Nevyvážený zvuk na TV. Jak vyřešit?

kacka1994
17. dub 2024

Ahoj snad nevadí, že se ptám mimo děti, ale když je nevyvážený zvuk na televizi (máme chytrou LG, ale zas jako spíš nějakou levnější) - např. film
z netflixu, kdy slyšíme z většiny hudbu a efekty, ale řeč jen málo. Dá se to nějak nastavit? pomůže třeba koupit nějaký soundbar apod. - dá se tam pak zhlasit jen tu řeč a ostatní nějak ztišit?
Díky moc 🙂

daina87
17. dub 2024

@kacka1994 zkusila bych si pohrát s nastavením zvukového režimu v televizi. Myslím že tam je několik variant. Jako, film, kino, hra, hudba. Myslím že jedno z jich tohle nevyvážení dělalo. 😊

kacka1994
autor
17. dub 2024

@daina87 no to jsem zkousela 🙂 myslela jsem ze je to lepsi, ale ted se mi to zda zase stejne a rezim mam stejny 🙈 jsem nedoslychava, tak se mi to muze teda zdat no... ale zajimalo by me, jestli se to da nekde ovlivnit - pripadne treba i u jinych televizi do budoucna

daina87
17. dub 2024

@kacka1994 my máme taky LG a taky se mi zdá, že to někdy dělá. Hlavně u filmu z hbo a netflix. Ale to bych řekla, že je problém těch platforem. Jinak to zatím nějak neřešíme. Sice máme domácí kino, ale pouze s nastavením přes počítač, což tento problém neřeší. ☹

kacka1994
autor
17. dub 2024

@daina87 ja jsem nedoslychava, takze pres ten okolni hluk pak prave neslysim dialogy 🙂