"Krev" brouka. Co myslíte, že to bylo?

12. črc 2024

Dobrý den, našla jsem u okna broucka a po rozmacknuti po něm zůstal flicek podobný krvi. Bohužel jsem ho předtím nevyfotila, ale teď to ve mě hloda, jestli to nemohla být stenice. Nevíte, jestli bývá běžně krev i po jiných podobných broucich?
Dekuju

cilkat
12. črc 2024

I hmyzmá krev (hemolimfu). I když jí obvykle nemá dost, aby zanechala červený flek po rozmáčknutí jedince. ... takže pokud zůlstal "nějaký divný flek", nejspíš nic nezjistíte. Pokud zůstal jasně červený flek, pak šlo nejspíš o druh sající krev a již řádně napitého jedince... Ale to furt nemusí být štěnice.
Vygouglete si, jak štěnice vypadá... dost pochybuju, že byste potkala štěnici na okně a nebyla celá pokousaná.

uzivatelkapetra
12. črc 2024

Nemohlo to být hovado? Nebo nějaký nasycený komár

autor
12. črc 2024

@cilkat flek zůstal opravdu malý a vypadal jako spíš stará krev, nebylo to jasně červené. Koukala jsem jak stenice vypadá, ale bohužel jsem si brouka dostatečně neprohledla, ale co si vybavuji, tak minimálně podobné to bylo. 😒

autor
12. črc 2024

@uzivatelkapetra ne ne, to bych poznala, tohle bylo něco jiného. Takový cerny broucek, myslím, že měl i malá tykadla.

cilkat
12. črc 2024

Jestli byl flek hnědý, typovala bych spíš na "prostě rozpláclý brouk".

tereza0111
12. črc 2024

stenici na okne nenajdes a nerozmacknes. Je to hnusna rychla mrcha, ktera se pres den dobre schovava a utika, velmi pravdepodobne to nebyla ona
Navic to proste poznas jinak, googli jak poznat stenice, nejvetsim dukazem jsou na prosteradle tecky od jejich vykalu ... - z vysate krve.

autor
12. črc 2024

@cilkat díky moc

autor
12. črc 2024

@tereza0111 nikam to neutikalo, když jsem šla zabíjet.
Ono to prave lezlo v obýváku, takže jsme hned kontrolovali sedačku. Mě právě napadlo jestli to není stenice kvůli tomu, že se nám tu neustale pohybují holubi, tak jestli něco nedotahli 🫣