Kdy se jí čokoládky ze stromečku?

29. pro 2022

Omlouvám se za praštěnou diskuzi, ale manžel se se mnou dohaduje a stojí si zuby nehty za svým. Kdy se můžou jíst čokoládky ze stromečku? Já si pamatuju odjakživa od našich i od dědy, že se smělo trhat od štědrého dne. Manžel tvrdí že u nich mohl až 6.ledna. Když se stromeček odstrojoval,ale tam pak nechápu proč se čokoládky vůbec na stromeček věší? 🤔

jarla
29. pro 2022

Jí se hned, jak se tam pověsí - NENÁPADNĚ!!

apokalismus
29. pro 2022

Jasně,od štědrého dne do sežrání 😂... To spíš u nich doma někdo trval na tom,aby to tam bylo celé vánoce, ale předpokládám že to žádný zvyk není.... My to teda neprovozujem vůbec 😂🙆

cilkat
29. pro 2022

Hned! Od toho ten stromeček je, ne? (My to teda letos trochu přepískly a kolekce se nedožila stromečku, ale pst... to už není standardní postup O🙂 )

apokalismus
29. pro 2022

@cilkat tak stane se 😂😂😂🤷

eva118
29. pro 2022

Moje sarančata začala ojídat stromeček hned jak jsme ho nazdobili- na začátku adventu. Nezakazujeme jim to, proč taky, tak tam prostě pak čokoláda nebude.

mourovatakocka
29. pro 2022

Prostě od ozdobení do sežrání. Však svět ještě nezachvátili zombíci a tudíž lze případně dokoupit další kolekci. Naše kolekce se téměř pověšení na stromeček nedožila - máme náš první stromeček a první naši kolekci, ale nemyslím, že bych příští rok stála se zbraní v ruce a hájila kolekci před mužem a sama sebou, děti to letos ani nezajímalo.

camelinka
29. pro 2022

Uz ani nevesim a zeru arabesky rovnou z piksle🤣😅...ale pamatuju, ze sem dycky tajne ozirala hned, jak se povesily a z tech balenych vesela zpatky futral, aby to nebylo poznat😁

leilinka1234
29. pro 2022

U nás od doby, co přijde ke stromečku Ježíšek a nadělí dárky. Takže dárky a pak čokoláda 😁 ale my teda zdobíme stromek až 23. v noci, dcerky pak mají ráno překvapení. Takže dlouho na tu čokošku čekat nemusí 😊

palja
29. pro 2022

My to jíme hned od nazdobeni.
Ale pokud si to ve své rodině zavedete jinak, budete to mít jinak 🙂🎄

muhehehe
29. pro 2022

My hned po nazdobení. Ale fakt mě pobavilo, že existuje někdo, tím spíš chlap, který zrovna tohle vůbec řeší 🤣

lucifux
29. pro 2022

Já čokoládové kolekce nedávám. Mám přírodní ozdoby, sláma, perníčky, suché pomeranče i jablka. Takže u nás zase na konci Vánoc není ani jedno jablíčko a ani jeden perníček 😂

veruuu_kubesovic
29. pro 2022

oni se dávají na stromeček??? je sníme mnohem dřív 😂😂😂

michaela666
29. pro 2022

To se vážně chlap kvůli něčemu takovému vzrušuje? 😃 Nikdy jsem neslyšela, že by někdo čekal do určitého data. Prostě od doby co se pověsí se hned začnou jíst.
U nás se třeba vybírali tak, aby zůstal hezký obal na stromku a vyžrala se čokoláda. Nauč to děti a máte kompromis 🤣🤣🤣 Opatrně otevírat ze spodu.😃

Babička to nesnášela, protože při odstrojení musela kontrolovat všechny, a dávat plné do misky.

pratensis
29. pro 2022

Jasně, že hned! 😀

kubesovaadelka
29. pro 2022

My máme zavedeno už od mého dětství od štědrého dne a tak to mám i se svým partnerem, být na něm tak to jí hned

atinkaa
29. pro 2022

tak ano, v niektorych rodinach si to aj spravodlivo delia 😀 neviem si to ani len predstavit, zakazat to detom, nasim, ci navstevam, ved to je ta najvacsia detska radost odjakziva. U nas napr. sa vzdy jedli a ako niekto pisal, tak ano, oco bol expert na nechavanie papierikov tak, aby to neslo zdialky poznat 😀 ale chodili sme na navstevy, kde si ozaj na to nemohla ani pozriet, mna by to snad bez toho stromceka uz ani nebavilo. Asi si dohodnite vlastne pravidla, ak to manzelovi vyhovuje tak by som ho kludne nechala cakat na 6.1. a deti nech mu to ''odstrojuju😀'' uz teraz

samik2008
29. pro 2022

Já je ani na stromek nevěším,dám je do košíku pod a užíráme hned

kamino
29. pro 2022

hned 🙂

martt
29. pro 2022

My jsme je nenápadně kradli z vánočního stromku hned co se postavil. Vždy jsme vytáhli čokoládu a prázdný obal jsme tam nechávali. Pak už to byla " bojovka" najít obal s čokoládou 🤣🙈.

