Málem mi zabil dítě. Podat trestní oznámení, i když neznám spz, nic?

elinka7295
13. črc 2021

Ahoj holky, vim ze to sem nepatri ale neda mi to.Dnes mi mohl jeden kreteen a to jsem jeste hodne slušná zabít holku v kočárku..sla jsem z obchodu a na přechodně mi zastavily auta ale z druheho pruhu vylitlo dalsi auto nejmin 90km v hodině .Holka uz tady nemusela tedkon byt .Zacla jsem brečet jeste ted se klepu . Ma otázka zní da se podat trestný oznámení na toho hajzla? I kdyz neznám znacku nic?

keksik002
13. črc 2021

@elinka7295 drzim pesti.. Presne takto me nedavno srazilo auto.. Určitě bez na policii, oni ho najdou!

michaelarousova
13. črc 2021

@elinka7295 drzim palce sok to musel bejt jroznej..sle obavam se, ze to bude slozite …to jedine ze by tam byly kamery

knuffel
13. črc 2021

Tak tohle je úplná přechodová klasika, dva pruhy, jeden zastaví, druhý ne... Ještě přechod před autobusem na zastávce, to je další evergreen.
Na přechodu se rozhlížet, rozhlížet, rozhlížet. 🤷

lachtanice86
13. črc 2021

@elinka7295 to co popisuješ je bohužel běžný, nikdy nelezu do druhého pruhu dokud nevidím, že auta stojí. Na absolutní přednost na přechodu totiž nevěřím. Nepíšeš co se stalo pak, zabrzdil nebo ty si ucukla, kdyby si ucukla dalo by se to hodit na to, že tě omezil a ohrozil a ty si tedy musela uskočit. Navic podat stížnost bez značky? To jako jak by ho měli hledat? Jsou tam kamery?

klovalka
13. črc 2021

takhle mi srazili spolužáka na základce.. je to dost běžné.

orisek56
13. črc 2021

Vidíš to a na moje děti v sobotu záměrně najizdel jeden soused z vesnice. Přidal plyn a strhl na ně volant. Manžel jen stihl děcka strhnout k plotu. Takže ono může být hůř, třeba úmysl.

jjasmina
13. črc 2021

@elinka7295 zcela běžné, já popravdě prechazim až zastaví oba směry, nejednou se mi stalo, že z povzdali na to taky řidič dupnul..

klokanka31
13. črc 2021

@elinka7295 Tohle se mi stalo když byly malé dva měsíce. Pustil nás kamion, na druhé straně nic nejelo tak jsem se rozešla. Najednou začal ten kamion troubit tak jsem okamžitě zastavila, naštěstí. Nějaký de*il jel za ním, musel tam mít tak 70km/h, a normálně ho objel. Kdyby na mě kamion nezatroubil tak je jasné co by se stalo 😢 pokud tam byli kamery, tak určitě nahlas policii.

candat
13. črc 2021

@lachtanice86 ona totiž ani žádná absolutní přednost není, to jen někteří si myslí.

@elinka7295 přes 2 pruhy vždy čekat že zastaví oba a koukat koukat. Mě takhle zasraný polák malém srazil kluka na přechodu. Ještě jsem ho stihla drapnout za triko a vtáhnout zpátky. Zmetek ještě honem projel na červenou nám na semaforu blikla zelená a kluk šlápl na přechod. Poučení i na zelenou koukat, jestli opravdu můžu jít.

elinka7295
autor
13. črc 2021

@lachtanice86 právě ten parchant zasranej kdyz uz musim takhle psat jel dal ani nezabrdil ...myslim ze tam kamery byly je to docela frekventovaná silnice primo pred okruhakem. Jetak tak jsem zastavila kocarek..jeste tak 40cm a byl by v kocarku smejd!!

mimco
13. črc 2021

@elinka7295 je to šmejd, o tom žádná....ale...nikdy, opravdu nikdy na žádný přechod nejde dřív kočárek než já. Vždy jdu až před boudičku a až když màm jistotu, že 100% všichni stoji, teprve pak jdu.
Já když kolikrát vidím ty maminy co strkají do přechodu kočár, mám sto chutí s něma zatřást 🥺

elinka7295
autor
13. črc 2021

@mimco prave ja to taky porad dělám ..ale tentokrát nevim co se stalo sla jsem pomalu ze kdyby najednou vyjelo auto a taky ze jo ! ..pokazdy jdu prvni ja a pak holka a ted nevim sprotě

