Kvalitní dámské ponožky. Kde koupit bez polyesteru?

martiniquest
4. zář 2020

Nazdar zeny, mate tip, kde koupit kvalitni jednobarevne damske ponozky, ktere jsou bez polyesteru a neproslapou se? Zkousim nejruznejsi znacky a bohuzel po par pouzitich (5-7 dni noseni) mam na ponozkach proslapane diry - zustane jen osnova a vlakna jsou pryc. Nositelne jsou i nadale, ale kdyz se pak nekde vyzuju, je to akorat na ostudu. Nebavi me kupovat stale dalsi a dalsi na par pouziti. Je to neekologicke a neekonomicke. Rada si priplatim, kdyz budou stat za to. Ale taky uz jsem se spalila - nakoupila jsem celkem drahe bambusove a bylo to to same, takze cena neni zaruka. Proto prosim jen o proverene tipy. Dekuji

areh
4. zář 2020

Já se připojím. Řeším to stejné 🙄

karla2015
4. zář 2020

Me asi nejdele zatim vydrzely ponozky z lidlu, ale poslednich par mesicu mi prijde, ze kvalita sla taky dolu.

martiniquest
autor
4. zář 2020

@karla2015 Lidlacke jsem koupila naposledy (nizka verze) a jsou proslapane taky :( Dneska jsem uz z vzteku koupila patery za 55 v Pepcu - slozeni a omak maji uplne stejne jako z CA za 198. Ale rada bych nasla neco trvanlivejsiho.

malytlustyhroch
4. zář 2020

. pripichnu se. Ale az takhle tragicke zkusenosti nemam, a to ponozky normalne kupuji v retezcich - CaA, Kik, Mark a Spencer, dm. Obcas dostanu nejake polske. Osnova se mi vysype nejdriv po roce - dvou. Ale na spouste z nich se delaji zmoliky, coz zas depta mne, protoze jsem se jeste nenaucila poznat bavlneny uplet, ktery po dvou vypranich sezmolkovati od toho, ktery zustane i roky pekny.

malytlustyhroch
4. zář 2020

Jeste me napadlo. Jestli mas spravnou velikost, noha se precejen i v dospelosti mneni a dovedu si predtavit, ze ponozka, ktera je hodne napnuta se vysype rychleji.

amazonkajanik
4. zář 2020

Já kupuji bambusky u vietnamců a drží,nohy nesmrdi....😊

tervi
4. zář 2020

@martiniquest Mám stejný problém, proslapu ale vždy jen pravou. Levá je ok, dokud nemám dvě levé, to pak neřeším a oblékám jednojak... U mě je to dáno problémem s chůzí. Ponožky kupuji ve Sportisimo za 99,- troje. Vydrží mi 2-3 měsíce. Tchýně aspoň vím, co mi kupovat k narozeninám a svátkům.😄😄😄

mona91
4. zář 2020

@martiniquest já si teda kupovala hlavně do práce ponožky s vrstvou stříbra, mužů zjistit přesně znacku nepamatuju si ji (jestli Lonka?) v praci porad v botech s uzavřenou a 12 hodin na nohou, mě to pomohlo i z důvodu ze pak mi, omlouvám se za výraz, nesmrdely nohy. Par stojí kolem 80kc a ano proslapou se do té sitoviny, ale proslavila jsem je až někdy po třech letech při službách 16-18 služeb za měsíc a točila jsem 7 paru

martiniquest
autor
4. zář 2020

@malytlustyhroch Primes polyesteru znamena okamzite zmolky

martiniquest
autor
4. zář 2020

@malytlustyhroch jo, mam dostatecne velke, male ani nesnesu. Nosim barefoot boty, takze na toto jsem citliva. Mne napada jako jediny duvod, ze vetsinu dne chodim bosky po vinylu. Ale neni drsny, tak to proste nechapu

konidana
4. zář 2020

@martiniquest mám stejný problém, beru nejmenší zlo. Ještě před pár lety u nás byla ponožkárna, paní měla stroj a ponožky pletla, super bavlněné, ale bohužel zásoby už došly. Paní to pověsila na hřebík a užívá si důchod. Ještě před pár lety jsem dětem koupila nějaké docela kvalitní v tescu (vel do 39 asi stopro bavlna), ale už je také nedělají ☹

martiniquest
autor
4. zář 2020

@konidana z Tesca jsem pred lety mela skvele sede kotnickove. Loni jsem je koupila znova (stejny design, do ruky tensi) a opet proslapane

dashyyy
4. zář 2020

Normálně mě skoro těší, že má někdo stejný problém 😀 jsem vyzkoušela takových fusek a ze všeho mám za pár dní palce venku (údajně tím trpím od miminka) asi mám divný palce 😀 ale zpět k tématu 😀 já už teď chodím jen v adidas fuskách, ty se mi sice taky sypou, ale vydrží tak o 50% více než všechny ostatní.. na zimu jsem loni pořídila fusky od Head a ty teda jsou super - letos určitě přikoupím 🙂

martiniquest
autor
4. zář 2020

@dashyyy diky za tipy. Ano, i ja mam radost, kdyz potkam cloveka resiciho podobnou absurditu jako ja - respektive problem, u ktereho se domnivam, ze je absurdni. Zpravidla pak zjistuju, ze je to jen neco, co zustava skryto jen diky domnenkam, ktere si clovek k tomuto problemu vytvori 😁

apple_tree
4. zář 2020

Je to sice fakt palka, ale super jsou ponozky Lorpen, mam je uz asi 4 roky a porad nenesou znamku nejakeho vetsiho opotrebeni.

dashyyy
4. zář 2020

@martiniquest přesně 😀 😀 😀

martiniquest
autor
4. zář 2020

@apple_tree Mas tu merino verzi ci jine?

apple_tree
5. zář 2020

@martiniquest jj, tu merino.

mamikry
7. zář 2020

Zkuste ponozky z bambusove viskozy. Jsou drazsi, ale bambus nezmolkuje, je funkcni a nemely by se v nem tolik potit nohy 😉

daasqua
7. zář 2020

Já poslední roky nosím bambusové thermo zdravotní ponožky...mám ráda teplo na nohy, když už je víc zima, neskrti, měkké, i po vyprání, elastické, drží tvar, vydrží hoodne. Kupuji je celkem levné, mívají stánky jednou za čas třeba v obchodacich. Značku nevím, asi Thermo? Je tam myslím 95% bambus a pak tedy ta viskóza no... Na léto ale moc nejsou, ale nezkoušela jsem ještě ne-thermo verzi. Obecné nějak poslední dobou zjišťují, že je bambus lepší než bavlna v hodně věcech.

martiniquest
autor
7. zář 2020

@mamikry Jak pisu v uvodu - bambusove jsem zkusila a byla jsem velice zklamana. Nastesti mi vratili penize. Byla to, tusim, znacka Evona

martiniquest
autor
7. zář 2020

@daasqua Na ty thermo kouknu, diky za tip. Klasicke bambusove me zklamaly, ale na zimu by tyto mohly byt fajn ;)