Kocouři i po kastraci značkují. Co s tím?

23. črc 2024

Dobrý den,
vím, že je tu spousta milovníků koček a tak by mě zajímalo, zda někdo nemá zkušenost a zároveň nějakou radu.
Máme doma 3 kocoury(5let), 1 ragdoll a 2 obyč mourky. Všichni jsou od kotěte vykastrovaní, ale minimálně dva stejně značkují a necuraji jen do bedýnky(pravidelně několikrát denně čistím). Je to vždycky období, ale poslední čtvrt roku je to vážně úlet, čůrají na pračku, sušičku, na stůl, psovi do pelíšku, no kde se jim chce. Ven vůbec nechodí, ani se nijak nederou ven, vyskočí si na okno a koukají, to jim stačí. Už mě to nebaví, nerada bych je dávala pryč, ale ten zápach je hrůza a pomalu nedělám nic jiného, než kontroluji, co kde je zas pocurane. Prosím co s tím, je třeba nějaký prostředek, kterým bych mohla všechno postříkat a jim by to smrdelo a nelezli tam?

pampeliska1313
23. črc 2024

A nejsou třeba ve stresu? Možná je to blbost, ale nám takhle kastrovana kočka curala, když byla v nervu (jasne, neni to kocour)… pomohlo pořídit další záchod, aby měla ještě soukromí navíc (vládne balkonu, kde má i ten druhej záchod) a mohla si tam zalezt, aniž bychom ji otravovali svoji přítomnosti.)) a kdyby to nepomohlo, zkusila bych veterinu. Možná si proste občas překáží, když to řeknu blbě a proto to delaj. Oni vyloucej nějaký zdravotni věci a dělají vyloženě trauma plány pro kočky (teda aspoň u nás to tak bylo) … ale možná to tak kocouri normálně mají, to se přiznám ze nevim. Vím jen, ze se opravdu doporučuje kastrace, aby přestali no…tak možná je oroblem jinde

swan42
23. črc 2024

A byli jste s nima za tech cca 5 let u veterinare? Ptali jste se ho? Co vam rekl?

veroniquecz
23. črc 2024

Řešila bych prvně jestli není nějaký zdravotní problém. Taky bývá problém v brzké kastraci, ze “nefunguje” tak jsk by měla.

veroniquecz
23. črc 2024
autor
23. črc 2024

@swan42 no řekl, že asi proběhla v blbou dobu a víc nic

swan42
23. črc 2024

Zadny navrh reseni nebo jine moznosti? V tom pripade bych sla za jinym a k tomuhle se uz nikdy nevratila...

klchudik
23. črc 2024

Toto jsme také měli, brzkou kastrací v 8 měsících se mu zúžila močová trubice a všude "ucuraval - znackoval". Vyřešilo se to plastickou přeoperací na kočku a je to od té doby dobré 😊

autor
23. črc 2024

@klchudik také jsme kastrovali velmi brzy, v podstatě co nejdříve to šlo. Tohle nám veterinář ani neřekl. Jen že se vykastrovaní v blbý čas 🤦🤷. Ještě jsme se přikláněli k variantě, že to dělají na truc, tím jak se to zintenzivnělo, neboť jsme si pořídili štěně, tak jsme si říkali, že jim dáme čas a zvyknou si. Ale co si budem, zápach není dvakrát příjemný pokud se vycuraji někde v noci a já na to přijdu ráno

klchudik
23. črc 2024

Chápu...nám tohle občas ještě dělá kocour, když chytne zánět močáku, ale to nám značkuje i s krví a to vidíš...takže to pak jeden rovnou pro ATB a do týdne je to pryč. Ještě existují takové" aviváže", kterými si vytírá a to ty kočky odpuzuje a naopak to i pěkně voní...já jsem si to vždy naředila do rozprašovače a to počurané místo tím potom postříkala