Nepozvání na oslavu. Říct si o pozvání?

dc282308
7. říj 2023

Mám dilema, jde o mého syna, který nebyl pozván na narozeniny ke kamarádovi.
Ovšem, když syn měl narozeniny, tak toho kamaráda pozval.
Znám se i s maminkou toho chlapce, a přemýšlím jestli se jí nezaptat, jestli nejde o omyl. Ale zároveň nechci, aby řekla ať tam jde, jen ze slušnosti a ve skutečnosti by ho tak nechtěla.
Syn na tu oslavu moc chce, on se kamarádí s 3 klukama a jedem z nich je ten oslavenec a pozval ty dva, jen jeho ne. Je to hloupá situace.

jancazao
7. říj 2023

@dc282308 nechala bych to na synovi.

leilinka1234
7. říj 2023

Zkusila bych to takovou obklikou. Když bych maminku potkala, řekla bych jí, že přestože nejsme na oslavu pozvaní, syn by rád koupil kamarádovi dárek a udělal mu i tak radost, jestli nedá nějaký tip na menší dárek. "Když vy jste našemu Pepčovi koupili takové hezké auto, když měl oslavu, rádi bychom mu taky udělali radost. Sbírá pokémony?"... Třeba 😊 a zjistíš asi vše... Buď jde o omyl a nebo holt koupíte dárek za pár korun, ale budete vědět, jak na tom jste 😊

gruyerre
7. říj 2023

@dc282308 jestli je to synovi líto, tak asi jo, maminky bych se zeptala.

dc282308
autor
7. říj 2023

@leilinka1234 to je výborný nápad.

leilinka1234
7. říj 2023

@dc282308 držím palce, ať je to omyl a syn není zklamaný ✊✊

lauriak
7. říj 2023

@dc282308 a preco sa nespyta syn kamarata? Kolko maju rokov? Mne by bolo trapne sa sam pozyvat na oslavu 🤷🏼‍♀️

drzticka81
7. říj 2023

Ja bych se neptala. At se zepta syn. Ja svym detem vysvetluju, ze nebyli pozvani z nejakeho duvodu. Treba rodice daji jen urcity pocet deti, ktere si mohou pozvat a oni nejsou proste ti top vybrani. Deti by mely prozit i zklamani. Zas to neni tragedie. Ne?

dc282308
autor
7. říj 2023

@lauriak Maji 7, syn říkal, že se ho ptal, ale že mu ten oslavenec řekl, že není zvanej. A je mu to bylo hodně líto, a od včera brečí, že tam chce.
Já bych to neřešila, kdyby tam tolik nechtěl a nebyl to jeho kamarád.

volfikovi
7. říj 2023

@dc282308 myslím že v 7 letech pokud mu ten kamarád řekl že zvaný není tak to opravdu ví to už nejsou úplně malé děti , a dál bych se neptala, přišlo by mi to hloupé, i když chápu naprosto zklamání syna, dcera si takové věci taky hodně bere, ale vždy nabídnu nějaký program, abych ji zabavila a nemyslela pak je většinou spokojená.

lauriak
7. říj 2023

@dc282308 pokial mu oslavenec povedal, ze neni pozvany tak to nebude omyl 🤷🏼‍♀️ Ja by som sa tam nasilu netlacila. Jasne, je mu to luto, tak mu sprav doma nejaky lepsi program. Chodte do zoo, na vylet alebo do herny s atrakciami. Syn to urcite prezije. Boh vie aky mali dovod syna nepozvat.

drzticka81
7. říj 2023

@dc282308 Tak pokud mu rekl, ze neni zvany, tak ho asi nepovazuje za nej kamarada. Mel by respektovat kamaradovu volbu a prijmout ji. Tvuj syn by si to mel nechat projit hlavou a zhodnotit, zda mu tento kamarad za to stoji. Bude zklamany a smutny, ale zase ho to posune dal. K tomu se nauci byt i trosku hrdy.

drzticka81
7. říj 2023

Ale chapu, ze te to jako matku mrzi a je ti smutno s nim. Taky to tak mam u syna. Taky neni na topce v oblibenosti ve tride, no a co. Ani nevim, zda ho to mrzi, vypada, ze ne. Ale kdo vi....

dc282308
autor
7. říj 2023

@volfikovi Alternativ jsem mu nabídla hodně, ale jeho mrzí, že celá ta jeho partička tam jde a on ne. Plus navíc že se s ním v poslední době moc nebaví, nechtějí ho mezi sebou, odhánějí ho.
Jsou to jeho jediní kamarádi a pořád se snaží s nimi být. :(

dc282308
autor
7. říj 2023

@drzticka81 Hrdost zatím žádnou asi nemá, pro něj je to kamarád a chce tam být. Je to strasně těžké.

drzticka81
7. říj 2023

@dc282308 Ja vim.......

volfikovi
7. říj 2023

@dc282308 to mě moc mrzí, ale o to víc bych to neřešila, protože pokud by tam nakonec šel, asi by kluci nebyli nadšení a bylo by to takové na sílu. Opravdu to chápu dcera má ADHD je taková jiná než ostatní, našla si jen pár kamarádek a ostatní ji taky odhání. Je to těžký ale musí se s tím nějak poprat za pomoci nás rodičů.

radecka1
7. říj 2023

@dc282308 No, podle posledního komentáře už víte, že pozvaný není. Asi bych se snažila vysvětlit synovi, že se to někdy stane. Může být důvod, že rodiče víc děti nechtějí nebo ho tam chlapeček nechce. Není povinností zvát na oplátku. Zvěte kamarády, protože je na oslavě chcete a ne proto, že čekáte, že vás taky pozvou a takhle to synovi vysvětlete. Ale věřím, že ho to mrzí.

