pri jmene Nora v zivote nora nenapadla 🙂)))az ted,jak to tu ctu.......znam dve devcata tohoto jmena-je pekne, ale zda se mi takove tvrde,asi tim R 🙂))) ale je jich par,coz fajn 🙂))

bonavoxa
30. dub 2019

Nebo ,,Norouš".

gruyerre
30. dub 2019

@terezuka nádherné jméno, sama bych ho dost zvažovala pro holčičku

lenka3p
19. čer 2019

My mame Doru a osloveni Dorinko uplne nesnasi, preferuje Dorotko, museli jsme to naucit i ucitelky ve skolce 🙂

petramana
6. říj 2022

kdyz se u nas v praci kolegyne chlubila, ze ma vnucku a rekla jmeno Nora, tak se ji kolega ptal, co to jako je, ze je to jak dira do zeme 🤦

marimanta
6. říj 2022

@petramana Nora se mi taky líbí, bohužel s naším příjmením by se jmenovala něco jako Nora Jezevcová (jen jiný lesní zvíře), což zní trochu blbě 😆