izzylka
13. črc 2021

Přesně jak se tu píše...stát, čekat až všichni stojí a nikdy nestrkat kočár napřed. To, že je to přechod, neznamená, že se nic nemůže stát 🤷🏻‍♀️ když jdu se synem, jsem vždy 1000x opatrnější. Pro příště jste ponaučená a budete dávat větší pozor. Hlavně myslim, že podobnou příhodu bude mít každá z nás 🤷🏻‍♀️ naštěstí se nic nestalo, tak nepanikařit a nehroutit se a příště prostě víc koukat a čekat 😊

lachtanice86
13. črc 2021

@candat ja vim že neexistuje, ale kdyz se tak bavím s lidmi, tak si myslí že jo a pak to vypadá jak to vypadá

lachtanice86
13. črc 2021

@elinka7295 hele jestli chceš na PČR, tak běž hlavně co nejdřív. Kdo ví jak dlouho a jestli vubec tam jsou kamery a případně jak dlouho a zda vůbec se to ukládá. Ale počítej s tím, že to tebe bude stát energii a čas a výsledek je velmi velmi nejistý. Protože se vlastně nic moc nestalo. Tedy z pohledu zdraví a majetku. Tim tedy netvrdím ze to byl debil, o tom žádná, to aby to blbě nevyznelo.

elinka7295
autor
13. črc 2021

@lachtanice86 holky kaslu na to nemam ještě naladu si to připomínat u police. Jemu se to vymstí

konidana
13. črc 2021

@orisek56 no tvl. Jeste se nestehujete jinam?

zelenaesmolda
13. črc 2021

@elinka7295
Ja bych to TO podala,takova svine nema za volantem co delat.
Kdzy si kazdy rekne,ze na to kasle tak pak na to jednou bohuzel nekdo dojede.

keksik002
13. črc 2021

@elinka7295 muzu ti napsat zprávu?

elinka7295
autor
13. črc 2021
surikata131
13. črc 2021

@elinka7295 já bych šla na tu policii co nejdřív, ať se to řeší, když zastaví na přechodu jedno auto, tak má povinnost zastavit i to druhé v dalším pruhu, navíc pokud jel v obci 70...pokud jsou tam kamery, je šance, nebo třeba někdo měl kameru v autě. Jinak taky vždycky čekám, až zastaví auta v obou směrech, ale když tam nic nejede a najednou se nějaký hajzl přiřítí...hlavně že se vám nic nestalo

j.a.n.i
13. črc 2021

@zelenaesmolda TO za co? Za prestupek?

zelenaesmolda
13. črc 2021

@j.a.n.i
nebo ne TO,kazdopadne bych to nahlasila.

barulina
13. črc 2021

@elinka7295 jako máma chapu stres a vse kolem. Jako policajt se zeptám, jsou tam kamery? Lidé bezne vědí zda na místě kamery jsou. V případě že ne, těžko ho dohledame. A není ani důkazní materiál. Jen at vis

teate
13. črc 2021

Ve finále se nic nestalo. Tak co chceš řešit? Že ses lekla? Za to ho nezavřou. A vstupuj na přechod, až když v obou pruzích auta stojí. V Praze běžná věc, některé silnice mají i 4 pruhy a vždy čekám, až všichni stojí.

zelenaesmolda
13. črc 2021

@teate
Jenze on ma zastavit pokud stoji auto ve vedlejsim pruhu.Takze se stalo a dost,porusil hned dve pravidla silnicniho provozu a malem nekoho zabil.

teate
13. črc 2021

@zelenaesmolda Však nakonec zjevně zastavil …. A ano, málem. Nemůžeš spoléhat … nikdy nesmíš vstoupit do vozovky, pokud všechna auta nestojí. Pokud jel tak rychle, zjevně ho viděla v dáli. Tak nejdu a čekám až zastaví.

te_reza
13. črc 2021

Nikdy nevstupuj do vozovky, pokud si nejsi jistá, že ti dávají přednost. Nejlepší je vůbec oční kontakt s řidičem. Nemusel si tě vůbec všimnout, jestli jel rychleji je věc druhá, ale musíš myslet na to, že chodec vs auto má vždycky jasného vítěze

zelenaesmolda
13. črc 2021

@teate Jenze priste uz treba nezastavi a zabije doopravdy.

te_reza
13. črc 2021

@zelenaesmolda já ale z úvodu zprávy chápu, že ji zastavili v jednom pruhu, o druhém píše, že auto vylitlo. Takže se nepřesvědčila, že ten z druhého pruhu ji přednost dává. V tom momentě nemá do silnice vstupovat