Nesnáším, kde bydlím

9. led 2021

Ahojte,ani neviem kde zacat..pristahovala som sa do dediny kde zije manzel.Spociatku mi to prislo ako dobry napad lebo je to fajn lokalita,vybavenost blizko atd..Starsia este nemala 3 a zacala tu chodit do skolky. Uz je to takmer 6 rokov a kazdym dnom to tu nenavidim doslova😢absolutne sa tu necitim dobre,necitim sa tu ako doma a mam pocit ze sa vratim do mojej rodnej dediny niekedy.normalne niekedy mi to az vhana slzy do oci. ked idem tam k rodicom je to pre mna akoby vyslobodenie,ked idem domov tak mam normalne totalnu nechut. Keby mi manzel povedal stahujeme sa inam asi do hodiny som pobalena. Su tu take zvlastne vztahy na ktore som je nebola zvyknuta a akosi mi je to proti srsti. Za tie roky som si tu nenasla normalnu kamosku do nepohody alebo nejaku partiu na grilovacky a pod. Susedy su tu velmi zvlastne jedna s druhou sa nebavia,dokonca niektori nevylezu ani von,niektori pozdravia len podla nalady. Zo zaciatku to vyzeralo ze budem mat dve fajn kamosky(oni su sesternice)ale teda take povahy ze este teraz nechapem.Jedna na mna ziarlila lebo druha sa chcela so mnou kamosit tak som tento zvlastny vztah skoncila ale doteraz ma to mrzi. Ta neziarliva mi z casu na cas napise asi ked sa velmi nudi a zavola na kavu ale je to fakt ze uplne z casu na cas. Ja sa snazim o kontakt toez s nou ale privelmi nema zaujem tak sa nevnucujem. Potom je tu este jedna “znama” ktorej som dobra len ked surne potrebuje napr.vyzdvihnut jej dieta zo skolky. A takto by som mohla pokracovat. A navyse mladsiu dceru mame s viacerymi postihnutiami takze ani to mi nepridava vobec ku psychike. Manzelstvo tiez nemame dobre. Manzel pride z prace a nema o nas akosi zaujem,ledva prehovori takze som bez rozhovoru s dospelym cele dni.Pracu nemam kvoli zdravotnemu stavu mladsej. A tato korona to je taky bonus..Ja som taketo pocity zufalstva,beznadeje a hlavne samoty nikdy nepocitila a neviem co s tym. Normalne mam pocit ze som najosamotenejsia osoba na svete a to este v tomto obdobi ked sa nechcem stretavat ale dodrziavam to len ja,vsetci okolo robia akcie lebo sak do prace nechodia.
😢moj taky vylev smutno smutny

orisek56
9. led 2021

No. Co ti na to napsat, snad jen to že nejsi vtom sama a že ti kurde rozumím. Píšeš asi o naší vesnici jak tak koukám. Jen s tím rozdílem že my tu máme ještě problémy s novým sousedem... A zdeptaní jsme s manželem oba i když my při sobě držíme. U nás jen to tak uzasne, že my skutečně hledame něco jiného a to přitom je to tu krásná víska, malebná příroda, malá o pár lidech, vesnička snu, na pohled krásná, nepočítám teda do toho chalupáře, na které tu mám už averzi jak se chovají. Vím co je to mít pri průjezdu cedule do vesnice staženy žaludek. Asi nic jiného než odstěhování se někam jinam neporadim. Přátelé, to je těžký. Třeba já se smířila s tím, že tu žádné nemám, spíše nepřátele , a že přátelé mám prostě ty své, letité, co za mnou přijedou jednou za dva roky, jinak nikoho. Jenže já jsem taková, že než fales a podrazy, tak to radši žádné. Umím si vystačit sama se sebou a se svou rodinou.

orisek56
9. led 2021

Čert vem lidí. Stejně z nich nic kloudného necni. Ale to že nejste s manželem za jedno a to už je horší. Na lidí se vykašli ti tvůj život nežijí a začnete pracovat na vztahu, ten potřebuješ dát do kupy. Když budeš v pohodě doma, budeš mít pak vše ostatní na háku.

zelenaesmolda
10. led 2021

Nejsriv bych asi vyresila problem doma,pak muzes resit sousedy 🙂

autor
10. led 2021

😢

asinehri
10. led 2021

Ono to není jenom o vesnici, kde bydlíš. Trápí tě více věcí. Chtělo by to plán, jak je postupně vyřešit. Najít kamarádku, promluvit s manželem, hledat možnost práce na zkrácený úvazek a asistenta k mladší dceři,ať máš kousek času pro sebe (tedy jestli to není miminko).

