Mám stupidní koníčky?

shannondrake
5. črc 2016

Ještě nedávno jsem studovala, čili jsem neměla moc času na nějaké koníčky. Teď, když už čas mám přemýšlím, jestli nejsou mé koníčky stupidní. Bude mi 28 a ráda si přečtu nějakou knížku, dále se snažím min 2x týdně cvičit, dále ráda chodím na procházky, na kolo, na výlety, také se kouknu na nějaký pěkný film či seriál a také ráda sleduji zahraniční blogerky a youtuberky. Když se podívám na své koníčky, tak kromě nějakých z nich mi připadají stupidní. Říkám si, že už jsem stará dost na to, abych sledovala nějaké youtuberky, že bych se spíš měla nějak vzdělávat, abych nebyla hloupá. Tak nějak balancuji mezi děláním toho co mě baví a toho co bych měla dělat? Když se někdy kouknu na nějaké jiné diskuze, či si přečtu nějaký časopis nebo někoho potkám připadá mi, že všude kolem je plno super žen a cítím se méněcenná nebo se stydím za své koníčky. Všichni studují jazyky, studují nebo se realizují v něčem jiném a jsou v tom dobří. Já mám takové koníčky, kde nemůžu nic dokázat. Možná se jenom moc porovnávám s ostatními nevím Co rádi děláte vy?

lv
5. črc 2016

nechápu proč by jsi měla mít stupidní koníčky - tvůj záběr četba, kolo, výlety a pro pobavení youtube je naprosto v pořádku!

shannondrake
autor
5. črc 2016

Nevím no, asi se moc porovnávám s ostatními a mám pak na sebe moc velké nároky. 😒

verense
5. črc 2016

Máte koníčky, které vás baví, na tom není nic stupidního. Třeba vám ty jazykošprtky zase závidí, že chodíte cvičit a ony se k tomu zaboha nedonutí. 😀
A pokud chcete rozšířit svoje koníčky - co vám brání? Je spoustu možností, ať už zmíněné jazyky, nebo se třeba naučte šít, kreslit nebo péct dorty, co já vím. Zkuste zlanařit nějakou kamarádku, která vás třeba zasvětí, nebo jsou i všelijaké kurzy, kde si to člověk může ozkoušet, jestli ho to bude bavit. Ale hlavně: dělejte to pro sebe a ne kvůli ostatním. Je to váš volný čas a tak ho travte tak, jak vy chcete a ne jak se domníváte, že si ostatní myslí, že byste ho měla trávit. 😎

andreaandrejka
5. črc 2016

Proč stupidní? Máš koníčky úplně normální! Knížky jsou super, taky hodně čtu, baví mě to. Když nečtu delší dobu, mám pak pocit že mi zakrnuje mozek 🙂 Někdo si neotevře knížku jak je rok dlouhý, takže v tom určitě pokračuj. Cvičení, procházky, výlety..je mi také 28 a mám stejné záliby. Nevidím na tom nic špatného. Ba naopak 🙂 Rozvíjet se můžeš i dál, můžeš začít chodit na kurz jazyků, nebo na jiné.

jaja01k
5. črc 2016

Mne tvoje konicky pripadaji uplne normalni. Ja si myslim, ze konicky te maji hlavne bavit a delat ti radost. Klidne neco noveho vyzkousej, ale nutit se do neceho jen proto, ze mas pocit, ze bys mela, nema smysl.
Jinak ja taky hodne ctu, obcas kouknu na film, rada travim cas venku, chodime na vylety. Kdyz jsou deti u babicky, vyrazim na kolo nebo brusle, v zime na bezky. Jednou tydne chodim tancovat salsu. A od zari zacinam studovat vysokou skolu, nejak jsem se k tomu dopracovala az ted v 31 letech, kdyz jsem porad nemohla vyresit, co se sebou po materske 🙂

kacca11
5. črc 2016

Mne tedy tve konicky pripadaji uplne normalni. Taky ctu, koukam na filmy, chodim na prochatky a jezdim na kolobezce. A taky obcas koukam na youtuberky, nevidim na tom nic zleho. Pustim video a nalicim se, ze nekam vyrazim.

Podle me je ale tvuj problem v tom, ze mezi konicky nemas toho KONE, to, co by te skutecne bavilo a naplnovalo, nejenom prijemne vyplnovalo cas. U me je to treba foceni a cestovani, nejlepe oboji najednou. Nemusim byt nejlepsi fotograf pod sluncem, ale pracuji na sobe, ucim se ruzne techniky apod. Mozna by ti pomohlo, kdybys nasla neco, cemu by ses venovala trochu vic, co by te naplnovalo a nejenom vyplnovalo tvuj cas?☺ na to, co se pise v casopisech nekoukej, klidne se realizuj treba v "loveni ptaku" (sbirani fotek s ruznymi druhy ptaku) nebo treba v geocashingu, klidne si udelej vlastni blog ci youtube kanal.

izz76
5. črc 2016

@shannondrake Většina lidí nemá koníčky žádné...nejraději ve volném čase sedí u pc,nebo u tv,projít se jdou do hypermarketu. Tvoje koníčky mi přijdou úplně normální,člověk má dělat co ho baví,ne se nutit do kdejakých činností.Můj největší koníček je taky čtení,život bez knihy si neumím představit 😉

lrg
6. črc 2016

Myslím, že vím, jak to myslíš. Měla jsem podobnou "krizi růstu", jak jsem tomu pracovně říkala, za svobodna taky. Pořád jsem se hledala, přišlo mi, že je tolik možností co dělat, jak se zdokonalovat, pořád jsem slyšela o lidech s tak zajímavým životem, hrozně jsem taky chtěla být něčím výjimečná, zajímavá, něco dokázat, přitom mě to nikdy k ničemu velkému netáhlo. Tak jsem to lámala přes koleno, učila se jazyky, které mě nebavily a nešly mi, šla na vysokou, která je úplně mimo obor, v kterém pracuju a tudíž k prdu. Uklidnila jsem se až, když jsem poznala manžela a nemusela si před ním na nic hrát, přiznala jsem si, že mám ráda pohodičku s kamarády, koukání na filmy a přestala jsem svůj život porovnávat s ostatními, protože jsem v něm začala být konečně spokojená.

shannondrake
autor
7. črc 2016

@lrg

Myslím, že jste to vystihla úplně přesně jak jsem to myslela 🙂 Bohužel to neumím moc vyjádřit.

anansie40
7. črc 2016

@shannondrake A proč bys měla něco dokazovat? A ještě k tomu koníčkama? Ty jsou od toho, aby ses ty cítila dobře sama se sebou, aby tě to, co zrovna děláš, vnitřně uspokojovalo, ne? A je úplně jedno, co to zrovna je. Buď v klidu, mě baví úplně to samé, co tebe, v ničem světobornějším jsem se nenašla. Vystudováno mám taky, umím několik jazyků, ale ambice veškeré žádné. Tak nějak jsem spokojená s tím obyčejným životem a nic moc víc už nemám potřebu hledat. Ostatní ať si dokazují komu, co chtějí. 🙂

sijane
9. črc 2016

Já jsem jen o rok mladší než ty a sbírám poníky z MLP.