Návštěvy kamarádů dětí. Jak u vás probíhají?

1. zář 2023

Ahoj holky, jak u vás doma probíhají návštěvy kamarádů vašich dětí? My máme tři kousky a když jsme doma, sejde se u nás i šest kamarádů naši ratolestí… je fajn, že se všichni baví, ale musím říct, že už mi to trochu leze na nervy… ani ne tak ty děti jako takové, ale živit tolik krků… je mi hloupé jim nedat svačinu, když svačí mé děti a taaak… jak to máte doma nastavené vy?

ai30
1. zář 2023

Deti, ktere jsou u nas na navsteve, zivim ja, kdyz jsou moje deti na navsteve, zivi je tam. Vubec to neresim, ani by me nenapadlo nic jim nedat.

xnikax1
1. zář 2023

@ai30 souhlas se vším 👍

konidana
1. zář 2023

Ziveni mi nevadi, kolikrat tu holky odvedle byly nakyblovany i na obed i na veceri. (Ale je fakt ze doma mivam navareno od manzela vic nez dost😎) Co mi vadi je ty deti obecne😅. V tom nasem dvoupokojaku (2kk) se to fakt neztrati😂. Ale nevyhazovala jsem je. Teda jo, ale treba proste v 7 nebo nejdyl v 8 vecer, to uz jsem fakt chtela mit klid.

konidana
1. zář 2023

Holt 3 deti=trojnasobek kamaradu😅

miryp
1. zář 2023

K nám spolužáci chodí po předchozí domluvě se mnou. Takže mohu korigovat přítomnost cizích dětí u nás doma i jejich množství, aby to bylo únosné s ohledem na naše prostory, mou pracovní vytíženost i naplněnou ledničku. Když už tu někdo je, připravuji jídlo a pití pro všechny.

jaja01k
1. zář 2023

Naše děti jsou ne moc společenští introverti, takže já jsem za každou návštěvu šťastná a s nadšením ji pohostím. Mladší (8) si zatím pozval domů nejlepšího kamaráda jednou, starší (9) si někoho přivede tak jednou za měsíc.

veronikav31
1. zář 2023

my máme dvě děti a občas se u nás sejde kamarádka dětí i s mladší sestrou,nevadí mi to, jen je to trochu horší v tom,že kamarádka má cukrovku a lecos taky nemůže.Občas jim dávám jídlo ven,když mám tak posílám všem.Občas u nás je další kamarádka a naše děti naopak jdou k nim, tak tam taky něco dostanou k jídlu i pití.

zekrt
1. zář 2023

@jaja01k Nápodobně. U nás je návštěva fakt výjimka, děti nemám moc družné.

koordinatorka_odboje
1. zář 2023

Kolik jim je let? Jamam zatim male, tak nejaka buchta apod. to nevyjde mejak draho

bara88
1. zář 2023

Pokud jsou kamarádi u nás dostanou klidně najíst a nevadí mi to a zase když jsou kluci u kamarádů tak taky něco dostanou

alpakovo
1. zář 2023

Občas si připadám jak školní jídelna,když se sejdou kamarádi všech dětí. Na druhou stranu musím říct, že rodiče kamarády málokdy posílají s prázdnou. Takže velmi často na svačinu dostanou to, co všichni přinesly 🤣

fazolkazuzka
1. zář 2023

Mám tříletou a u nás jsou děti i 3 krat do týdne na navsteve malé a je pro mne samozřejmost aby všichni dostali stejně. Takže plnej mrazák nanuku byl v létě klasika. Ani by mne nenapadlo nad tým přemýšlet. Je to takový standart tam kde jsou děti tak se o ně dospělí postarají.

fandysek_1
1. zář 2023

Ráda jim dám i oběd nebo svačinu. Teď jsme měli dost často plnou lednici pitíček a zmrzlin pro vsechny. Teď přijela kamarádka a měla velkou svačinu pro všechny děti.

