Jména pro miminko - nápady

misina01
20. pro 2016

Ahoj, holky. Už jsme obrátili kalendář asi stokrát a pořád jsme úplně mimo. Měli jsme mnoho let vybrané jméno pro holčičku. Známým jsme ho řekli (kamarádi se o takových věcech baví), jim se nelíbilo, byla jsem tedy ráda, že vyberou jiné. Asi dva měsíce na to se jim narodila dcera a dali jí naše vybrané jméno Natálie, které na ně bylo moc zahraniční. Takže my teď samozřejmé s manželem celí špatní hledáme jiné jméno. Možná banalita, ale měla jsem ho vybrané řadu let, takže mě to dost vzalo, mrzelo, asi i naštvalo. Teď jsme s manželem narazili na 3 jména, ráda bych Váš názor. My se totiž asi nerozhodneme 😀 první byla v kurzu Emma, ale mám termín 5.4.,tedy by malá měla 3 dny na to svátek. Takže to padá. Další dvě jména máme tato. Já vybrala Nelu, manžel Melánii. Jsme oba od M, tak hledal něco tím směrem. A já teda nevím, máte v okolí někoho s těmi jmény? Jak se Vám zdají? Melánie je delší, Meli, Melinka, Melísek. Nela, Nelinka, Nelísek. Jména jsou podobná, pouze ta základní varianta je jiná a my fakt nevíme. Co vám přijde osobně lepší? Neni Melánie moc netypické? Aby se jí pak nesmáli hned od školky ☹ už z toho blbnu. Děkuji moc všem za názory! 🙂 a hezký večer 🙂

78marcela
20. pro 2016

Melanie je urcite mene obvykle, ale neni to zase zadny extrém. Takze i kdyz zvolíte toto, urcite se nebudou smat.
I kdyz me osobne se vic libi Nela. Krasne jmeno..

maii
20. pro 2016

Vybirejte dle citu a ne kdy ma svatek. Melanii, nel a em jsou mraky. Zadna exotika, ale modni vlna, ktera prejde. Ale fakt se blbe slepe radi nekomu anonymnimu, kdyz nevime, jaky mate prijmeni, jaky vkus, kde bydlite atd.

ladyhacek
20. pro 2016

osobně bych vybrala Nelu > v blízkém okolí nemám, ale moje sestra ano a říkají jí Nelinka > mě se to moc líbí. To Melánie je právě moc zahraniční 😀. Ale vždy se mi líbila Melinda.
Nela se mi zdá lepší.
My máme pro druhé vybranou Rozárku (Rozálie-září) > mě se to moc líbí a příjde mi to tolik neohrané, ale třeba si to ještě rozmyslíme 🙂

Moje mamka když čekala sestru tak počítali s klukem. když se narodila v únoru tak vzala kalendář řekla něco mezi Vánocemi a narozením > červenec - Martinka > zkuste také ,,vydělit´´ říct si měsíc a třeba Vás něco zaujme 😀

hekl
20. pro 2016

Ahojky holky. Já straaasne dlouho chtěla Apolenku, Alžbětku nebo Emu. Už mám doma Klárku, ta měla být buď Zuzka, ale těch se rozmohlo v roce kdy jsem poprvé rodila, nebo Julie, ale tu mi rozmluvily. Teď je kolem nás moc tehulek, tak uvidím jaký jmeno na nás tak nějak zbyde 😉

syll.
20. pro 2016

Kamarádka má Melisku, Melisa, taky pěkné 🙂

dura175
20. pro 2016

Najděte si příručku od Knappové "Jak se bude vaše dítě jmenovat". Tam je jmen desetkrát více než v kalendáři a jedná se o jména zde povolená. Jde to i dohledat na internetu.
Jinak to je klasika, že se zmíníte o jméně a vaši známí se dušují, jako že tohle nikdy, a pak ho just dají. Prostě bych jménu nikomu neprozrazovala, každý má akorát zbytečný kecy...

Jinak moje kamarádky a známé mají jména: Emma, Inna, Thea, Dorota, Dora, Rozálie, Antonín, Tim, Vendelín, Tobias, Fabián, Kryštof

lv
20. pro 2016

Melánie se mi moc líbí, Melanka, Meli.. já mám jména sepsána v článku, jestli se chceš kouknout 🙂
Apolenka a Evelínka - moje holčičky 🙂

misina01
autor
20. pro 2016

Děkuji. Pro nás byla top Natálka, takže jsme poučili a jméno na druhé dítě už asi neřekneme nikomu ☹ i když jim jsme řekli i jméno pro chlapečka, které se jim nelíbilo, tak doufám, že nám to třeba dají naschvál i u druhého dítka. Zkusím si sehnat tu knihu ☹ je pravda, že Meli ( Melánie) je více zahraniční. Ta Nela už je taková známější, jak to lidé dávají. Zas jí nechci dát jméno, které by jí pak třeba celý život nějak přinášelo smutek nebo posměšky. Takže zatím rozhodujeme mezi tou Nelou a Melánií. Jinak, já jsem Michaela, manžel Milan 🙂 příjmení máme na K, není vůbec typické jako třeba Novák. Ta jména se k němu asi hodí obě ☹ tak opravdu nevíme.

