Kouření - chci přestat. Jak na to?

16. srp 2024

Chtěla bych přestat kouřit. Mám strach, že to nezvládnu a ještě přiberu. Nemůžu přibrat .Co dělat v době,kdy chodím na kávu a cigaretu? Mám strach, že bez cigarety nepůjdu na záchod.😓

reeeza
16. srp 2024

Místo cigárka si dej 30 dřepů nebo kliků.
Chce to zaměřit se na zdraví, změnit přístup ke svému tělu...jakmile to hlavě jednou dojde, už to svému tělu neuděláš, abys ho dopovala jedem na krysy ( arsejik), kyanidem a spoustou dalších ohavností🙂

autor
16. srp 2024

@reeeza Potřebuji to. Už nechci. Moc peněz. Jen mám slabou vůli.😓

lv
16. srp 2024

Pevně se rozhodni, změň rituály - třeba jsem přestala pít kafe na balkoně a první až ráno v práci, ne jak doma bylo první s cigem na balkoně. Měla jsem Defumoxan, pomohl mě i muži a díky těm penězům, co jsme neprokouřili za 3 roky, jsme byli 2x letecky u moře celá rodina. Teď mi to strašně moc smrdí, a moc mě mrzí, že jsem kouřila dlouhá léta.

autor
16. srp 2024

@lv Také chci přestat. Jak jsi ten defumoxan brala?

autor
16. srp 2024

@lv Neměla jsi chutě? Přibrala jsi? Každý mě tím straší. Nějaký vedlejší účinky?

drep
16. srp 2024

Víš, proč se přibírá po ukončení kouření? Protože kouření je cílená otrava organismu a tělo musí brát víc energie, aby s tou otravou bojovalo. To by mi za to nestálo. Plus samozřejmě hraje roli, že podstatná část těch, co přestává kouřit, nahradí cígo sladkostí nebo místo kouření něco zobe, čili celkový kalorický příjem je vyšší. Defumoxan se bere pod příbaláku, postupně se snižuje dávka

jipe
16. srp 2024

chlapovi taky defumoxan pomohl, bral dle pokynů v příbaláku. Držím palce.

lv
16. srp 2024

No podle návodu. Nepřibereš, pokud tu cigarkovou pauzičku nenahradíš jídlem, zobáním pochutin atd. A těch výhod - největší jsou prachy, pak že nemusím den řídit a plánovat podle chuti na to (přijít domů a zapadnout hned na balkon), nekašlu, nesmrdí, děti si toho váží, když pominu ten blbý příklad, co jsme jim roky dávali.

lichozroutsudy
17. srp 2024

Prestala jsem kourit ze dne na den, proste jsem se rozhodla, ze uz nechci. Ale to rozhodnuti musi jit ze skutecne vnitrniho ja. Musis o tom byt presvedcena. Pokud je to 150. pokus za posledni 3 roky, dopadne jako tech 149 predtim. Kdyz se skutecne rozhodnes prestat kourit, nebudes muset tohle nikam psat a nebudes se muset strachovat o to, zda to zvladnes. Budes vedet, ze ano.

Jinak pokud chces, existuje velmi funkcni lek jmenem Champix (pripadne Defumoxan). Ma vysokou ucinnost v odvykani koureni, jen je dost drahy. Ale i s nim musi clovek opravdu chtit.

autor
17. srp 2024

@lichozroutsudy Už ho mám.🙂

hanka_12345
17. srp 2024

pokud je to kvuli penezum a ne ze si uvedomis ze to pro sve telo nechces, tak to podle me nikdy nezlomis a kourit neprestanes protoze pokud nejsi vylozene pod mostem a opravdu na to nemas ani korunu tak se prestava blbe.. ten peniz se vzdycky najde kdyz normalne vydelavas

leymea
17. srp 2024

@hanka_12345 ja prestala kvuli penezum, uz mi bylo lito do toho strkat tolik penez. Kourila jsem krabicku denne. Prestala jsem ze dne na den po 14 letech. Za 3 dny to budou 3 roky. Takze i kvuli penezum to jde a to nejsem zrovna ten pripad, kterej na to nemel penize.

autor
17. srp 2024

@hanka_12345 Nenajde. Je to drahé a mě nebaví do toho strkat peníze.

myrtiesantiago
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vevercicka
20. srp 2024

Doporučím, co pomohlo mně. Hlavně pevné rozhodnutí, že teď už jako úplnej konec, protože prostě nebudu smrdět, na návštěvách pořád nebudu řešit úprky ven, nebudu kašlat jak o život, nebudu zbytečně utrácet za takovej hnus a budu žít svobodně, nesvázaná nikotinem. Doporučuji knihu od Allena Carra Snadná cesta, jak přestat kouřit. V PDF zde https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=...
Já po přečtení típla svoje poslední cigáro. Po 13 letech. Už před 7 lety. A jsem na to strašně hrdá. A nebylo to lehký, přišly abstaky a tak 3 mesice jsem fungovala špatně. Ale zvládla jsem to a osvobodila jsem se ☝️🍀👍