Návštěva lékařky. Jaký na to máte názor?

amiranda
23. dub 2021

Zdravím damy😊 jsem zde čerstvé registrovaná. A hned nazacatku by mě zajimal vás názor na to co se nám s přítelem teď stalo... Máme spolu 6-ti měsíční holčičku "Tiffany". Se kterou pravidelně navštěvujeme dětskou lékařku. Vždy 1x za měsíc. S tím, že první 3 navstevy jsem s malou byla u lékařky ja a když měla být 4 prohlídka, nebylo mi dobře a tak mi partner nabídl, že s malou půjde na prohlídku on. Měla jsem z toho tedy trochu obavy (přece jenom je to chlap). A u lékařky musí být člověk obratný ve svlékání, přebalování a ještě konzultovani s doktorkou (vždyť to znáte). No ale nakonec když jsem videla to jeho nadšení, že s ní půjde, je totiž velmi "hrdý otec". Tak jsem zkrátka na to kývla... No a přítel se vrátil domů naprosto nadšený a unešeny, jak to tam probíhalo, prý na něho byly moc milý, se vším mu pomohli a Tiffanku vychvalili do nebes. Takže odtamtud odcházel pyšný jako páv. Byla jsem na něj taky pyšná, jak to zvládnul. Jediné co mi vrtalo hlavou bylo to, že na něho byli milý, což se u mě tedy říct nedá. Mě tedy sestřička nikdy nevitala s úsměvem a nadšení. No každopádně když se blížila 5 návštěva lékařky, tak se přítel sám už dopředu dozadoval, že tam půjde on. Tak se ho zase nechala jít a on se opět vrátil s tou nadšenou náladou, jak bylo všechno úžasné. S konstatovala jsem to slovy: "fajn tak s malou budeš lékařské návštěvy absolvovat ty. A dál jsme to neřešili. Přítel šel tedy na 6 návštěvu k lékařce už automaticky. Takže abych to shrnula, ja tam byla 3x a on tam šel teď po třetí. S tím, že domu se vrátil v naprosto rozloženém a smutném stavu... Paní doktorka totiž, kde jak vstoupil do ordinace ho začala bombardovat otázkami, kde jsem ja. Pak podotkla, že oni nejsou blbý, že mají oči. A na závěr mu řekla, že jestli příště nepřijdu ja, tak že to budou řešit... A to ještě chudák jak tam poslouchal tyhle nesmysly. Tak malá, i když nam nikdy nepláce, je to abnormalne klidný dítě, tak v té ordinaci nejspíš vycítila tu negativni náladu a celou dobu tam plakala (chudinka)...No řeknu vám, že mě přítele bylo tak líto, když jsem ho viděla jak se vrátil od té lékařky. On byl jak hromádka neštěstí. No nicméně ja jsem samozřejmě nelenila vzala telefon a do ordinace jsem okamžitě volala. Slusne jsem se zeptala, co přesně se v ordinaci dělo a že se mi přítel vrátil domu rozpoloženy. Načež jsem dostala odpověď, že se ho jenom ptali, co je se mnou, že prý jsou spíš zvyklý, ze s detma chodí maminky. A po celou dobu se sestřička smála a ujistovala mě, že si prý přítel celou věc špatně vyložil. No tak jsem to skousla a dodala, že příští návštěvu u lékařky podstoupime společně... A mě by teď zajímalo, co si o tom myslíte a co byste na mém místě dělali vy. Mě se to totiž přes noc rozlezelo v hlavě a došlo mi, že přítel by si těžko sam vymyslel takový příběh. No a hlavně... Se chci postavit za svoji rodinu!!! Co my má kdo psychicky rozhazovat přítele a rozplakavat dceru. Tak mi, prosím, napište Vaše názory. Budu se tesit😉

atekram42
23. dub 2021

@amiranda Já nějak nechápu, co jim je do toho, kdo z rodičů tam s dítětem jde. Zákonní zástupci jsou oba. Ale asi jsem mimo a nějak nerozumím tomu, co za tím hledali? Jako jak že nejsou blbí a mají oči? Tím bylo co myšleno, na co naráželi?

crutela
23. dub 2021

To žijete někde na vesnici, ne? :D
Přijde mi to jako maloměstský chování. Příšte bych šla osobně já a pokud by měla dr nějaké připomínky, vyžádala bych si zdr.dokumentaci malé a přešla jinam. Co je to za chování? :D

pavlina212
23. dub 2021

U nás chodíme oba, nebo partner sám. Já sama jsem byla asi jen dvakrát za pět let postupně se dvěma dětma. Naštěstí to partnerovo zaměstnání umožňuje. Na mě jsou totiž občas protivný. Z tatínka se můžou pokálet. Bohužel. Dráždí je, že mám vlastní názor například na kojení (naše doktorka od 10m dětí hlásí, že je čas přestat).

