Nezdravící sousedé...

kristynka25
17. zář 2024

Ahoj, bydlíme v RD a sousedé kolem nás (2 -3 rodiny) prostě neumí zdravit 🫣😅 je nám všem kolem 30. A pokud nepozdravíme já nebo partner, tak je ticho nebo třeba neodpoví vůbec. Nejhorší jsou ženský. Všichni máme i děti. Ty děti taky neumí zdravit. Moje dvouleťáčka už všechny zdraví sama od sebe. A mě vytáčí (i kvůli ní) že nám pozdrav neoplatí.
Se staršíma sousedama co bydlí dál v ulici je to v pohodě. Ty jsou zlatý.
Já už si říkám, že zdravit nebudu, že jsem z toho otrávená a dnes jsem byla i nepříjemná a rejpla jsem si nahlas, když jsem pozdravila zase první sousedku a pozdrav zase nic. A jelikoz dcera vyjímečně taky ignor, tak jsem rekla, ze proc pani nepozdravila, ze zapoměla, ale ze je to jedno, ze pani nas taky nepozdravila 😅🤦‍♀️
Já vím, že je asi blbost to řešit, ale záleží mi na vztazích. Jo a ješte malá vsuvka, jsou to romové, ale uplně normální 🙂 jen nezdraví 😅
Já ani nevim co chci slyšet. Asi, že je to i jindy stejný 😅

martinka_33
17. zář 2024

No možná jsou rasisti 🤔 Ono to jde i obrácene, jakoze tu gadžu prece zdravit nebudou 🤔

klokanka31
17. zář 2024
alice180
17. zář 2024

Je to všude stejný. Bydlíme v bytovce 12 rodin. Jedni starší pár a starší pán s těmi se potkáme a pozdravime se v podstatě zároveň. Pak jsou tu takový, kteří čekají dokud je nepozdravime, protože jsou starší. Ok, nic proti tomu. Pak je tu soused a sousedka a to je oříšek. Ta ženská čeká až ji pozdravim. Ne když odvětí pouze ,,dobrej". Když ji potkám ve městě tak se chystám, že jí pozdravim a už se mi stalo několikrát, že prostě dělala ze mě nevidí. A to jsme šly vedle sebe na dosah ruky. To si říkám co to jako je. A dělá to i partnerovi.

No a ve školce třeba většina ženských nezdraví. Já tam zdravím každýho někdy ani neodpoví. Chlapi jo ty pozdraví. Nevím co to je ta ženskou specialitu tohleto.

cilkat
17. zář 2024

Hele. mě zase štvou ty lidi, co si vyloženě vynucujou pozdrav (ať už poznámkama o "a slušní lidé zdraví" nebo ostentativním, hlasitým zdravením).
Jako jo, u nás v ulici obecně lidi zdravím. Ale dost často fakt jen kývnutím, úsměvem, nebo tak nějak "na půl úst". Není to projev nezájmu o ně... prostě mi to "a teď všichni pěkně nahlas dobrý den" fakt nejde z pusy. Mám v tu chvíli trému, stydím se... A to jsem obecně člověk docela sebevědomý a schopný mezi lidma fungovat.

malytlustyhroch
17. zář 2024

Ja treba sousedy nepoznam, kdyz nemaj s sebou psa, V dome zdravim kazdyho a venku se jen modlim, at si to nikdo nebere osobne.

martinka_33
17. zář 2024

@malytlustyhroch já zase na dva metry nepoznám obličej, vidim křivě.. A protoze vidim blbe, tak ani po lidech nekoukám. Psi jsou skvelá identifikace, akorat kdyz ma podovne starej chlap podovnyhi pudla jako soused, tak pozdravim i toho cizince 😂

kristynka25
autor
17. zář 2024

@cilkat já jsem taky stydlivá v tomhle směru. Proto (když uz je to pro mě těžké) mě to štve o to víc 😅 třeba ty starší sousedé co jsou fajn, tak by si třeba i chtěli povídat, ale to já radši změním směr atd. To už je na mě moc no 😅 ale sakra zdravit? To snad zvládne každý ne? Usměju se a pozdravim. Hned je člověku potom lépe 😄

