Levnější poštovné než s Českou poštou

makrofri
3. led 2017

Česká pošta opět zvýšila sazby za poštovné. Máte někdo zkušenosti s jiným způsobem přepravy? Jak posíláte malé lehké zásilky?

ekyticka
3. led 2017

pokud to na poště vychází do 100,- tak poštou (počítám v jejich kalkulátoru a musím pak říct, jak přesně poslat, jinak tam napaří balík do ruky, který je drahý)
pokud to vychází dráž, tak chytrý balík http://www.chytrybalik.cz/ (výhoda, že to nemusím nikam vláčet, sami si dojedou)

makrofri
autor
3. led 2017

někde na diskusi jsem četla , že lze posílat přes uloženku nebo zasilkovnu, že balíček do 2 kg vyjde na do 60 Kč, jenže diskusi už nemůžu dohledat. Je to příšerný, v bazárku mám věci za pár korun a poštovné pak přijde třena na trojnásobek.

perexka
3. led 2017

jj zásilkovna nebo hledat eshopy, kde se dají věci poslat na kamenný obchod a máš to zdarma, když si to vyzvedneš..

marketa11112
3. led 2017

také by me zajímalo.. občas posilam lehci balicky...

pantomima
2. bře 2019

aktualizuji diskuzi...

leneee
2. bře 2019

@makrofri u zasilky se nyni postovne nemeni,meni se u baliku. Takze pokud se to vejde do rozmeru zasilky,porad to jde poslat obycejne nebo kolem tech 45Kc pokud je to lehke. Tezsi zasilka je kolem tech 70-85 Kc. A jinak pak jako ten balik a to jsou ted palky.

pantomima
2. bře 2019

díky, prosím polopaticky 😉 jaká je maximální velikost, aby to šlo ještě jako zásilka....DxVxŠ a hmotnost? Budu posílat teplákovku, u inzerátu jsem měla uvedené ještě staré poštovné, tak já jen, kolik mi to bude stát...chápu, že balík mi jinak než v krabici nevezmou..z diskuzí, co jsem viděla, klasicky bych to zabalila jako mnoho let zpět do igelitky, zalepila...a šlo to jako balíček..teď z diskuzí vyplývá, že to musí být pravidelný tvar krabice

leneee
2. bře 2019

@pantomima https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/cr/dopor.... Viz parametry sluzby. Proste asi jako obalka A4. Bacha na gramáž.

pantomima
2. bře 2019

skoro uvažuju, že to pošlu jako dvě doporučené zásilky, tepláky zvlášť a mikšu zvlášť 😀..no, uvidím, až to zvážím 😉
díky a pěkný den

anehap
2. bře 2019

@pantomima pokud to není moc velká teplákovka, šlo by to určitě poslat jako doporuč. dopis, tam jsou max.rozměry do vel.A4 a na tloušťku do 5 cm, poštovné asi 54 Kč - záleží na váze. Tam se poštovné neměnilo, jen u balíku😉

pantomima
2. bře 2019

@anehap no, velikost 134 😉, tak uvidím 😉

pantomima
2. bře 2019

ještě zkoumám tu zásilkovnu...ale koukám, že jako fyzická osoba můžu posílat jen na dobírku?

anehap
2. bře 2019

@pantomima to vleze, jde to natáhnout do těch rozměrů A3, já vždycky stáhnu izolepou a pohoda😉

hafika
2. bře 2019

@pantomima To není pravda, kolikrát i z e-shopu mi přišel balík do ruky jen zabalený do stretchové fólie. Na poště mi nedělali nikdy problém, když jsem jako doporučený balík posílala věci zabalené v igelitce, když je to něco menšího, ale už se to nevejde do doporučeného psaní. Jinak rozměr 35x50 cm je o trochu větší než klasická A4 obálka, opět jde i v igelitce, jen musí být dobře oblepená, aby nikde nic neodstávalo. Třídí to prý nějaký stroj a mohlo by se to v něm zachytit a roztrhnout. Proto i ta max výška 5 cm, vyšší zásilka strojem neprojde. To mi aspoň tvrdila pošťačka.

pantomima
2. bře 2019

@hafika od 1.3. jsou nová pravidla pro balíky 😉

pantomima
2. bře 2019

@hafika a pro způsoby balení..z toho odvíjející ceník ☹

anehap
2. bře 2019

@hafika od 1.3.je to u balíků jinak - nové podmínky😉 Můžeš to mít zabalený v igelitu, ale jsou za to příplatky...důvod je ten, že balíky třídí stroje, ale ty další zásilky v igelitkách atd se musí třídit ručně - tak mi to vysvětlili na poště😉

hafika
2. bře 2019

@anehap Aha, ještě v únoru to bylo v pohodě. Tak jsem zaspala a omlouvám se za špatně info.