Ale k tomu, co píšeš.... Zaujalo mě, že "příště nepřijdeš ty, tak že to budou řešit". To vypadá, že pojali podezření, že se o malou nestaráš, a hodlají na tebe poslat OSPOD, nebo co?

Chtělo by to vychladnout, zajít tam možná oba a dojít celou situaci vyjasnit.

maaaadlaaaaa
23. dub 2021

@amiranda asi bych s malou přešla jinam. Vadilo by mi, když by ze mě dělaly krávu a lhaly, že se nic nestalo a manžel mi tedy lže. Píšeš, že nebyly extra milé ani na začátku a to by pro mě byl taky jeden z důvodů.

amiranda
autor
23. dub 2021

@crutela
Přesně to mám plánu... Akorát na internetu honim novou pediatrii. Každopádně díky za nazor👍

amiranda
autor
23. dub 2021

@pavlina212 no na mě to spíš dělá dojem, že si myslí, že mě partner bije a proto že nechodím mezi lidi... Tedy to je jediné co mě napadlo, protože oni jako vyhrožovali a byli zlý na něho. No každopádně i kdyby jakékoliv podezření měli, tak mohli vzít telefon a vytočit moje číslo. Ne? Každopádně děkuji za nazor. Plně s ním souhlasím.

amiranda
autor
23. dub 2021

@crutela ne jsme z Prahy. O to je to smutnejsi😲😲😲

alexovka
23. dub 2021

Nepřijde mi na tom nic zvláštního. DR je zkrátka zodpovědná a jen sleduje, zda se v rodině neděje něco divného. Hledat kvůli tomu novou DR mi přijde dost zbytečné a hlavně předčasné. Pokud vám jinak vyhovuje. Možná byl přítel jen zklamaný, že se na něho netetelily jako předtím a vše si vyložil po svém.

Všichni víme, že matka toho ví o dětech nejvíce. Já když pošlu manžela, většinou se nedozvím od něho skoro nic a stejně tak on se zapomene na x věcí zeptat. Takže manžela posílám vyzvednout potvrzení nebo jiné banality. Ostatní musím mít zkrátka pod kontrolou já, už pro svůj klid.

amiranda
autor
23. dub 2021

@atekram42 podle mě mysleli, že by mě partner bil a ja nechodila kvůli tomu mezi lidi. Teda to je jediný co mě napadlo. Protože oni jakoby vyhrožovali pritelovi. Každopádně děkuji za nazor. Na příští kontrolu k ní půjdeme s přítelem oba. Poprosíme ji o vysvětlení a následně o vydání karty malé. A budeme chodit jinam...

amiranda
autor
23. dub 2021

@alexovka jenže tak s tím tedy rozhodně nesouhlasím... Pokud vím tak neexistuje žádná vyhláška o tom, že by s dítětem měla k doktorovi chodit jenom matka. V rodném listě jsme jako rodiče napsaný oba dva a můj partner není neschopný blbec. Návštěvy u lékařky zvládal bravurně. A jak zminujes, že by snad paní doktorka měla být starostlivá... Tak s tím souhlasím, ale ať je starostlivá vůči mé dceři a ne vůči mě!!!

slecnami
23. dub 2021

Ahoj, tak na mě to celé působí divně - on přítel nemá pusu, aby si to tam s nimi vyjasnil hned a vážně ho dokáže rozložit nějaká taková hloupá poznámka?! Promiň, ale z popisu působí jak malé dítě on...předvádět se do ordinace, kde jsou z chlapa unešené, to jo, ale při nějaké naražce se běží vyplakat domů a budeš to řešit ty...? Možná to bylo fakt jen nedorozumění, ale tím, že se do toho teď vložíš ty, bude z toho akorát (dle mě zbytečné) dusno...

lv
23. dub 2021

Třeba je za tím úplně obyčejná obava, zda jsi v pořádku. Matky se můžou potýkat s poporodní depresí..

zelenaesmolda
23. dub 2021

@amiranda
poslala bych lekarku do prdele s tim,ze oba rodice jsou zakonni zastupci a jim je prdlajs d o toho kdo s ditetem pujde k lekari.Priste at jde tatinek zase,nahraje si jeji chovani a stezujte si na lekarskou komoru.