bara88
7. říj 2023

Tak v sedmi letech bych tohle určitě za něj neřešila a hlavně mu vysvětlila,že když někoho pozve na oslavu ,tak není povinost aby byl pozvaný i on na jeho oslavu. Asi má prostě víc kamarádů než tvůj syn a prostě si pozval ty ,které chce

ninive211
7. říj 2023

Tak ten kamarád mu sám řekl, že není zvanej, tak myslím není co řešit. Chápu, že je to synovi líto, zamrzí to, pobřečí si, možná to bude mít vliv na kamarádství, možná ne, ale já bych se fakt necpala někam, kde mě nikdo nechce...

lauriak
7. říj 2023

Je to blba situacia ale ty od zaciatku vies, ze syn tam nebol pozvany a neni to omyl a ze jeho kamarati sa s nim nechcu hrat. Keby si ho tam aj nasilu pretlacila, tak pravdepodobne ho ostatni kluci zase budu odhanat 😔 Radsej vysvetli synovi, ze mu tyto "kamarati" za to nestoja.

michaela666
7. říj 2023

Je mi to líto, ale možná už se se synem kamarádit nechce. Narovinu mu kluk řekl, že není zvaný. Odhání ho a nechtějí si s ním hrát. Bude to těžké, ale snažila bych se mu vysvětlit, že někdy se to stává. Kamarádi už si tolik nerozumí a když bude chtít najde si nové.

Jak psaly holky, nemůžeš ho protlačit na oslavu, kde se k němu budou chovat ošklivě protože ho tam nechtějí.

dc282308
autor
7. říj 2023

To máte pravdu, to by nemělo smysl :( On to právě moc nechápe nebo nechce chápat, že by si to tam ani neužil, když ho tam nechtějí.

exbordelar
7. říj 2023

To je blba situace a uplne chapu, ze ti to jako matce rve srdce. Ale holky maji pravdu. Decka mivaji mezi sebou obdobi, kdy jsou jednou nejvetsi kamosi a pak zase ne a nechteji, aby ten druhej prisel apod. Taky jsme si to parkrat zazili. Odmitnuti naseho decka i odmitani nasim deckem jine decko. Oboji je blby. V prvnim pripade je ti lito, ze se tve dite trapi a v druhem pripade to zase jako rodic vnimam trochu jako trapas, ze si nechce hrat se svym kamaradem. Ale jak to prijde, tak to odejde. Dulezite je to jako rodic ustat, dat mu rameno na vyplakani, nechat konstatovat holy fakt a eventuelne vymyslet zabavnejsi program.
A decka se hlavne furt meni. Za mesic bude zase vsechno jinak 🙂

dc282308
autor
7. říj 2023

@volfikovi Jak se u dcerky projevuje ADHD? Já si totiž myslím, že by to mohl být i náš případ. Je hrozně nesoustředěnej, chaotickej, myšlenkama mimo.

dc282308
autor
7. říj 2023

@exbordelar tyhle vztahové vlny jsou teda něco.

ai30
7. říj 2023

@dc282308 Kdyz vite, ze to neni omyl, tak mi prijde blbe se na to mamy ptat a i ho tam na silu tlacit, kdyz k tomu ma chlapec nejaky duvod, tak by bylo fajn naucit se to respektovat. Taky byt nekde, kde me nechcou, mi prijde mnohem horsi, nez tam nebyt vubec..
Spis bych mu pomohla budovat pratelstvi jinde, pozvat k vam jine deti, se kterymi by si mohl rozumet.

dc282308
autor
7. říj 2023

@ai30 Já jsen si nejdřív říkala, že třeba ta maminka ho pozvat i chtěla, jen se to špatně vykomumunikovalo přes děti. Ale máš pravdu bylo by to na sílu.
Já jsem si se s ní chtěla telefonicky spojit, ale nebrala to. Pak jsem se ji sms obklikou přes to, že bychom mu chtěli koupit dárečwk, abychom to taky oplatili ptala a nic neodepsala. Tak asi nechce reagovat.

bara88
7. říj 2023

@dc282308 ale to není oslava maminky.je to oslava toho kluka,tak je úplně jedno jestli ona ho tam chce a fakt se nevnuvuj a neuc to syna.

biciklissie
7. říj 2023

Hlavně bych tedy zkusila synovi nějak primerene vysvětlit, že vztahy nejsou rovnocenné. Ze on může mít někoho rád víc než on jeho a naopak. A taky se to může v čase měnit. A že to není ničí vína, že to tak prostě je. Že nám to pomáhá poznávat i jiné lidí, získávat nové zážitky atd. Jako je to na nic, my maminky jsme nešťastné, když jsou nešťastné naše děti. Ale taky mu to něco dá. A opravdu se nemusí zvát na oplatku, tedy doufám. Někdo třeba ani oslavy pro děti nedělá.

ai30
7. říj 2023

@dc282308 Ja bych to nedelala, ty ji stavis do strasne neprijemne situace. Budto by musela prinutit syna, at tam tveho syna pozve (a mozna se mu pak musela sama venovat, kdyz by ho ostatni vyclenili), nebo ti ma teda napsat, co mu mate koupit, aniz by byl pozvany. Ona asi dost tezko hleda slova, co ti odepsat, vubec mi neni jasne, cos tim chtela docilit...