autor
10. led 2021

@zelenaesmolda snazim sa o riesenie problemu doma ale asi je to nemozne😢

autor
10. led 2021

@asinehri ano mas pravdu tam je tolko problemov ze mam pocit ze sa to uz ani neda vyriesit a zd by mi pomohol len utek na ostrov kde budem len ja s dcerami.samozrejme viem ze to je nemozne😭
Kamosku tu uz asi nenajdem,snazila som sa,vsetky tu maje partie uz vlastne zo skol zakladnych a uz nepustia.aj ked sa so mnou na ulici zastavia a pokecaju ale nikdy to neni nic viac😔napadla ma aj ta praca ale ziadne skratene uvazky tu nie su..asi by mi pomohlo byt mimo domu chcilu.chodila som cvicit aspon 1x tyzdenne no zas tato korona😢😢

autor
10. led 2021

@orisek56 praveze ze fales nedavam ani ja 😢a hladate nove byvanie ci ako?mate aj deti?

nikishkaaaa
10. led 2021

Ani nevite, jak Vas chapu!! Vidim se ve Vasem pribehu, pochazim z Ostravy a pred 4 lety jsem se pristehovala k ted uz manzelovi do Raskovic (mala vesnice) ze zacatku to bylo fajn, byli jsme bezdetni, oba jezdili do prace (ja do Ostravy - takze jsem se pak vracela domu k veceru a bylo mi to jedno) jenze pred 3 lety se nam narodila dcera a vse na me padlo, cele dny sama (v nejblizsim okoli i dome jsou sami duchodci) navic maly kousek od nas bydli manzelovi rodice, se kteryma se pokazily vztahy po narozeni male (tchyne mela pocit, ze si muze s dcerou delat co chce a ja to zarazila) a mam je porad na ocich, takze nemam pocit dostatecneho soukromi. Takze je pro me vysvobozeni kazda cesta za rodinou do rodneho mesta. Manzel se prestehovat nechce a ja bych byla sbalena za 5 minut. Casto snim, ze se do Ostravy vratim...

makovice88
10. led 2021

Mne to prijde hrozne sobecke hlavne od manzela. Vi, ze se tu necitis dobre a je mu to jedno?
Ja manzela pretahla do sveho rodneho mesta a on sel hrozne rad. Je tu spokojeny a nikam jinam nechce. Ale kdyby mi rekl, ze tu neni stastny, snazila bych se hledat kompromis, nebo minimalne s nim o tom mluvit a snazit se mu pomoci. A to ja bych nevahala se prestehovat, i kdyz tu mam celou svou rodinu. Protoze za rodinou se da jezdit, ale utrapeny manzel je podle me horsi 😕

martinau5
10. led 2021

@nikishkaaaa Raškovice a okolí je moje srdcovka. Původně jsme tam chtěli taky bydlet, ale zrovna nebylo co by nám vyhovovalo. Tak nakonec budeme stavět v Dobraticích. Jsem naštěstí povaha, která nemá problém se seznámit.
Momentálně jsme na Ostravicí a tady nic moc. Už se strašně těším až odtud vypadnu. Mám tady sice kamarádky v okolí, ale nesnáším to místo, kvůli davům turistů.

autor
10. led 2021

@makovice88 povedal ze nie a kam by som asi tak chcela ist..mame novy dom,velmi sa na nom narobil,este neni dorobemy a nikdy by sme ho nepredali za taku sumu.povedal ze vo svojich 45r nebude hladat pozemok v dedine mojej kde ani nie su pozemky a zacat na novo stavat ked tu mame vsetko “podla nasich predstav”..on tu ma i pracu a vie v pripade nejakych peoblemov kedykolvek dobehnut/odbehnut co sa tyka deti atd..tak preto nechce😢

autor
10. led 2021

@nikishkaaaa aj ja mam niekedy taky pocit ze tuto moja put este neskonccila...je to totalne na prd zufala situacia...neviem ci to vyhrotila korona ze uz nevladzem alebo co..

autor
10. led 2021

@martinau5 ani ja praveze nemam problem zoznamit sa,pokecat,som mila pristelska viem pochvalit,ale proste to je akosi cele..ludia mi zavolaju ked nieco potrebuju a tam to asi konci🙁

makovice88
10. led 2021

A to je to: "Podle nasich predstav"! Ale vypada to, ze tvoje predstava to ani tak neni..
Ja ho na jednu stranu chapu, ze se nechce v tomto veku stehovat a zacinat znovu. Ale taky to vypada, ze o tom moc nemluvite a pokud ano, tak on to moc nebere v potaz? 🤷‍♀️
Taky me napada, jestli tyto tvoje pocity nejsou zesílené tim, ze jsi doma s ditetem. Bude to jine, az budes chodit do prace.

autor
10. led 2021

@makovice88 myslela som dom a okolie je vsetko tak ako som ja xhcela,on si ti snad presadil jednu vec a tak.pn nechape moje pocity lebo ich nikdy nezazila povedal ze ci si myslim ze inde to bude ine..to ale ja netusim🙁ale je pravda ze to tu neznasam😢ja si myslim ze horsich ludi snad inde ani nestretnem.mna to strasne psychicky oslabuje toto.