amiranda
autor
23. dub 2021

@slecnamihmmm.... To je taky zajímavý názor. Určitě se nad tím zamyslím. Pravdu máš v tom, že měl reagovat on hned na místě. Upřímně mě to také překvapilo. Protože přítel je normálně dost sebevědomí, suverénní člověk, který si umí bouchnout do stolu... A tady tohle ho rozlozilo. Na druhou stranu... Jestli mu tam malá začala plakat a do něho ryla sestřička i doktorka, tak to zase trochu chápu. Ja bych do toho zase tak neryla, kdybych tou hlavní postavou o kterou tam šlo nebyla ja... Každopádně tím, že jsem u toho nebyla, tak se asi musím té doktorky zeptat, jak to bylo myšlene. Zase to nemuzu mlčky přejít. Jde o moji rodinu a na ní si nenecham sahat... Každopádně díky za nazor👍

amiranda
autor
23. dub 2021

@zelenaesmolda Dobře ty🤭🤭🤭

amiranda
autor
23. dub 2021

@lv No tak v takovém případě stačilo vzít telefon a vytočit moje číslo, neee??? Kdyby mi zavolala a zeptala se jestli jsem v pořádku? Tak bych neřekla půl slova, naopak bych smekla klobouk... Ale ona rozhodně žádnej lidské přístup neukázala. Spíš naopak...

lv
23. dub 2021

@amiranda ano, to mohla, píšu "třeba".

somalicats
23. dub 2021

No, já bych teda tu situaci až tak nedramatizovala. Jestli tam malá plakala (a zvykej si, v určité fázi bude plakat, jakmile přijde do kontaktu s jakýmkoli cizím člověkem, i takovým, u kterého předtím nebrečela) a chlapa to rozhodilo, tak bůhví jak interpretoval to, co doktorka nebo sestra řekly. Příště jděte oba a hlavně v klidu. Kdybych měla měnit doktora pokaždé, když budu mít pocit, že se na mě blbě podíval, tak nedělám nic jinýho 😀

whitechocolate
23. dub 2021

Myslím, že pokud jste již ztratili důvěru, najděte jiného pediatra, zaregistrujte se u něho a on si vyžádá dokumentaci sám, papíry se do ruky nedávají. A nemusíte se s nimi již vidět. Pokud je jinak lékařka široko daleko uznávaná a zkušená a jste jinak s péčí spokojení, tak si to jděte vysvětlit.

klokanka31
23. dub 2021

@amiranda A jako tatínci nesmějí s dítětem k lékaři?? My teda s manželem chodíme oba, ale i kdyby šel jen on, nevidím problém...

crutela
23. dub 2021

@amiranda To je teda dost smutný.

levandule_k
23. dub 2021

@amiranda Ono některé ženské, když jednají s chlapem, tak jsou z toho celé uprděné, jako kdyby to znamenalo, že muž má větší hodnotu, jenom protože je muž. (To se netýká doktorů, ale tak nějak všeobecně.) Já si klidně dovedu představit otázky položené odměřeně, kde jsi, proč nechodíš, jestli je u vás všechno v pořádku, jenom z toho důvodu, že jsou zvyklé jednat s ženami a samotný chlap s malým dítětem opakovaně je rarita. Prostě předsudek, když chodí matka opakovaně sama, je to ok, když chodí muž opakovaně sám, je to divné. Jasně, že to bagatelizovaly, přece ti neřeknou, my jsme pojaly podezření, jestli je u vás vše ok, že se třeba nestaráte a položily jsme manželovi odměřeně pár otázek, trochu jsme ho podusily.

Asi bych měla chuť jít si to s ní vyříkat, ale pak bych se na to vykašlala, silně pochybuji, že by doktorka uznala, že otázky byly položené nevhodně. Najít dobrého pediatra je umění, rozmyslela bych si, jestli bych měnila. Nicméně na příští návštěvě bych si musela dávat pozor, abych na ni nevystartovala preventivně, co kdybych tam chtěla zůstat :D (Neříkám, že neměnit, řídila bych se intuicí.)

@slecnami Jasně, že má chlap pusu a je svéprávný, nicméně lékař je autorita a my máme v sobě zakódováno, že autority se poslouchají, proto nebyl úplně asertivní.

