Nechat si opuštěnou kočku nebo ne?

6. říj 2022

Ahojte baby, na SK fórum nejdem písať o tejto téme, lebo viem že v CZ máte k mačičkám bližšie ako my. Žijeme s chlapom v 3-izbovom byte, pred vchod prišla dva a pol mesačná mačička, vyhladovaná, hneď sme ju vzali, je veterinárne ošetrená. Hľadali sme jej domov, my máme 3-ročného Britského kocúra. Zajtra ju mám dať novým záujemcom. Záujemcovia majú dom, žijú pri lesíku, veľkí milovníci mačiek, majú troch vykastrovaných kocúrov. My máme 3-izbový byt, nevieme či nepôjdeme žiť aj inam. Mačičku som si veľmi obľúbila, nakoľko kocúr je taká chladnejšia povaha, mačička je skôr milá a prítulná. Mám strašnú dilemu či si ju nechať alebo nie. Viem že v dome by jej bolo lepšie. Čo by ste urobili vy? Byt máme vlastný ale v budúcnosti možno budeme musieť ísť do prenájmu, ak budeme stavať dom, tak neviem či by to nebol problém s dvoma mačkami.

merope
7. říj 2022

Mám pocit, že 2 kočky v bytě jsou lepší než jedna. Takže pokud se dobře snáší a kocourovi jsou 3 roky (tzn. bude s vámi také docela dlouho), tak není důvod si ji nenechat. Otázkou je, co ti noví zájemci, zda už se na ni těší a počítají s tím nebo je pro ně lepší, když si ji necháte.

inssomnia
7. říj 2022

Ja myslím, že když zvládne pronajímatel jednu kočku, zvládne i dvě. U našeho bytu bylo taky psáno, že zvířata ne-e, ale nakonec šlo vše domluvit a nebyl problém...

martiniquest
7. říj 2022

Kocku bych si domu pres prah nevzala. Zadnou.

milixx
7. říj 2022

Nechala bych si ji. Já miluju kočky, mám doma celkem tři (všechny původně z ulice). Za sebe můžu říct, že když jsme měli jen jednu, asi se nudila a řádila po bytě. S příchodem druhé se to hodně uklidnilo, jsou to parťáci. Třetí byla silně nad plán, ale skvěle mezi ně zapadla.
Nech si ji ♥️ Zájemce jistě brzy najde jinou. A nevím tedy odkud seš, ale mám kdyžtak k dispozici dvě opuštěná krásná koťata (viz fotka), tak kdyby měl náhodou zájem, budu moc ráda

gdpr
7. říj 2022

Pokial dobre vychadzaju medzi sebou a budete mat financie aj na druhú nechala by som.

slunicko1551
7. říj 2022

Pokud se starším kocourkem nebojuí, nechala bych si ji. V budoucnu z jich můžou být i parťáci, kamarádi…. A jestli vám sedí i povahou a rada se mazli, není co řešit. Jestli jedna nebo dvě, to už takový rozdíl není a spis naopak, ta radost je pak dvojnásobná ❤️

aselluska
7. říj 2022

@milixx ty jsou krásný. Nemít 4, hned bych si vzala ❤️

aselluska
7. říj 2022

Nechala bych si. Druhá, proč ne 🙂 hlavně že má milující páníčky

jijulka
7. říj 2022

@milixx uplne stejne jsme přišli k našim trem kocourum. Mame je jen v byte.

nefertiti20
11. říj 2022

Pokud se snese s kocourem a nejsou rvačky tak určitě nechat . Bude jim spolu lepe ❤️ a zájemci to pochopí , jsou plné útulky a plno koček , kteří čekají na novou milující rodinu

pipi_puncocha
11. říj 2022

Pokud se tolerují, tak bych si ji nechala, ono jestli jedna nebo dvě, to už vyjde víceméně nastejno stran shánění nového bydlení atd. My máme dva kocoury a jsou na sebe hodně fixovaní, nevadí jim, když jedeme na víkend pryč nebo když se jim teď méně věnujeme co máme malé děti. Když byl ten první sám, tak bylo vidět, že je mu bez nás smutno.

kkryplikk
11. říj 2022

@martiniquest To je rada. Tak si zadnou kocku domu neber a nekomentuj..

jijulka
11. říj 2022

@martiniquest tak si ji neber, na to otázka nebyla 😀😀

martiniquest
11. říj 2022

@jijulka otazka zněla: "co byste urobily vy?"

martiniquest
11. říj 2022

@kkryplikk 🤦

merope
11. říj 2022

@martiniquest No, co byste udělaly vy, když už byste doma jednu kočku měly...