Narozeniny a kolegové vs člověk, kterého znám a bavím se s ním

danielle1988
8. bře 2023

Ahoj, před pár dny jsem měla narozeniny. Do práce, kde jsem čtvrt roku jsem donesla zákusky, chlebíčky, jednohubky. Ve zkratce někdo mi popřál, ač jsem to nečekala ( moc se neznáme, nepracujeme spolu přímo ). To ještě chápu. Ale že nic neřekne, natož udělá člověk, se kterým se znám a bavím..... Docela mě to překvapilo. Negativně samozřejmě

Potřebovala jsem se vyzpovídat.

wladimira
8. bře 2023

@danielle1988 co na to napsat podala bych ti kapesníček ale zrovna ho nemám u sebe 😏

dura175
8. bře 2023

@danielle1988 Je od tebe milé, že doneseš pohoštění na svoje narozeniny, ale nemůžeš očekávat, že ti hned všichni poběží přát. Jsi tam v práci krátce, třeba tam tyhle narozeninové akce neprožívají, nebo to té dané osobě nebylo příjemné, nebo je to zkrátka buran. Nic si z toho nedělej, tohle je banalita.
Třeba u nás v práci není zvykem nosit občerstvení na narozeniny, max nějaké kulatiny, a to ne všichni. Sama nenosím nikdy nic, jsme kolegové v práci, ne přátelé. A navíc nemám ráda právě tohle strojené gratulování a u podobných akcí trpím.

ajja87
8. bře 2023

Musim souhlasit s @dura175, ja třeba taky nemám ráda, když někomu musim gratulovat, vím, že je to slušnost, určitě je to i hezké gesto, ale není mi prostě příjemné za někým přijít, podat mu ruku, divat se mu prili tom do očí a říct něco smysluplného... Jsem ráda, když to můžu člověku napsat a nebo případně jen mezi řečí říct,, vše nejlepší,, A to samé ani obráceně, mi není příjemné, když mi jde někdo přát... Každý to prostě může mít jinak

ninive211
8. bře 2023

Každý jsme nějaký a někdo tady ty konvence a "oslavy" mezi kolegy nemusí, zejména pokud nejde o kulatiny. Navíc jsi tam krátce, neznáš treba ještě zdejší zvyklosti...samozřejmě to zamrzí, ale snažila bych se to nebrat si osobně. Mě spíš než to, že mi nepopulární kolegyně,se kterou se znám s bídou 3 měsíce, mrzí víc to, když si nevzpomenou ani známí, co se známe roky a roky jsme byli přáteli..a to mám narozeniny na zapamatovatelný den

ninive211
8. bře 2023

@ajja87 Dnes jsme přáli kolegovi k 45, on je takový trochu zvláštní, tipla bych se, že možná Asperger anebo něco v tom smyslu, takový ten small talk je vidět, že ho uvádí do rozpaků, snaží se vtipkovat, ale někdy je to takové konstrbaté a na hranici trapnosti, má občas takové zvláštní prupovídky a vyloženě mu tady to nastoupí celého odd. k přání mu nebylo úplně příjemné

laxesis
8. bře 2023

Asi něco dělám blbě, ale do práce už kolik let na narozeniny nenosím nic, maximálně si spolu zajdeme na oběd a po něm si sednem na kafe, nebo v zimě zajdem svařák, na který zveme oslavence🙂 ale že bych jim nosila občerstvení a tím je vlastně tak trochu nutila slavit moje narozky...vím že po svatbě jsem třeba přinesla koláčky jako výslužku a dort, to byli rádi, ale narozeniny nehrotíme...ale rozumím tomu, že pro někoho je to třeba slušné, něco přinést...ale to se dělá hlavně s přáteli, ne s kolegy po čtvrt roce v práci..asi bych úplně neočekávala, že mi bude každý přát, ostatně jsem ráda, že to má vůbec někdo zapsané a vzpomene si, to mě potěší mnohem víc, než chlebíčkama vydyndaná gratulace🙂 moc se tím nežer, zkrátka na to třeba nejsou zvyklí. Ale je pravda, že když už bych viděla nějaké dobroty, určitě bych ti popřála a chlebíček si dala, to zase jo🙂

dura175
9. bře 2023

@ajja87 Jee, jsem ráda, že nejsem jediná, komu není příjemné gratulovat i gratulace dostávat 🙏🏻 Člověk to vydrží v rodině, ale takové ty akce širší rodiny (ještě ke všemu vyvdané), nebo “povinné” pracovní gratulace ředitelům, to je mor.

krasna_neznama86
9. bře 2023

Tak já mám zkušenost ze svých třech zaměstnání+manželovo a vždy jsem něco nesla já i manžel, to samé kolegové. Bylo to oblíbené a fajn, možná je to kolektivem, všude převládali chlapi, naštěstí, ženský kolektiv fakt nemusím.

medulef
9. bře 2023

@dura175 přesně, cítím to samé

krasna_neznama86
9. bře 2023

Ale k věci, chápu, že Tě to mrzí, slušnost je prostě popřát. Hod to za hlavu a myslí si své.

irmamala
9. bře 2023

Taky to nesnáším a u nás v práci se na to potrpí. 20 lidí stojí ve štrůdlu, říkají ty samé nesmysly, pak všichni čekají až oslavenec rozbalí dárek a řekne: jéééééé, děkuju, to si teda s Máňou/Helčou/Jituš tu večeři/wellness/divadlo užijeme. Pak musí nakoupit 25 chlebíčku a vyjde ho to dráž, než je hodnota dárku 😀 Ano.....mám to tak ráda 🙂