Jméno Antonín, jaký máte názor?

bonulinka
3. zář 2015

Ahoj všem, blíží se mi datum porodu a stále ještě nemáme vybrané jméno. Které se líbí mně, tak se nelíbí manželovi, případně dcerám a obráceně...Mně s dcerami by se líbilo jméno David, anebo Adam, ale manželovi ne. Ještě jsem měla vybrané jméno Ondřej a Martin a ani jedno mi neprošlo. Manžel by chtěl jméno Filip, Jakub, Vojtěch, Jan anebo Antonín. Preferoval jméno Karel po svém otci, ale to vážně nechci. Nakonec jsme se předběžně dohodli na Antonínovi, které se mi úplně nelíbí, ale zase Toníček, Toník je moc hezké. Příjmení je Bernášek.
Jaký názor máte na toho Antonína ? Případně, máte nějaké jiné návrhy ?
Předem děkuji za pomoc s výběrem jména.

gracinka7
3. zář 2015

Antonín jako takový se mi moc nelíbí, ale Tonda jde. U nás na vesnici je jich šest, takže celkem přetondováno :o

svetlus_pepca
3. zář 2015

Ber v potaz to, jak mu budete říkat vy, jak by mu asi mohli jednou říkat ostatní děti a jak mu budou říkat, až bude velký. Myslím si, že Toníček, Toník, Tonda jsou hezké varianty. A to jméno jako takové je podle mého také hezké. A k příjmení se hodí.

andy80
3. zář 2015

ježiši kriste, rozhodnutí o jméně je snad na rodičích a ne na diskutujících na modrém koníkovi ne?

lcn162
3. zář 2015

2-letý synovec a 3-letý syn od kolegy je Antonín, děda byl Antonín a myslím, že tohle jméno jde zase do módy.

achjonetusim
3. zář 2015

Líbí se mi. Tonda, Toník, Tony, Antík, Nínek, Tono 😵

mandala
3. zář 2015

Jako k příjmení mě přijde, že je to docela dlouhé, ale jinak jméno bych řekla, že se vrací a mě se docela líbí.
@andy80 Nekristuj se tady, to je každého věc, s čím chce poradit, když to pomůže, tak proč ne ?

dannyblakely
3. zář 2015

Mně se nejvíc líbí Jan, ale Antonín (Toníček) je taky moc pěkné

andy80
3. zář 2015

@mandala a v čem to pomůže, kdybych se chtěla dítě pojmenovat jakýmkoliv jménem bude to moje rozhodnutí a nebudu se ptát na názor ostatních ne? Tohle jsou fakt stupidní otázky nad kterými mi zůstává rozum stát. A ještě kvůli tomu zakládat nové fórum je mazec.

shine2015
3. zář 2015

Znama ma Antonina ale nechce aby mu rikali ostatni Tondo...coz az bude vetsi tak mu proste rikat Tondo budou...a to se mi uprimne nelibi. Ja bych ho nedala.

jaja01k
3. zář 2015

Antonín byl můj favorit, ale neprošel mi u manžela 🙂 My máme Romana a Josefa. Líbí se mi i ten David nebo Martin. Nebo Václav, Aleš, Kamil.

luciina
3. zář 2015

Antonín je super. A z těch uvedených jmen určitě nejlepší a hlavně není tak časté.

mandala
3. zář 2015

@andy80 No, ale jak je vidět, tak nikomu ta stupidní otázka nevadí. 😝

jarca.macho
3. zář 2015

Rodila jsem min. rok a máme Toníčka, výběr byl z mnoha jmen, ale jen toto jméno jde říci spousty a spousty možnými způsoby. Ano Antonín nezní moc hezky, ale Toníček, Tonda, Toňula, Toník (nejraději tak mu říká jeho ségra), Toní, Tony, Antony. V okolí jsme ho moc neslyšeli, ale začíná se zase prý dávat. A je sranda, jak mu všichni kupují věci, kde je jako monogram T a přitom by měl dostávat A 🙂 Jinak my vybírali já - David, Jakub, Tomáš a manžel Jan, museli jsme všechny jména škrntnout a znova vybírat 🙂 Takže za mě - jdi do toho, taky jsem byla rozpačitá a nelituji toho...

zuza01
3. zář 2015

Tonda je super 🙂

renny13
3. zář 2015

@andy80 Když jsi tak chytrá tak si taky přečti pravidla. Nikdo nesmí nikoho ve fóru urážet a každý má právo zeptat se na co chce 😲 . Když se ti témata nelíbí tak do nich nezasahuj nebo nechoď na modrý koník 😝 .