kristynka25
autor
17. zář 2024

@malytlustyhroch a jako já jsem v tomhle taky ignorant a narozdíl od partnera, který je v tomhle Kelišová fakt sousedy, co bydlí trochu dál už neznám a taky nezdravím. Ale těch pár obličejů co vidím několikrát týdně, už znám no 😅

kristynka25
autor
17. zář 2024

@alice180 no když je potkám někde ve městě, tak taky koukají uplně křečovitě jiným směrem, až je mi trapně za ně 😅 fakt nechápu co to je…

ninive211
17. zář 2024

Tak je nezdrav taky a je....jako když by mi soused několikrát neodpověděl na pozdrav, vykašlala bych se na to. Jak se říká, pozdravit ke slušnost, idpovědět ba pozdrav povinnost. I kdyby řekli aspoň na půl huby "brej" anebo aspoň kývli výrazně hlavou. I kývnutí je bráno jako způsob pozdravu.
Jestli je to tím, že sou Romové a ty neRomka, těžko říct, možná jo, možná ne.Kazdopadně to svědčí něco o nich a pokud to řešíš kvůli dceři, normálně bych jí to vysvětlila, jak to je.

kristynka25
autor
17. zář 2024

@ninive211 děkuji 🙂

cilkat
17. zář 2024

@kristynka25 Hele ne, nezvládne. I třeba proto, že když už pozdravím a ten druhý si ("nedej Bože") chce povídat, tak mu prostě neuteču. Když už jsme si jednou začala (tím pozdravem) tak o komunikaci stojím, ne?

martinka_33
17. zář 2024

@cilkat já se nekdy sousedum vyhýbám 😅 Kdyz nemam komunikativní náladu. Ale kdyz uz dojde ke střetu, myslim tim setkání, tak pozdravim 😀

cherie24
17. zář 2024

@kristynka25 nezdravení je ještě v pohodě, vážně. 😄 Náš soused už na nás volal policajty (rušila ho práce na domě), stavební úřad, starostku několikrát a když nikde nepochodil, začal se angažovat sám. Každou chvíli nám dělá nějaké naschvály, už 2x měl období, kdy nám házel velké kameny do příjezdovky a to pak stojí za to takový soused. 😃 Ale po zdravíme se, to zas v rámci slušnosti zachováváme. 😂😂

martinka_33
17. zář 2024

@ninive211 to delam v praci, ze odpovidam na pozdrav kývnutim hlavy, v takove te situaci kdy do vlaku nastupuje 50 lidí a kazdy jeden pozdravi, protoze by bylo neslusne nepozdravit, ale me by pusa fakt bolela (a hlavne by mi z toho asi hráblo) kdybych mela vsem padesati odpovedet 😅

martinka_33
17. zář 2024

@cherie24 to obdivuhu ze takivyho pitomce jeste zdravis

emillyhk
17. zář 2024

Tohle pořád dokola řeší můj muž - že tihle sousedi sami nepozdraví, tamti neodpoví, jiní radši hledí jinam, že další zase něco... 🤦‍♀️ Mě je to upřímně jedno a nechápu, proč to tak prožívá. 🙈😆
Bydlíme na vesnici, na našem konci jsme všichni "náplava", zhruba stejně staří, děti ve stejné školce. Ale i tak si nemyslím, že bysme se museli všichni přátelit nebo se zdravit. Pokud jde o mě, tak kde vím, že o pozdrav nestojí, tak taky nezdravím, nevnucuju se. S nejbližšími sousedy se zdravíme, když vejdu do školky, tak samozřejmě pozdravím. Na ulici zdravím "starousedlíky", to jsem si zvykla, že mě zdravili, když jsem jezdila s kočárem, tak zdravím do teď, přijde mi to milé.