llluckaaa
2. zář 2023

U nás je to kolikrat divočina, nikdy nevím, v jakem počtu a struktuře děti doma najdu. Všichni si mohou vzit, co lednička a spajz nabízí. Občas bereme i nějaké další děti na výlety, tam jim zajistíme i vstupné a tak. Když jsou naše děti jinde, tak to funguje podobne. Občas je mi blby, když děti jsou někde víc a vyjidaji je, tak jim něco nebalím s sebou.

guliii
2. zář 2023

Jako chápu, že dávat jíst tolika krkům se může prodražit, ale jde udělat k jídlu i něco co není finančně náročné. Já třeba dělám bramborové placky ( ty mají mega úspěch) a k tomu nakrájet hromadu zeleniny ze zahrádky, to je tedy výhoda zahrady, máme i cukety tak buchtu, bramboráky.. dost to řeším něčím doma upečeným

guliii
2. zář 2023

Ale to už píšu třeba o i 10 dalších dětech. Minule tady byla na zvířatech se podívat celá školka, taky jsme pro ně měli něco na zobnuti a pro každého nanuka. A to bylo cca 24 dětí. Jinak se vyplatí koupit nějaké mega balení nanuků a tak. U nás tedy do lednice všichni nechodí jak chtějí, to by mi tam moc nezbylo. 🤣😅 A většinou sem chodí odpoledne. Takže spíš připravuji něco ke sváče. Jako když nakoupím třeba nějaké drahé jogurty, sýry a tak, je jasné, že úplně neprahnu, aby mi to všechno snědli. A když jsou tady opravdu často, tak to úplně nejde.

martinka_33
2. zář 2023

A proto se snazim aby navstevy chodily jen za hezkeho pocasi a byly venku... A aby před veceří odcházely 😂 Přiznám se, že nejsem tak bohatá, abych mohla hostit další hladové krky. Jednou za čas se to snese, ale pravidelně ne. Dcera kamarádí s jednou sousedkou a jsem docela ráda, ze ani maminka sousedky mojí dceru nevykrmuje, vlastne holky chodí k nám nebo k nám zřídkakdy, jinak jsou venku, za deště v altánu.

martinka_33
2. zář 2023

@konidana me zas netrápí existence tech detí, ale živení jo. Já na to opravdu nemam hostit pravidelne nekolik detí..

alice180
2. zář 2023

Nedovedu si představit, že by mi cizí děti lezly do lednice a spajzu a na dveřích nápis vemte si co chcete. To už je dost extrém. Neřeknu dát jim nějaký ovoce a pití, což běžne davam i dceři. Ale cpat je vším možným a třeba nanukama a sladkostmi. Docela chápu, že tě to štve.

konidana
2. zář 2023

@martinka_33 hele, tak rok dva byly u nas peceny vareny 2 holky ze sousedniho vchodu, 7 a 9 let. K nasi sedmilete. Pak jsme jinou brali na par vikendu, ale to nam rodice davali nejakou korunu na dopravu a hospody. No a pak cca od 12 let je dcera pecena varena zas u jinych kamaradek, ktere maji vetsi prostory nez my. Takze se to uplne obratilo. A jsem rada, ze jsem si to driv tak nejak "predplatila".😉 Nemam ted z toho tak blbej pocit, ze vyzira cizi...

eviicka
2. zář 2023

@martinka_33 také mě hodně odpovědí překvapilo, pokud je hezky, tak se má být venku a za dobu běžné návštěvy podle mě obvykle stačí pití a nějaké ovoce-zelenina. Ani z dětství si nepamatuji, že bychom u někoho měli potřebu jíst. Každý se najedl než šel ven a pak když přišel domů.
A to nemyslím že bych se nechtěla rozdělit, spíš to mám takto zažito.

autor
2. zář 2023

Děkuju holky za náhled k vám🙂. Fakt je, že se to prodraží… a tedy kupovat pitíčka a nanuky pro tolik dětí? Na to nemám… naše děti právě moc k nikomu nechodí, spíš zvou kamarády k nám a já zase nemám to srdce jim to nějak zakazovat, naštěstí prázdniny jsou fuč, tak snad už to nebude tak náročné🙂.

