Nevšimla jsem si klíštěte u dítěte - je očkovaný. Opravdu očkování funguje?

katanovobran
7. črc 2024

Ahoj holky,chci se zeptat syn je ockovany na encefalitidu má za sebou dvě dávky včera večer jsem ho kontrolovala jako každý večer ale bohužel to bylo tak strašně malé ze sem klíště prehlidla.Tudiz sem ho vytáhla až dneska nejradsi bych si nafackovala je ale ockovany,jen se chci zeptat mate někdo nějakou zkušenost zda očkováni opravdu funguje ?

1pomnenka
7. črc 2024

Zapiš si datum do kalendáře a sleduj, zda se neudělá flek, pokud ano, mohlo by jít o boreliózu. Encefalitida je ze hry, když má 2 dávky.

katanovobran
autor
7. črc 2024

@1pomnenka super,tak to jsem chtěla vědět.Ano má dvě dávky já totiž myslela zda nepotřebuje i tu třetí ale ta je prý až po roce od druhé dávky,zápisu datum a budu sledovat

katanovobran
autor
7. črc 2024

@1pomnenka ještě nutno podotknout ze dvě dávky znamená zatím dvě očkováni v Teličku než už přeočkování byli jsme na jaře a má zatím první dvě třetí tu ppsilaovaci mu mohou píchnout až za par měsíců

cilkat
7. črc 2024

Ta třetí dávka se dává proto, že imunita zapomíná. Takže pokud má ty dvě teď v odstupu, kdy se ještě třetí dát nesmí, tak si to tělo pamatuje ty první dvě tudíž je chráněný.
A klídek - zdaleka ne každé klíště je nakažené, vždyť to už bychom byli všichni mrtví.

katanovobran
autor
7. črc 2024

@cilkat pravda,první vakcínu měl 4.4 druhou 4.6 tak by to mělo byt v klidu

cilkat
7. črc 2024

@katanovobran Měsíc odstup, tam by imunita fakt měla "bezpečně vědět co s tím", kdyby klíště tu encefalitidu přenášelo.

katanovobran
autor
7. črc 2024

@cilkat tak to už měsíc je,píšou ze to není sice 100% záruka ze to opravdu pomuze ale snad ano

lenkalubina
7. črc 2024

Neznamená,že když má klíste,že hned onemocní...jak psala pomnenka,tak zapsat a hlidat

marge_s
8. črc 2024

@katanovobran co si myslime my neni az tak smerodatne, objektivnejsi jsou data 😉 https://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/tbe... . Nam teda rikali 14dni po druhe davce je chraneny, zbytek si pocti 😉