Jméno pro třetího syna

frydolinka
11. zář 2016

Ahoj holky, nevím jestli to sem patří, ale potřebuji se poradit. Čekám třetího kluka a nemůžu vybrat jméno. Manžel říká, že je mu to jedno, ať si to vymyslím s klukama, ale vždycky když něco vymyslím tak mi řeknou, že je to blbý. Chtějí prostě Honzu a o jiném se nechtějí bavit. Mě se líbí Jonáš, ale všichni včetně mých rodičů si ťukají na hlavu. Nevím, jestli si to mám prostě prosadit, nebo se podřídit většině. Mám doma staršího Lukáše a mladšího Jakuba, tak nějaké, aby to k tomu šlo.

lv
11. zář 2016

k tomu mi jde i ten Jan, David, Tomáš, Filip, Marek, takový typ jmen.

marketmax
11. zář 2016

@frydolinka myslím si že je to jen a jen na vás když manželovi je to jedno tak si vy prosadte to své jméno co by vám do toho měli všeci kecat.Jonáš je hezké jméno tak proč ne 🙂Vy jste matka tak si můžete dát třeba jméno ani které neexistuje že 🙂Jinak já mám jednoho syna a jmenuje se taky Jakub 🙂cpokoušíme se o další a kdyby to měl být kluk tak ani nevim jaké jméno bych mu dala aleu holčičky bych si jistá byla 🙂

loafeer
11. zář 2016

@frydolinka Mám kamarádku, která má tři syny: Lukáše, Jakuba a Davídka:o) A jinak Jonáš i Honzík jsou pěkné jména. Píšeš, že manželovi je to jedno a nějací oni chtějí a oni nechtějí...Myslíš prarodiče? Z těch bych si hlavu nedělala, domluvila bych se s manželem a pokud jemu je to fakt jedno, tak si dej, co se líbí tobě:o)

danyysek
11. zář 2016

A kolik je klukům? 🙂 Tak synům řekni, aŤ každý z nich vymyslí/navrhne např 5 (klidně třeba jen 3) různých jmen a ty jich taky vymysli stejný počet. Někam si to napište ať to vidíte. Pak čas od času udělejte hlasování a jedno jméno vyškrtněte. A po pár dnech další. A ať se zapojí i tatínek 🙂 Nemusí vymýšlet, ale ať s vámi hlasuje 🙂. A ať je to opravdu různá jména, tzn když Luky řekne Honza, tak Kuba musí vymyslet jiné jméno, ať máte na výběr. VždyŤ jmen je tolik, tak něco určitě vymyslíte 🙂

návrhy ti můžu napsat (píšu tedy takové ty české, "typické", podle toho, co máš doma) Matěj, Patrik, Jonáš (nevím, co se jím nelíbí na tomhle jménu 🙂 ) David, Ondřej, Jiří, Martin, Adam, ....

Taky se můžeš rozhodnout i podle toho, aby jméno nemělo svátek v období porodu, takže ideálně svátek někdy jaro/léto 🙂 Tomáš, Petr, Roman, Jáchym, Luděk, Viktor, Denis...................

mohly bychom tady být dlouho. Jestli chceš, klidně napiš zprávu, ráda si s tebou o jménech budu psát a něco můžeme vymyslet, co těm tvým klukům doma navrhneš ;)

A pokud se ti Honza nelíbí, tak Honzu nedávejte. Opravdu se zkuste shodnout 🙂 A navíc, bráškové se o mimi starat nebudou v podstatě, takže svůj názor by mít měli, měl by být vyslyšen, ale poslední slovo je podle mě na tobě a na tatínkovi 🙂

jbzirafa
11. zář 2016

Bylo by fajn, kdyby jste se shodli vy s manželem i se syny, přece jen jste rodina a jít proti sourozencum by nebylo fér, i kvůli pozdějším vztahům. ten Honzík by byl k sourozencum fajn (přijde mi to příjemnější než jonáš, to se tolik nehodí) jestli se vám nelíbí zkuste jiné varianty a ať kluci taky vymyslí alternativu k honzovi. (Třeba Matěj, Tomáš, Martin, David, něco biblického když máte dva apostoly: )) nebo vemte numerologicky kalendář, výklad jmen a proberte to jako hru s klukama, jaký by měl brácha být: )

frydolinka
autor
11. zář 2016

Tím oni myslím syny a moje rodiče a tchýně. Synům je 14 a 10 🙂

kristy007
11. zář 2016

Co třeba Tobiáš? Dominik, Marek nebo třeba Filip,Vojta 🙂))

mrazulkav
11. zář 2016

My jsme nakonec o jméno 4. ségry losovali 😀 každý vhodil svůj návrh a už ani nevím, kdo tahal...

chocolady
11. zář 2016

Martin, Aleš, Radovan.. 🙂

bluekobylka
11. zář 2016

Samuel, Mikulas, Adam, Tibor je hodne hezkych jmen...

reynocek
11. zář 2016

Já jsem pro to, aby jméno dítěti vybírali rodiče, popřípadě sourozenci. Ostatní ať dají jméno svému dítěti. Já si prosadila Mikuláše a jsem moc ráda. A ostatní si zvyknou.

sarajurka
12. zář 2016
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

@frydolinka Zatím se ještě o druhé snažíme, ale TOP jméno na mém seznamu je právě Jonáš 🙂 Je to moc hezké jméno a já bych si ho prosadila, nepůsobí tvrdě, ani zženštěle. Hodí se jak pro malého kluka, tak pro dospěloho muže 🙂

frydolinka
autor
16. zář 2016

No právě, mě se taky strašně líbí. Jenže když jsem z celé rodiny jediná, je to těžký.