novojan
2. bře 2019

@hafika Balíčky už nesmějí být měkké!! Pak je příplatek 16 a 19 Kč!!

novojan
2. bře 2019

@anehap No a taky to nesmí být černá fólie. Balila jsem do černých rozstříhaných odpadkových pytlů, tak už jsem koupila barevné😉 a jimi budu přebalovat holt i krabice, když budou polepené nebo barevné...

novojan
2. bře 2019

SOUHRNNÝ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ CENÍK... třeba to někomu pomůže.
Zásilky jako dopis:
OBYČEJNĚ - délka musí být nejvíc do 35,3 cm, šířka do 25 cm a tloušťka do 2 cm
ceny - do 100g 23 Kč, do 500g 27 Kč, do 1kg 33 Kč
DOPORUČENĚ - délka musí být nejvíc do 50 cm, šířka do 35 cm a tloušťka do 5 cm
ceny - do 100g 52 Kč, do 500g 54 Kč, do 1kg 60 Kč
============================================================================
Balíčky od 1.3. - PLATÍ PRO VŠECHNY - musí být zabaleny do krabice (kartonu) nesmí být měkké, jinak příplatek 16 Kč (u balíčku DO RUKY a NA POŠTU 19 Kč) !!!! Nesmí být zabaleny do černého obalu!!!!!!!!
VELIKOSTI BALÍKŮ:
velikost "S" - nejdelší strana do 35 cm
velikost "M" - nejdelší strana do 50 cm
velikost "L" - nejdelší strana do 100 cm
CENÍK PRO BALÍKY.......
OBYČEJNÝ: S - 89 Kč.... M - 119 Kč.... L - 169 Kč.... váha do 10 kg a součet všech 3 stran do 300 cm
DOPORUČENÝ: S - 99 Kč.... M - 119 Kč.... L - 169 Kč.... váha do 2 kg a součet 3 stran do 90 cm
NA POŠTU: S - 109 Kč.... M - 139 Kč.... L - 189 Kč.... váha do 30 kg a součet 3 stran do 300 cm
DO RUKY: S - 129 Kč.... M - 159 Kč.... L - 209 Kč...... váha a součet platí jako balík Na poštu!

novojan
2. bře 2019

@pantomima Níže jsem napsala tabulku, tak se mrkni a změř🙂

pantomima
2. bře 2019

@novojan díky, snad to pomůže i ostatním

ckei
2. bře 2019

@pantomima příplatek je i v případě, že půjde o balíček, který nebude ve tvaru kvádru nebo krychle a ve tvrdém obalu. Nicméně příplatek je vždy jen jeden a to i v případě, že bude porušeno více podmínek.
Ale myslím si, že teplakovku pošlete jeste jako RR.

penelopaw
2. bře 2019

Co se zásilkovny týče, kamarádka mi chtěla takhle něco poslat, ale je tam nutná registrace fyzické osoby, přes kterou jsme nějak nebyly schopné prorazit 🙂. Netuším, zda vinou nepochopení registračního procesu, ale pokud se zadaří, mělo by pak jít vytisknout štítek a na nějakém výdejním / podacím místě poslat... Výhoda je, že cena je tam nízká i u hodně rozměrných zásilek.

martiniquest
3. bře 2019

Pres zasilkovnu se posila snadno. Registrujes se a kazdy balik pred zaslanim zaregistrujes, vytisknes si stitek a odneses na pobocku. Pro fyzicke osoby je povinna dobirka, ktera je cca ve vysi postovneho (tusim 75 kc). Zasilkovna se tim kryje, protoze za postovne se plati zpetne na konci mesice/zacatku noveho. Preplatek z dobirky minus cenu dopravy vam prevedou na ucet, ktery zadate pri registraci. Je to snadne, jen musite mit po ruce tiskarnu.

marcelina14
3. bře 2019

@novojan možná uplně blbý dotaz 🙈 Ten příplatek 16,- nebo 19,- za měkký balíček platí jen pro balíčky nebo i pro doporučené zásilky (RR) a obyčejné? Nějak si nedovedu představit, že bych nějaké mamince posílala jeden overálek v krabici 🤷🏻‍♀️

ckei
3. bře 2019

@marcelina14 pro RR se nic nemění. Ten může být i nadále zabalen např. v igelitové obálce a nejsou podmínkou pevné rohy ani pevný obal. Cena rovněž zůstala stejná. Příplatek se vztahuje jen na balíčkové zásilky.

novojan
3. bře 2019

@marcelina14 Pro RR příplatek neplatí.. jen pro balíčky