autor
10. led 2021

@makovice88 moja praxa je zatial v nedohladne😞niekolko dalsich rokov..

jednaholkaa
10. led 2021

To me mrzi :( To zni hodne narocne a dlouhodobe nesnesitelne.. Taky jsme se nastehovali k partnerovi do domu ve meste, ktere naprosto nesnasim. Vzdy kdyz se treba vracime z vikendu domu jsem otravena. Mame domluveno, ze tu budem max jeste pul roku a pak se stehujem. Kdyby si to rozmyslel, tak se prestehuju sama..pac bydlet nekde kde se ti nelibi je o zdravi podle me, pokud si clovek nezvykne. Snad te ty pocity po korone treba trochu prejdou? A nebo dat manzelovi nuz na krk..

orisek56
10. led 2021

Ano, máme dvě děti. Všichni spíme a zijem v jedné místnosti. Souseda nacistického psychopata co dělá naschvály, zlo od okolí, které zná jen závist a zášť, hlídání zadne, financí moc není, čas si odpočinout taky není. Běžně jedu každý den do 1do rána. Hledáme jiné bydlení, přestože na druhou stranu nás domeček mam rada zvykla jsem si na něho. Ale mít rád něco, v místě kde tě okoli dusi... Nemá smysl celý život, z toho ti hrabne, jen přežívas. Takže i když mě to bude bolet, zároveň se těším na něco nového. Teda pokud se to povede.

autor
10. led 2021

@jednaholkaa neviem co mam robit neviem sama😞manzel neodode povedal ze do toho domu dal vela penazi aj seba...ze neviem ci inde nenatrafim na takych istxyh ludi a ze do kedy sa budem chciet stahovat ked on tu ma pracu,dcera skolu 🙁skola je ale to najmenej to viem..praveze si myslim ze zdravotne ma to odpali...

autor
10. led 2021

@orisek56 drzim vam palceky aby sa vam to podarilo.mne sa to zrejme nepodari asi len za cenu ze odidem sama s detmi a to zacne boj...aj o deti aj o vsetko.hlavne sama nic z rodicaku neutiahnem..

orisek56
10. led 2021

@jednaholkaa změní té to. Já se rapidně změnila taky, bohužel. Místo kde žiješ té ovlivní.

autor
10. led 2021

@orisek56 ano viem uz teraz som zmenena😏😢keby ti asp deti mali viac kamosov tak by sa mi zilo lahsie..ale dcera ma len jednu kamosku ktora neni vecne doma

jednaholkaa
11. led 2021

To me mrzi, jasne, kdyby si to tam deti uzivaly tak by to bylo hned lehci. Ty jo, co s tim? Neporadim..chapu manzela, ale mel by chapat i tebe. Ja taky mela spoustu kamaradek na materske kde jsme byli predtim a tady neznam nikoho, ani mala se timpadem s nikym nevida. Zatim to resim tak, ze prespavam jednou tydne u ruznych znamych s detmi s malou..

orisek56
11. led 2021

To máš ještě dobrý, holka tu nemá kamarády žádné. A ani mít nebude, protože místní elita národa, jak ji říkám, si mezi sebe chudsi nepustí. To jsem poznala už na pár návštěvách rodinného centra. Naštěstí děcka máme dvě a rozumí si spolu dobře, tak si zatím suplují kamarady, uvidíme co bude dál.

orisek56
11. led 2021

Jinak až ti opravdu mrdne, tak půjdeš a ani nebudeš chápat, že to najednou jde. S chlapem si natvrdo narovinu promluv a děj mu najevo, že se seberes i bez nej.

autor
11. led 2021

@jednaholkaa ja neviem co s tym..ked odidem bude rozvod.manzela tiez chapem ale ja sa tu dusim😞uz len prezivam zo dna na den..

autor
11. led 2021

@orisek56 kolko mas rocne?moje sa praveze kvoli tomu hendikepu zahrat nevedia inak by vedeli tak je to problem..akoze dost ma to mrzi lebo tie deti su tu take zvlastne podla mna vychova rodicov kazdy zalezeni na svojom dvore..a neviem mozno vysielame kazda nieco zle..dcera mala naj kamosku od 3r ale ta deiha ju v 2triede vymenila takze chuda ma to tazke aj ona..asi tak 1x za tyzden ked nebola korona sa s niekym hrala..

autor
11. led 2021

@orisek56 vies zial chlap vie ze nezoberime😞stroadtlicost o choru dceru by som finanxne nezvladla.on pocitat vie

jednaholkaa
11. led 2021

To je fakt smutne, to me mrzi :( A je fakt, ze zenska na rodicaku se od chlapa kvuli financim nemuze hnout, pokud nema treba extra nasetreno.. to je des.