kristynka25
autor
17. zář 2024

@cilkat né 😅 pozdrav fakt není žádný signál “ pojďte si povídat “😅 nebo teda já to tak nevnímám a nenapadlo mě to nikdy 🙂

kristynka25
autor
17. zář 2024

@martinka_33 přesně ták, kolikrát si řeknu “jezis zase tahle” ale tak proste pozdravim. To že zrovna nemam dobrou náladu já, neznamená, že tím budu “trestat” někoho jiného. Jasně, že to není trest, ale druhá osoba to pak může brát osobně a to nechci 😅prostě žijeme v civilizovaném světě.. a co i zvířata se zdraví

kristynka25
autor
17. zář 2024

@cherie24 uff. Jasne, to si taky rikam, ze mam byt vlastne rada, ze si hledí svého 😅

ninive211
17. zář 2024

@cilkat Já jsem vyloženě alergická na nucení tříletých, čtyrletych, pětiletých dětí do zdravení cizích dospělých. A nesnáším takové ty soudy zejména od starých lidí, jako že holčička nezdraví,ta je asi nevychovaná...jako vím jak mně samotné, šilenemu introvertovi, bylo ještě v pubertě zdravení prostě nepříjemné. Přesně, hlavně aby se se mnou nechtěl dát do řeči. Zdravila jsem, napůl huby a rychle pryč. Dceru jsem do zdravení nenutila, nepeskovala ji, když mě nenapodobila ihned, když jsem pozdravila já. Sama začala zdravit kolem šesti let, doteď je teda extrémní stydlín, ale zdraví nahlas a zřetelně. Syn to stejné, nezdravil, byl ve svém světě, nepřišlo mu to asi důležité, teď zdraví kolikrát jako první i cizí lidi a pěkně nahlas.

ninive211
17. zář 2024

@kristynka25 Ty, u jedný naší starý sousedky to tsk kolikrát je, to je ti tak ukecaná a zvědavá baba! Teď jsem ji hodně dlouho neviděla,nedávno jí zemřel manžel, tak měla asi jiné starosti, než na ulici zastavovat sousedy a vyplkávat se

cilkat
17. zář 2024

@kristynka25 A proč teda na těch pozdravech tak bazírujeme, když to není signál "jo vnímám tě - komunikuju"? Jaký význam má pozdrav mít? (A tohle fakt může mít každý jinak, netvrdím, že mám patent na to, jak to je... Ale zaujalo mě, že pro tebe pozdrav je důležitý, když pro tebe zároveň není zahájením komunikace.)

cilkat
17. zář 2024

@ninive211 No, má mám osmiletého autistu.... Samozřejmě, že je to "nevychované dítě, co nezdraví, neposlouchá a nereaguje." (ono to totiž na něm není až tak moc vidět.... dokud nedojde na slovní interakce.)

kristynka25
autor
17. zář 2024

@cilkat že bych, začala komunikovat s někým koho pozdravím se mi stává opravdu, ale opravdu vyjímečně. Snad jen když někoho potkám v autobuse, tak vedeme nějakou konverzaci, ale jinak ne 🙂 dokonce ani když potkám na ulici někoho známého a tykáme si, tak né vždy pokecáme. Záleží na okolnostech a o koho se jedná, né běžného souseda nebo známého.

janule0123
17. zář 2024

@kristynka25 vesnice nebo město? Celkem rozdíl 😎na vesnici je super ze to vyřeší styl - zdravím preventivně všechny a chybu neudelas 🤣🤣🤣 a ve městě se zdravím s par sousedama a potkat je mimo okruh naši ulice, tak budu mít až na par lidi problém je poznat ale tady si ti “spojím”

kristynka25
autor
17. zář 2024

@ninive211 však cizí dospělí zdravit nemusí nikdo ne? 😅 moje malá dvouleťačka má zase období, že zdraví každého kdo se jí líbí 😅 okoukala to no 😅

alice180
17. zář 2024

@kristynka25 nechápu tohle chování, za mě je normální souseda pozdravit. A úplně se stydím za lidi, ktery vysteknou na prodavačku u pultaku deset deka vysočiny.

hennrietta
17. zář 2024

Přestěhovali jsme se z města do bytovky na vesnici. Zdravím vždy sousedy a i lidi na vesnici. Většina pozdrav oplatí. Když ne, tak to neřeším. 🤷‍♀️
Měla jsem sousedku přímo v bytovce, co sedávala u vchodu a tvářila se věčně kysele a strašně nepříjemně. Než abych ji ignorovala (jelikož jsem mladší, mám zdravit první 😄), tak jsem vždy pozdravila adekvátně nahlas a s úsměvem.

kristynka25
autor
17. zář 2024

@janule0123 okrajová část města, staré město jsou tu jej rodinné domky 🙂