prejeta_zaba
2. zář 2023

Vadí mi, že si neumí hrát, jenom se předhánějí ve vymýšlení kravin, loudi sladkosti a elektroniku a po jejich odchodu je dům zrak na podpal, jaký je tu bordel. Takže svačina je na tom to nejmenší. 🤭 Vetsinou jen položím na stul ovoce nebo buchtu. V létě třeba nabídnu nanuky, když máme (koupim krabici v Lidlu nebo Kaufu, pak nanuk vyjde na pár korun, Cornetta po 40 korunách bych samozřejmě všem nekupovala)

exbordelar
2. zář 2023

Znam a chapu. Taky se mi ne vzdy hodi zivit dalsi deti. Nektery mesic je spousta vydaju a jidlo, co si budem, je ted posledni dobou hodne vysoka polozka. Na druhou stranu jsem rada, kdyz tu jsou navstevy deti, protoze se spolu vzdycky paradne zabavi.
Resim to buchtou na plech jako svacinu a nakrajenyma jabkama. K piti voda (tu pijem bezne). A na veceri supajdi domu. Obcas me nase decka premlouvaji, at zustane navsteva i na veceri. Kdyz mam z ceho pohostit, klidne pohostim, ale jinak normalne reknu, ze dnes bude veceret kazdej u sebe doma.

fandysek_1
2. zář 2023

Kamarádka to třeba řeší tím, že udělá domácí limonádu, domácí nanuky z ovocné šťávy a upeče a má to vyřešené. Děti spokojené a ona moc neutratí.

veronikav31
2. zář 2023

@eviicka naše děti jsou kolikrát venku od 12.30-18h i déle, tak zase chápu,že mají hlad a žízeň,svačiny i pití si nosí s sebou nebo se staví 😉

bara88
2. zář 2023

Tak já Teda nanuky dětem nedávám, jako jídlo když mají hlad tak ano ale abych kupovala nanuky pro všechny kamarády kluků to fakt ne

ai30
2. zář 2023

@eviicka Ja si nepamatuju, ze jsem u nekoho jako mala jedla, ale ne proto, ze bych tam nejedla, ale takoveto veci mi v hlave fakt nezustanou :D
My zase kamarady casto berem uz rovnou ze skoly nebo skolky a to maji vsichni hlad, domu mezitim nechodi, to uz by na hrani nebyl cas. I kdyz jdeme ven, beru automaticky jidlo pro vsechny. Zase mi prijde, ze par jablek, rohliku a neco na to neni takova hruza, ale je fakt, ze se to casem nascita, takze kdyz je rozpocet na jidlo napjaty, asi to clovek pozna.

konidana
3. zář 2023

Rozhodne bych nekupovola piticka a nanuky. K piti maj vodu, nebo vodu se stavou, co mame bezne doma, k svacine treba jablko nebo rohlik. Nebo si holt manzel neudelal k svacine 6 michanych vajicek jako obvykle, ale přihodil 4 dalsi pro 4 (mensi) deti. Na obed a veceri u nas nikdy nebyl problem, protoze vzdy varime minimalne 10 porci a co je navic davame do mrazaku. No tak jsme zamrazili jen 4 porce misto 6. Nebo naopak se z mrazaku vytahlo o trochu vic.

terulin
3. zář 2023

My si děti krmíme vzájemně. Takže jednou je toho víc na mě, jindy na maminky z okolí. Takže finančně se to asi nepozná a časově taky ne. Větší holky (9-10 let) se většinou po domluvě postarají o všechny (tady je to dost záležitost tlupy, kdy se děti posbírají po vsi), něco upečou a pak to všichni sní.
Ale hrozně těžce nesu, když se objeví frfňa, nějaký dítě, co nic nejí, pořád vymýšlí extra buřty a očekává, že se svět přizpůsobí (když mi třeba na oslavě narozenin holčička (ne oslavenkyně) oznámila, že jsem v háji, protože ona nerada dorty s želé a teda fakt neví, jak to budu řešit, aby nebyla smutná) 😀 😀 😀