Lockdown. Jaký je váš názor?

31. říj 2020

Jaký máte názor na tvrdý lockdown? Já sice nejsem jeho úplným příznivcem, ale na druhé straně, protože stejně bude muset přijít tak jako tak, byla bych pro, aby se zavedl co nejdříve. Využít i toho, že stejně jsou školy a jiné služby zavřené - takhle děti nenastoupí ani po tom 20.11., přibude zbytečně spousta nemocných a mrtvých a nakonec padne i zdravotnictví. S ekonomikou to pak také bude horší. Jak řekl Kubek, tahle opatření co jsou, měla být už před měsícem, teď už nás bohužel nezachrání.
Omlouvám se, pokud tu taková diskuze už je a založila jsem novou (nečtu všechny diskuze)

leniczka23
31. říj 2020

Proč anonymně? Jinak mě nevadí, jsem na mateřský a naopak by sem si zas užila kdyby byl muž doma. Je hodně teď v práci.

hezz17
31. říj 2020

Ja s nim nesouhlasim.

andrea93133
31. říj 2020

A já jsem zase proti 🤷‍♀️ co člověk, to názor.. z mého pohledu je to úplně zbytečná hysterie.. všeho s mírou.. ani při chřipkové epidemii nejsou taková opatření jako teď a to má větší smrtnost než Covid 🤷‍♀️ i Who prohlásila že jde o virózu, která má velmi malou smrtnost.. Nejde se do nekonečna zavřít doma a čekat.. na co vlastně, až to přejde? Jenže ono to nepřejde, je to vir co už tu bude a pořád mutuje, tak jako chřipka.. takže se s tím musíme naučit žít, ne zrujnovat celou ekonomiku a hromadu lidí (podnikatelů i zaměstnanců) poslat na dlažbu. 🤦‍♀️ A to nemluvím o tom, že lidé umírají úplně sami, rodina se s nima nemůže ani důstojně rozloučit, protože byli Covid pozitivní, ale umřeli třeba na rakovinu, tak je šoupnou do pytle, rodina je už nesmí vidět a na pohřbu 10 lidí 🤮 to je absolutní hnus! Rozděluje to rodiny, lid jako takový, protože každý na to má jiný názor.. já opatření dodržuji, ale s většinou nesouhlasím a už vůbec ne s lockdownem 🤷‍♀️

lolam10
31. říj 2020

Hlavne aby nezakazali pohyb venku uplne nebo jen na kratkou vzdalenost (prochazky,vylety do lesa apod.)...jinak kazdy to ma jinak podle toho jak ma stare deti a kde pracuje...podle me se tomu ale muzeme vyhnout,situace se lepsi...

kakba
31. říj 2020

Nesouhlasim, nesouhlasim ani s tim, co se deje tedka. Je nakazeno procento obyvatel. Za mesic se neco zase rozvolni, za dva mesice se zase neco zakaze. A takto dokola dalsich 10 let? Ten kdo se boji, at je doma. Ja i manzel chodime do prace, chodit budeme dokud budeme moct. Holky chodi do skolek, budou chodit furt. Neco jsme omezili, ale abych se zavrela doma a cekala na smrt. Tak to ani nahodou. Zivot je kratkej a bat se den co den, kdo to domu dotahne prvni. Diky nemam zajem. Kdyz se stane tak se stane. 14 dni doma a fungujem dal. Za nas nikdo hypoteku nezaplati. Vam snad ano?

nita1984
31. říj 2020

@kakba ti šťastnější mohou do práce... to je na tom celem to nejsmutnější. Nařízení padla na hlavu. Ne, ani za nas, co nesmíme do práce hypotéku nikdo nezaplatí

marcicek84
31. říj 2020

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/S...
Myslim,ze ted uz jsme i tohle propasli,ono neni dobre kombinovat 2 ruzne strategie,my uz castecny lockdown mame,chtit ted tvrdy,kdyz klesa R je uz nesmysl,pokud by ten tvrdy mel byt na 2-3 tydny,uz mel koncit...

drep
31. říj 2020

Nejsem epidemiolog, nepovažuju se za úplně kompetentního posuzujícího. Z mého pohledu je ta situace naprosto kritická a nic podobného jsem nikdy nezažila a nikdy bych nevěřila, že se něco takového stane. Zároveň mi přijde nesmyslné nakazovat tvrdší a tvrdší opatření, kdyź se nijak nevyžaduje dodržování těch předchozích a vidím dnes a denně, jak se porušují.

eloise02
31. říj 2020

Já s ním souhlasím na 100%.

ev.ka
31. říj 2020

@kakba a kdo zaplatí hypotéku za nás, protože jsem doma s dětmi první třída a třetí třída? Ti co mají děti ve školkách si žijí, jak by se nechumelilo a děcka prvního stupně dřepi doma a bojují s výukou
Jsem toho názoru, že pokud si můžeme dovolit jen určitý počet děcek v kolektivu, tak by to měla být první a druhá třída. Děcka z materinky může hlídat jakákoliv kámoška, která je třeba na md. Učit se u PC s třetím batoletem za zadkem je fakt labuzo.
Já jsem mela nastoupit do práce od pondělka a včera jsem to musela zrušit. Školáci doma a nejmladšího mám upichnuteho v dětské skupině, která je formou celodopoledniho kroužku...tedy volnocasova aktivita, také uzavřen.

