Jméno miminka - partner nechce ustoupit

kaji4horses
15. lis 2015

Ahojky holky,
řešíme s partnerem situaci, kdy si přeje aby bylo miminko chlapeček pojmenované po něm... Jeho jméno se dědí už po generace, a on si je jistý tím že jeho prvorozený syn bude prostě Mojmír...!!! Mě se to jméno ale vůůůbec nelíbí... 😀 Vůbec mi nechce ustoupit a ani se s ním o tom nedá bavit... Prostě Mojmír a basta.... 🙄 Řešili jste s partnerem stejnou nebo podobnou situaci? Jak jste ji vyřešili? Děkuji moc za odpovědi 🙂

lrg
15. lis 2015

Asi jako v každém rozporu, jeden bude muset ustoupit 🙂 Jméno se mi tedy taky nelíbí a vůbec nevím, jak ho používat, zdrobňovat, zkracovat..... Ale na druhou stranu, pokud to opravdu mají v rodině a je to pro manžela tolik důležité, asi bych ustoupila, alespoň bude mít neobvyklé jméno. Teda v případě, že jste manželé. Pokud bychom nebyli vzatí, dala bych svoje jméno i přijmení.

loc
15. lis 2015

@kaji4horses Jejda, tak to vubec nezavidim. A uz vite, ze to bude kluk, protoze kdyby ne, tim by se to samo vyresilo. Jinak zalezi spis, jak to mate ve vztahu, ono bud je jeden vzdy zvykly ustupovat nebo jsou oba nekompromisni a stale se do krve hadaji a nehodlaji ustoupit ani o pid nebo si oba vychazeji vzajemne vice ci mene vstric a takoveto situace se jim pak resi lepe. Zalezi, do ktere skupiny vy spadate. Nicmene jmeno detatka je velice dulezite ( alespon pro me) a ja bych jmeno, ktere se mi vubec nelibi, zkratka nedala. A co se tyce argumentace, muzes mu rict, ze on trva na jednom jedinem, ktere se tobe nelibi, kdezto ty jsi ochotna pristoupit na takovou variantu, ktera bude prijatelna pro oba. Hodne stesti 🙂

kaji4horses
autor
15. lis 2015

Holky děkuji za příspěvek, už jsem mu řikala, že se mi jméno moc nezamlouvá, a že bych byla ochotna přistoupit na jakýkoliv jiný... Ale bez šance... Furt jede svou... ☹ Jména co se líbili mě okamžitě zamítnul...

tesorino1234
15. lis 2015

@kaji4horses Je to obycejnej sebec...to jmeno je fakt hrozny-Mojmir,pro male mimino 😀 nemuze se tak chovat,tak ty mu rekni,ze bude mit jmeno po nekom z tve rodiny,proc to zrovna musi byt z jeho rodiny?

petrajurinova
15. lis 2015

@kaji4horses před narozením syna jsme řešili podobnou situaci, taky tatínek chtěl mermomocí jméno po sobě, tak jsem mu na to kývla s podmínkou, že syn bude mít dvě jména - jedno po otci a druhé které vyberu já a on do toho nebude kecat. Nejdřív to odsouhlasil a pak sám v průběhu těhotenství přišel s jménem, které syn nakonec dostal a s tím po otci nemá nic společného (je to jiná - kratší podoba jména, které jsem si tenkrát vybrala já).

lv
15. lis 2015

no u nás byl kluk jasnej, taky rodové, děděné Břetislav. Zvykla jsem si u muže, mám ho takového ráda a syna bych po něm dala..

luciamala1979
15. lis 2015

Taky sme to řešili a jś nakonec ustoupila. U druhého sme to řešili znova, to už sme se hádali 🙂) a nakonec se narodila holka tak sme zůstali bǎez nápadu / jména i hádky 🙂 hele není to důležité, hlavně ať je to dítě zdravé

achjonetusim
15. lis 2015

Vůbec nehodlám soudit jméno Mojmír, každej máme jinej vkus a ještěže tak, jinak by po světě pochodovali samí Tobiášové, Elišky... 😉 Rozumím tobě i manželovi, jediný řešení aby sevlk nažral a koza zůstala celá mě napadá dát dvě jména. Pak bude mít muž Mojmíra a ty mu můžeš říkat tim druhym 😉 Hm?

cica2
15. lis 2015

Resila jsem to same.Uz x generaci Josef a Josefa....Nekompromisne jmeno vybrano a basta,nejel pres to vlak,tak jsem si aspon vydupala druhe.A ted zas jake se ktomu bude hodit...nemohla jsem na zadne prijit,vsak taky co se hodi k Josefe 😀 a nakonec vyhrala Emily,takze mame doma holcicku s krasnym jmenem Josefa Emily,nekomu se to zda mozna divny,ale nam se ta kombinace moc libi.Rodina drzkovala,ze je trapny davat dve jmena a jeste kombinace ceske a cizi,ale je to nase dite,bude si moc vybrat,jak se ji bude rikat....no a stejne ji nerekneme jinak nez Pepinko,proste to k ni sedi...takze hlavu vzhuru,ono jde o zvyk.Ted cekame dalsi a nekompromisne kluk bude Pavel po dedovy,z toho taky nemam moc radost,ale co se da delat...

kaji4horses
autor
15. lis 2015

Holky to jsem navrhovala taky, aby měl malej 2 jména... A nic prostě... Nejhorší je, že bych mu snad i ustoupila kdyby mi všichni neřekli kromě jeho rodiců, že to jméno je špatný 😀 Ale to mu samozřejmě říkat nemůžu... 🙂))

pety91
16. lis 2015

Tak si zkuste aspoň losnout. 😉 Ať máš aspoň šanci na změnu. 🙂 .

jaja01k
16. lis 2015

Mně se Mojmír líbí 🙂 Já bych asi ustoupila. Můj manžel měl vysněné jméno pro holčičku, které se mi moc nelíbí, ale manžel si ho moc přál, tak jsem souhlasila. Nakonec na to tedy nedošlo, máme dva kluky 🙂

eliskano
16. lis 2015

Řešíme to stejné. Manžel chce Honzíka (kvůli tradici), což by mi nevadilo, ale brácha má taky Honzíka, navíc datum porodu vychází na jeho svátek. A teď babo raď. :(

kacca11
16. lis 2015

Tak neskakala bych do stropu, ale pokud by to pro muže hodně znamenalo, ustoupila bych. Ale záleží i jak vážný máte vztah.

verka4d
17. lis 2015

Nám se nejstarší syn taky jmenuje po tatínkovi,máme s manželem opravdu krásný vztah a čtyři děti,jméno Mojmír není vůbec škaredé,máme v okolí několik Mojmírů a všechno to jsou fajn lidi. Pokud manžela milujete,nebude Vám přece vadit,že se syn bude jmenovat po něm. Já bych mu tu radost nekazila a nevadilo by mi to,ale samozřejmě záleží,jaké u Vás panují vztahy...
Mojmírek,Mojísek,Mireček...
Přece se v tak krásném období,jakým čekání na miminko skutečně je,nebudete hádat a kazit si náladu,radost a rodinné vztahy.
Přeji hodně štěstí 😉