Jméno pro holčičku - Kamila

seshira
19. kvě 2015

Ahojky, jsem těhotná a uvažuju o jménech. Pro kluka máme, ale pro holčičku si nejsem jistá. Nechci aby jméno bylo cizí, ale aby bylo z klasického kalendáře, aby nebylo v rodině a aby nebylo příliš používané. Zároveň taky nechci nějakou Jindřišku nebo Hildegardu. Zalíbilo se mi jméno Kamila, sedělo by k přijímení, líbí se mi i vvýznamově a svátek by měla daleko od narozenin. Máte někdo doma Kamilku, jak ji oslovujete?

megy
19. kvě 2015

Tak já sama jsem Kamila a říkají mi různě 🙂 Kamilka, Kamča, Kamčatka, Kačulka, Milka, Heřmánek 🙂, Kamka, Kačka,

kapka
19. kvě 2015

Mám neteř Kamilu.Říkáme jí Kami,Kamilko.Je to pěkné jméno .. 🙂

tkanicka
19. kvě 2015

Moje neter je Kamila a dlouho se ji muselo rikat Kiminko, byla to jeji detska zkomolenina a ona nesnasela, kdyz se ji rikalo jinak. Ted ji rikame vetsinou Kamco, nebo Kami, uz je ji 13 a na Kimince netrva 🙂

kamcaaas
19. kvě 2015

Já jsem taky Kamila....a myslím, že tohle jméno patří k těm klasickým a má dost variant.... říkají mi Kamča, Kami, Kamilka...😉 bohužel se už moc nedává 😉

leonik
19. kvě 2015

taky jsem chtěla Kamilu, ale bohužel mi to doma neprošlo, tak máme Leonu 😉

camillaq
19. kvě 2015

Já jsem taky Kamila a říkají mi nejvíc Kami, Kamčo, Kamilko, Kamčatko, Kamóšku, Kamko a jsem s tím jménem vcelku spokojená. Není to tak časté jméno, takže když někde sedíme na větší akci a někdo zavolá Kami, tak se otočím jen já, když zavolají třeba Verčo, Katko, Lucko, tak se jich otočí několik a řeší na koho to bylo 🙂

zo_ja
19. kvě 2015

Pokud se Ti líbí, jdi do něj. Není jich moc a na malé i dospělé se volá dobře, forma se vždy najde, nakonec jsou jich mraky i u jmen, kde člověk prvně nemůže na žádnou hezkou přijít, a tohle jméno toho skýtá mraky.

seshira
autor
19. kvě 2015

děkuju za názory. Původně jsem přemýšlela nad Julií, ale Kamila je mnohem hezčí.

kamcis
19. kvě 2015

Tak já jsem taky Kamča a říkají mi Kami, Kamčo, Kamilko (ale to jsem neměla ráda už jako prcek🙂), Kamčušáku, Karamelko (případně Karamelo!!!, podle nálady🙂)) ...
.. kdybych sama nebyla Kamila, tak pro holku jméno Kamča dám 100%, líbí se mi, ale neuznávám, když se matka a dcera jmenují stejně (případně otec a syn..)... Tak hezky vybírej🙂 ať se líbí🙂

78marcela
19. kvě 2015

@seshira určitě to dej, já to taky moc chtěla, ale bohužel si bratránek vzal Kamilu a mají stejný příjmení a navíc bydlí v naší ulici, tak jsem se s tím horko těžko smiřovala, že nebudeme mít Kamilku..tak budeme mít asi Alenku...ale Kamilka je moc krásný jméno.

seshira
autor
19. kvě 2015

@kamcis Kami díky za názor. To právě taky nechci, aby se dítě jmenovalo po rodičích 🙂

lulu_8
19. kvě 2015

Ja mela jen jako mala kamaradku Kamilu, byla to Kamca (hacek nad c), Kami nebo Kamilka. Vybralas krasne jmeno a i kdyby v budoucnu odjela nekdam do zahranici, tak nebude mit problem. Dobra volba 🙂

seshira
autor
19. kvě 2015

@lulu_8 děkuju 🙂

naomi6
20. kvě 2015

@seshira Mně se to jméno moc líbí. Měli jsme Kamilku vybranou pro druhé miminko, kdyby to byla holka. Ale je to kluk 😉. Přeji hodně štěstí