areh
31. říj 2020

Pokud chtěli tvrdý lockdown, měl být před 14ti dny. Tak jak byla na jaře odstrašující Italie, tak jsme teď my, někdo musí být, bohužel.
Oni kdyby lidi dodržovali nařízení a chvíli se chovali solidárně a nestykali se, tak by nebylo potřeba přitvrzovat. Ale každej kouká jak by to obešel,svádí to na vládu a podobně.
To o co teď jde je, aby fungovalo zdravotnictví, aby byl prostor na adekvátní péči všech, kteří to potřebují! To se při žádný chřipkový epidemii nestalo.

nita1984
31. říj 2020

@areh tvrdy lockdown mel přijít v září. Cokoli později bylo a je pozdě a povleče se to s námi mesice

kakba
31. říj 2020

@ev.ka precti si co pisu, nesouhlasim s tim, jak to tedka je. To ze mas deti skolou povinne, holt se narodili driv. S tim ja nic neudelam. Kdyz bych musela byt doma, vyresila bych to babickama a dedeckama a trochu u toho pracovala. Nemuzes nam, co maji deti ve skolce a zaroven muzeme pracovat prece davat za zle jak to vlada udelala. Nikdy se nezavdeci vsem. Pro nekoho plus a pro nekoho minus.

mamikry
Autor odpověď smazal
Zobraz
nita1984
31. říj 2020

@mamikry vy víte, kolik lidí zemřelo na Covid? Skutečně? Vite, jak se píše důvod úmrtí? KDOKOLI C+ je zaznamenán jako úmrtí na Covid, i když zemřel třeba při autonehodě 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

leniczka23
31. říj 2020

@mamikry souhlas, nechápu kam na to lidi chodí🤦

mamikry
31. říj 2020

@andrea93133 mohu se zeptat, odkud čerpáte informaci, že chřipka má větší smrtnost? Za minulou sezónu u nás na ni zemřelo cca 200 lidí, což dost možná ovlivnil covid. V předešlých letech to bylo údajně průměru 1500 za rok. Řada lidí patrně také proto, že chřipku přechodila. Kolim lidí zemřelo na covid dosud, je známo, to jestě zdaleka nekončíme. O mutacích covidu se dosud přou i odborníci.

bigbig
31. říj 2020

@nita1984 Ne, už to tu bylo mockrát, autonehody se do toho nepočítají.

leniczka23
31. říj 2020

@nita1984 ne kdokoliv takový je zaznamenán že zemřel S Covidem ne na Covid.

mamikry
31. říj 2020

@nita1984 To jsou ale naprosto nepodložené informace, které pramení často z dezinformačních zdrojů.

nita1984
31. říj 2020

@bigbig skutečně? Počítá se, v jakem pořadí se zapíše diagnóza. Nikoli SKUTEČNÝ důvod úmrtí. Ten muze odhalit jen pitva. A ne, skutečně se nedělá pitva každému, ale každý C+ se v těchto statistikách objeví

nita1984
31. říj 2020

@mamikry ne, to jsou informace, které vycházejí od lidí, kteří jsou s tímto denne konfrontováni

nita1984
31. říj 2020

@leniczka23 ano, proto NEZNÁME smrtnost Covidu. Neznáme pocty lidi, kteří zemreli NA COVID, takže diskuze o tom, zda ma větší nebo menší smrtnost nez chřipka jsou liché

mamikry
31. říj 2020

@nita1984 Dobře, dejme tomu, že i kdyby byl do konečného počtu někdo takový započítán, bude to kolik 5 - 20 lidí? Pořád jako argumemt málo.

nita1984
31. říj 2020

@mamikry a na tohle číslo jste prisla jak?

mamikry
31. říj 2020

@nita1984 Dejte mi jiné, ale netvrďte mi, že za 3 měsíce zemřelo v ČR na silnici 1500 lidí s covidem

nita1984
31. říj 2020

Ale jinak, ja jsem PRO restrikce, ale ne tak, jak se dělají. Takhle jsou na nic. Jak jsem psala vyse, mel byt tvrdy LD uz davno. Takhle se to potáhne měsíce. Me jen vadi, ze se lidi ohánějí cisly, která nejsou realna

leniczka23
31. říj 2020

@nita1984 hele já vím co to dokáže, ale lidem jako ty, který si jedou to svoje nevysvětlis nic a ani nechci. Seš zahledena do své ,,pravdy" a jiný názor absolutne neakceptujes. Hezkou sobotu přeji.

andrea93133
31. říj 2020

@mamikry ono se stačí nekoukat na rádoby noviny v tv, ale hledat informace v důvěryhodných zdrojích 🤷‍♀️ na Covid jako takový se neumírá, umírá se na komplikace přidružené (zápal plic, sepse atd) a propo člověk co 10 let bojuje s rakovinou, nevyhraje a je C+ automaticky spadá do tabulky jako ten co umřel s Covidem, to samé u jiných onemocnění i nehod, proto ty čísla.. je to postavené na hlavu 🤷‍♀️ a kdyby bylo tolik komplikovaných Covid + nemyslíte že by polní nemocnice už dávno praskaly ve švech? Já se hádat nechci ani nebudu, jen je to všechno padlé na hlavu, i testování metodou která se nikdy k ničemu jinému nepoužívala, protože i tenkrát věděli, že tenhle test je o ničemvypovídající 🤷‍♀️

nita1984
31. říj 2020

@mamikry nemam, nebyly provedeny pitvy. O tom celou dobu mluvim. Nemluvím jen o silnicích, ale o tom, ze vzdy, když je pacient C+, je zaznamenán, jako smrt s covidem...