mirilis
29. pro 2022

U nás si pamatuji, že jsme čokolády že stromku jedli až po třech králých. Ale důvod tedy nevím. Jako nenápadně jsme si brali i dřív. Možná, aby se nejdřív snedlo cukroví co se kazí nebo nevím🙈🤷‍♀️

merope
29. pro 2022

Kdyby se směly jíst až 6.1. PO odstrojení, tak zůstanou ležet někde v krabici. Podstatou je, že se dá pojídat čokoláda přímo ze stromečku. Jinak teda u nás doma dávkuji a postupně doplňuji, jinak by to saranče snědlo všechno naráz.

kakamila12
29. pro 2022

Vždycky jsme je ujídali hned od ozdobení stromku. Teď už je na stromek nedáváme, ujídáme z misky. Dřív ale byly ty čokoládové kolekce chuťově o dost lepší, škoda.

martulka88
29. pro 2022

Když jsme měli stromek na Štědrý den ráno, už dopoledne jsme se spurozenci uzobávali 🤣 Nyní si doma s mužem strojíme +- týden před Vánocemi a zatím zmizely asi 3kousky 🤣 Já vždy ďobala, ale letos.... Hold si počkáme, až syn povyroste a bude mi pomáhat 🤣 A jestli si dá jakmile uvidí stromek, tak klidně.. Vždyť je to k jídlu 😊

jane46
29. pro 2022

U nas hned... Ale po prvnim roce dcerky s kolekci, kdy (nevime jak) dokazala za ten Stedry den snist cely stromecek... mame uz par let novou tradici. Dalsi rok Mikulas prinesl zvonecek se jmenem a kdyz zazvoni, tak tam rano maji figurku.

jane46
29. pro 2022

@lucifux Taky mame takhle ozdobeny (ale cokoladove kolekci se nebranime) a zrovna pernicky musim doplnovat 😆 Vcera tu deti mely kamaradku a ta z toho byla paf a bylo prazdno hned.

kvmatonka
29. pro 2022

U nás odjakživa až na Tři krále 😁 Dyť je cukroví, čokoláda vydrží déle. Děcka to moc nebere, mě vůbec a manžel teď pracuje na cukrovém.

kamino
29. pro 2022

My na stromeček kupujeme Lindt kuličky, klasické kolekce nám nechutnají a tím jak prakticky cukroví nepeču ( nejí se to u nás, oblíbené jsou jen vosí hnízda, ty plácat musím 🙂 ) tak dva balíčky směsi jsou na celé svátky akorát - za 230 kaček parády na celé svátky 🙂

@kvmatonka

kvmatonka
29. pro 2022

@kamino my kolekce nekupujem vůbec. Ale děcka je vždycky dostanou od babiček na Mikuláše, tak je na stromek dáme. Ale nikdo to moc nechce. Kolikrát z toho dělám kakao 🙈

kamino
29. pro 2022

@kvmatonka Taky se to nedá jíst - a na Mikuláše čokoládu taky nekupujeme, spíš pomelo a pomeranče na fresh 🙂 prcek nic od babiček nikdy nedostává, tak je klid 🙂 Adventní kalendář býval vždy z Lega 🙂 Teď už ani to ne, 10 let je už zlomový, už prý není malé dítě , máme mu prý šetřit na nové PC 🙂

janule0123
29. pro 2022

U nás doma, když jsme byla malá, tak až se odstrojoval stromeček …. A férově se dělilo … jinak by jsme se asi sežraly se sestrou kdo měl víc a kdo min 😂až by tam při odstrojovani nebylo nic … samozřejmě se jich par na tajno ztratilo aby to nerazilo 😂teď odstrojuje manžel již od te doby co se ozdobil … me ty čokolády z kterých se dělají kolekce úplně neberou… takze až si je sní, nebude tam nic… malé nějak necvaklo ze jsou tam, takze ta je zatím neodstrojuje nebo má respekt ze stromečku, přitom když nějakou cokoladovou postavičku dostane tak musí sníst hned .. uvidíme jak to budem dělat až bude zájemců víc 😂