ladik1
3. zář 2015

Krásné jméno!!!

renny13
3. zář 2015

@bonulinka Máme doma Toníčka a je to moc krásné jméno 😉

zuza01
3. zář 2015

Tady to dnes zase jede... Beru to tak, že maminka chce vědět, jak to jméno působí na okolí, na což spousta rodičů kašle, třeba i já 😉 Ale nevidím na tom nic špatného, nechat se tu inspirovat. Třeba se nakonec doma rozhodnou jinak... Nebo se jim tu něco zalíbí... Znám dost Toníků, jméno moc pěkné 😉

multimatka
3. zář 2015

Mě se to jméno dřív nelíbilo, ale ted jsem mu docela přišla na chuť. A je pravda, že se začíná zase dávat. Jako samotné Antonín až tak ne, ale má pěkné variace. Jinak pokud se Ti líbí Toník a Antonín ne, dejte Tomáše...Toník - Tomík, je to podobné a Tomáš je moderní a přitom tradiční jméno.

stekkna
4. zář 2015

Antonín je krásné jméno 🙂 My jsme chtěli původně Patrika ale nejlepší kamarád mého muže se jmenuje jako můj můž, jeho žena jako já a syna pojmenovali Patrik :D tak jsme nechtěli být za magory :D bydlí kousek od nás :D A i příjmení jim začíná na stejné písmeno :D Takže za mě Patrik

jetynka
4. zář 2015

já bych byla pro Vojtíška, mám doma jednoho a se jménem v praxi jsem spokojená, teď budeme mít Kubíčka, dala bych jiné,ale děti a manžel jsou pro tak ani neprotestuju.

olla_kolifink
4. zář 2015

My Toníčka máme a neměnila bych! Měla jsem jen trochu problém s tou variantou Tonda (kdysi jsme měli králíka Tondu), ale občas mu tak řeknu teď taky. Ještě musím zmínit, že i v zahraničí (zatím Itálie, Německo) na to jméno reagují lidé moc hezky.

ludmilad
4. zář 2015

Krasne jmeno,jednoho mame doma. Oficialni varianta se mi taky nelibi tolik jako ruzne krasne varianty,jak mu muzes rikat. _rcite bych nedavala Jakub a Filip, podle me se bude hur vyslovovat s prijmenim.

sari_nka
4. zář 2015

Hezký to ladí k prijmeni,my o Antonínovi přemýšleli,ale mě se nelíbí tvar tonda, který se používá nejvíc ☹

jjustyna
4. zář 2015

Já teď vodím první čtyři dny syna do školky a on má spolužáka Toníka a to je takový sympaťák, že jsem si oblíbila i to jméno a dala bych ho klidně. Starší kluci mu tam říkají TONY a on je na to pořádně pyšný 🙂

hanula1977
4. zář 2015

K příjmení se hodí ač dlouhé, ale ne zas tak moc, navíc to krásně zní 🙂 a jméno je to moc pěkné, všechny varianty... Máme letos Toníka prvňáčka 😀 A to jsme v rodině neměli Antonína z žádné strany, prostě se nám líbilo a jsem moc spokojená s výběrem.

hanula1977
4. zář 2015

@sari_nka
je to o zvyku, prckovi stejně Tonda řekne málokdo, já max. když potřebuju něco zdůraznit. V rodině, školce, škole je to Toník Toníček. A na později na puberťáka to sedí, nevidím rozdíl ve srovnání s jinými jmény třeba Jakub... Ondra..

shine2015
4. zář 2015

@hanula1977 jenže už na základce mu Tondo klidně říkat budou....my jako rodiče si jméno zdrobnelime, přizpůsobime......pak ve škole klidně v 5.tr to bude Tondo pojď k tabuli....nebo i na střední.....a kamarádi mu Tonicku říkat taky nebudou 😀 bude to prostě Tonda.
Jméno bych dala pouze v případě že se mi líbí oslovení Tondo nebo Tonda...

naomi6
4. zář 2015

@bonulinka K Vašemu příjmení by se mi hodil ten Jan. Jinak Antonín se mi nelíbí, pak se mu říká Tondo, navíc je teď všude přetoníčkováno. Přeji hodně štěstí při výběru 😉

dzogobela
4. zář 2015

Je pravda, že Toníčků je teď fakt hodně. Já mám ve svém okolí 3 malé Toníčky 🙂 a to mi přijde, že třeba před 5 lety tohle jméno nikdo nedával 😀 jinak, jak tady píše hodně lidí. Antonín se mi nelíbí, ale Toníček, Tonda jo 🙂