Kojící kloboučky - za jak dlouho vytvarují prsa?

duhovakony
8. srp 2018

Holky vy co kojite s kloboucky,vytvarovali vam bradavky a za jak dlouho? Ja mam vpacene a jedna uz je celkem dobra ale ta druha skoro beze zmen a to prikladam stejne...nebo se pletu a kloboucky mi s tvarovanim nepomohou? Dekuju

leniczka23
8. srp 2018

ja jsem.pouzivala asi 14 dni, pak uz maly zvladal bez kloboucku. Me vytvarovat nepomohly, na to jsou mxslim primo tvarovace. Ale malej uz umel.lepe.sat takze to zvladl pak i bez nich.

kacasa
8. srp 2018

Zkus pred kojenim vytahnout odsavackou.. pak to bude porad lepsi a lepsi

duhovakony
autor
8. srp 2018

@kacasa dekuju za radu🤗

jipe
8. srp 2018

já zahodila kloboučky až po 2,5 měsících, kdy si malý zvládl poradit bez nich. Vytáhnout před kojením lze i injekční stříkačkou

montyjack
8. srp 2018

@duhovakony Mala to zvladla bez nich asi 10. den po porodu, holt se mi nechtely umyvat, tak jsem to zkusila a ani si toho nevsimla. Miminko zvladne "nadudnout" i rameno, takze kdyz spravne nasmerujes, tak bych se toho vubec nebala.

myjusiatko
8. srp 2018

Dite se prisava na dvorec, ne na bradavku. Zavolej si kvalitni LP z mamily. Pomuze ti s prisatim a ty plasty vyhod.

astyna
8. srp 2018

@myjusiatko

osobní zkušenost nebo jen teorie od LP?

Mě se krásně vytvarovaly bradavky po cca 3 týdnech kojení, do měsíce určitě jsem je už nepotřebovala a potřebovat už nebudu 🙂 kojila jsem dál pak v pohodě, malý prospíval víc než skvěle i přes "špatnou pověst" kloboučků. Mě to zachránilo před mastitidou, když mi je v porodce dát nechtěli, tak jsem pro ně poslala domů.

duhovakony
autor
9. srp 2018

@astyna kocicka taky roste...v porodce mi je nabizeli protoze jsem je fakt nemela pekne. Ale zkusim radu od jedne maminky viz vyse at pred kojenim zkusim odsat...to je fakt ze mi to z bradavky udela tvar jako do kloboucku...

duhovakony
autor
9. srp 2018

@montyjack urcite na tom zacnem makat 😉

duhovakony
autor
9. srp 2018

@jipe jj take jsem cetla. Diky za radu😉

penelopaw
10. srp 2018

Kloboučky mi dali v porodnici, aby se syn začal chytat, ale asi potřeba nebyly.. Na "vytáhnutí" bradavky mi přišly lepší formovače (mohu půjčit), ale ještě lepší odsávačka. Od laktační jsem měla půjčenou elektrickou, u druhého dítěte jsem občas odsávala s manuální, což bylo trochu peklo, ale šlo o odsávání, ne o formování bradavky, takže k tomuhle účelu by posloužit mohla. U syna (1. dítě) se nakonec ukázalo, že chyba nebyla až tak v bradavkách jako v technice, a kloboučky se pak povedlo odbourat. Kojení bez nich je lepší, člověk je nemusí tahat s sebou a řešit vyplachování, ale znám maminky, co to s nimi "vydržely" celou dobu a chválily si je. Ať tak či onak, přeju, ať kojení jde a děťátko přibývá 😉.

duhovakony
autor
10. srp 2018

@penelopaw dekuju🤗

astyna
12. srp 2018

Mě kloboučky pomohly i v případě, kdy syn už spal déle přes noc - mě se prsa tak nalila, že se bradavky ještě více propadly dovnitř a on klouzal pusinkou sem a tam - prsa jako kámen, to nešlo ani stisknout, nic. Jak se ustálilo noční kojení, tak jsem je pak už nepotřebovala ani v těchto situacích.

Odsávačku zkus - to je taky fajn finta 🙂 ale jen na domácí použití.

astyna
12. srp 2018

@penelopaw

Tak třeba já jsem často kojila tam, kde se i přebalovalo, takže jsem si stejně po přebalování umývala ruce, tak jsem "přemáchla" i kloboučky. Celkem brzo jsem vzdala "diskrétní" kojení, protože pod plenku jsem si neuměla dost dobře přidržet klobouček + dítě tak, abych se moc neodhalovala. To šla až později :D Je fakt, že venku je s tím šolichání horší, párkrát mi syn klobouček odkousnul, takže znova anabáze - nasadit, naštelovat dítě, kojit. Ale jinak to možné nebylo a trvalo to jen chvilku 🙂