@whitechocolate Jak se nedávají papíry do ruky? Přece mi nemůžou nevydat moje osobní údaje? Když jsem přecházela od dětské k dospělé, tak jsem zavolala dětské, ona papíry nachystala do velké obálky a tu mi dala. Pak jsem to předala své nové praktické lékařce.

ahyt
23. dub 2021

@zelenaesmolda nikdo presne nevime jak to bylo.Presna formulace,intonace hlasu.Nevime.Jen chci rict.Tvrda slova poslat do p....e.Doktor musi brat v uvahu vse okolo ditete,ktere ma v peci i rodinne prostredi.Cozpak jste neslysela opacne nadavky na lekare,kdyz se pak nekdy zjistilo spatne rodinne prostredi spatna pece/ nemusi se poznat pri prohlidce/,ze lekar byl tvrde obvinen,ze toto nezjistil? Toho take poslete do p....e.Takze ,kdyz je Dr vlastne peclivy ci nevsimavy,tak ma jit vzdy!!! do haje. Srovnejte si to v hlave.Jinak nejlepsi rada si to s Dr vyjasnit osobne.Hezky den

hanih
23. dub 2021

@levandule_k Dokumentaci od lekare do ruky opravdu dostat nemusíte. Dle zákona byste ani neměla. Lékař má za tyto informace zodpovědnost a musí je uchovávat. Pacient má narok do karty nahlížet nebo z ní požadovat výpis, ale odnést si kartu sám od doktora nemůže. Někteří doktoři ji sice dají, když přestupujete jinam, ale jen proto, že je to pro ně jednodušší.

gramar
23. dub 2021

Mě by zajímalo co je špatného na tom že jeden z rodičů se ne/účastní prohlídky... I za předpokladu že by se matka nestarala, ale otec ano tak jim je do toho celkem buřt když je dítě v pořádku, není zanedbané atp. ne? Já bych just příště poslala jen partnera, protože v jednadvacátém století už je celkem rozšířené že na RD je otec a matka pracuje a nehledala bych za tím tedy kdo ví jaké spiknutí... Pokud s tím má doktorka problém, je to čistě její problém pokud chce něco řešit (nechápu co), tak ať to řeší, ale s veškerými důsledky které to může mít i pro ní a pokud by byla takto kousavá, tak bych hledala jinde...

petrasipkova1
23. dub 2021

Přijde mi to absurdní. Když si představím situaci : Vejde tatínek do ordinace a lékařka se normálně ptá, kde máte maminku ? .... a co odpoveděl manžel ? Protože za celou dobu co chodím k lékaři jsem tam nepotkala tatínka s miminkem samotného, tak se nevidím, že se třeba lékařka normálně zeptá, protože i pro ní je to zajímavé, tak je zvědavá, většinou chodí maminky, protože miminko se u maminky cítí víc v bezpečí, může ho uklidnit mlíčkem, je s ním doma, takže ví o něm všechno, většinou vaří matka, tak o stravě apod se lékař baví s maminkou, ale může být samozřejmě doma muž, tak normálně řekne, žena chodí do práce a jede se dál. Z téhle situace mi přijde uplně mimo tatínek, který se tam chodil nejspíš vystavovat a když je potřeba něco říct a vyřešit, tak zdrhne, navíc je vztahovačnej, správný chlap by si to s paní doktorkou vysvětlil, rozhodně bych tam po měsíci nechodila něco řešit za něj, to je uplne mimo.

alexovka
23. dub 2021

@petrasipkova1 ano a při zavolání do ordinace ujistili maminku, že se nestalo nic závažného a tatínek si to jen špatně vyložil. Toto ujištění taky zřejmě nestačí, tak raději bude hledat nového pediatra...někomu k vyvolání konfliktu stačí vážně málo 🤷‍♀️

somalicats
23. dub 2021

@petrasipkova1 Taky z toho mám ten pocit...

somalicats
23. dub 2021

@alexovka No, tímhle tempem za chvíli vystřídá celou Prahu... I když ne všude ještě děti berou...

madbetka
23. dub 2021

S našimi dětmi chodí k lékaři manžel sám, ne často, ale chodí. Občas se někdo podiví, protože to opravdu není běžné. Starší holky (3 a 2 roky) už většinou samy řeknou, s kým chtějí jít, a jedna si opravdu ve většině případů vybere tatínka, tak jede on. Zvládá to perfektně.

Kdyby ale manželovi kdokoli položil takovou otázku, kde jsem já, normálně dospěle by vysvětlil, kde jsem a příp. vysvětlil, že jim do toho celkem nic není.

Kdyby mě to hodně žralo, tak bych se tam úplně normálně došla zeptat, co se děje, příp.sama osobně vysvětlila, proč chodí manžel a že to opravdu není jejich problém. Ale řešit, že chudák dospělý chlap je z toho nešťastný...mi přijde při nejmenším zvláštní 🙂