antoinet
20. pro 2016

Já bych se na známé vykašlala a dala vysněnou Natálku. Zas taková exotika to není a klidně můžou být dvě (kolem nás je to teď samá Ema a třeba my jsme dali jméno, které má i syn našeho kamaráda, známé spoustu lidí, máme velké rodiny a to by na nás nic nezbylo🙂). To je jejich problém, že oni si to jméno vybrali podle vás, ty nemůžeš za to, že rodíš později😉

fallingstars
20. pro 2016

@misina01 Já souhlasím s @antoinet , pokud se vám to líbí, tak to jméno dejte. Dřív to byla samá Hana a Jana a nikdo neřešil, kolik jich v okolí je. Co se týče toho, že se budou děti ve školce smát - toho bych se taky nebála, dneska už se dávají jména různá a skoro mám spíš pocit, že ti Sebastianové a Jessicy budou jednou smát Maruškám a Pepíkům (trochu nadsázka 😉). Dejte jméno, které se vám líbí, je to vaše dítě 😉

misina01
autor
20. pro 2016

To bohužel nemůžu. Problém je, že manželovi se to tak zprotivilo, že už tu Natálii nechce. Takže dumáme mezi Nelou a Melánií. :-/ 🙂

bledulka84
20. pro 2016

Taky bych se vyprdla na kamarady a dala Natalku, stejne se spolu holky v budoucnu bavit vubec nemusi a nikdy nevis, kolik holcicek v okoli bude mit stejne jmeno.
My mame Terezku, budeme se stehovat a co uz vim, tak ze najednou kolem sebe bude mit Terezek spoustu, ale co, nase je Terezie a je prece (aspon pro nas) ta nejkrásnější 😉

blahoska
20. pro 2016
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

taky bych se vykašlala na známé a dala Natálku. Jinak za mě po Natálce vede Nelinka, Melanie je opravdu hodně neobvyklé. Ale pokud Vám se líbí proč ne???

odula
20. pro 2016

@misina01 mě se líbí víc Melanie, Nela je pro mě značka kosmetiky prostě... Pardon. Od M se mi taky mic líbí Miriam - zdrobneliny Miri, Mirinka, Mirka, Maja 🙂

odula
20. pro 2016

@misina01 Melanie je vlastně fakt moc pěkný jméno... Co znamená??

majvik
20. pro 2016

můžu ti říct že já jsem hodně háklivá na zahraniční jména a Melánie mi nepříjde vůbec špatné, já bych do ní šla radši než do Nely, dokonce i víc než Natálka se mi líbí🙂 Ty kamarády neřešte. My s našimi nejlepšími kamarády taky máme děti s hoooodně podobným jménem a nakonec nám to až tak nevadí, ale chápu že Vás naštvaly natolik, že už to jméno nechcete ani slyšet☹

fallingstars
20. pro 2016

@misina01 Tak počkejte, až se narodí a poprvé ji uvidite, jestli to bude Nela nebo Melanie 😉 Nebo nakonec přece jen ta Natálka 😉

lajla
20. pro 2016

Pokud chcete Natalii, vykaslala bych se na nejake odvedle...a jmeno dala
Jinak moje třetí má narozeniny i svátek ve stejný den a vůbec to neřeším, jméno se nám líbilo ...Takže Emmu bych klidně dala taky...My máme Emu
Melanie je krásné jméno...Nelinek.zde máme několik
Čekáme holcicku a tentokrat tapu...Co takhle Mia?

misina01
autor
20. pro 2016

Já jsem Míša, tak právě tu Miu moc nechceme, že by to bylo jako po mně, a to jsem nikdy nechtěla 🙂 s Melánií přišel manžel, že je to vznešené a na M, že se mu to moc líbí. Tak já nevím, já byla pro Nelu 🙂 ale jsem trochu nalomená :/

kassandra1
20. pro 2016

Nela je jméno pro psa, ne? Ema se mi nelíbí vůbec, je to takové staropanenské jméno. Vždycky si vybavím tu tlustou paní z Nemocnice na kraji města 🙂

henesee
20. pro 2016

Dcera je Annabella a rozhodne se ji nikdo nesmeje 🙂 ma 5 let,nikdo to neresi 🙂 dala bych Melanii,Nelinek,Natalek a Emmicek je hrozne moc.

michalka147
20. pro 2016

A víš co mě teď napadlo Maruška a nebo Magda

bibinka2208
20. pro 2016

Já mám dceru a ta se jmenuje Bibiana od M mě jeste napadá třeba Mia. Markéta je také krásné jmeno. Já pro další dceru bych chtěla jméno Timea nebo Bernadette

bibinka2208
20. pro 2016

Ještě mě napadla Marína, Margareta, Marta, Miriam a Matylda

katgatoo
20. pro 2016

Mě se líbí Monika.

marulu
20. pro 2016

Podívej se na význam těch jmen, to pro mě bylo taky důležité, když jsme vybírali.

lucajda17
20. pro 2016

@misina01 Tak my jsme dali dceři jméno Mariana.Celé roky jsem snila o Mariánce a přesto,že naše okolí nám říkalo,jak je to příšerné jméno,prý cirkusácké,tak jsme ho dali.Sama uvidíš jaké jméno tě nakonec dostane jako mě a třeba to bude ta vysněná Natálka.

puutalo
20. pro 2016

Sice máme v rodině psa Nelu, ale Melanie se mi nelíbí, tak bych Nelu volila. Jinak... my jména řekli jen mojí sestře a mojí mamce (ani jedna se rodit nechystá). Nikomu dalšímu, ani své nejlepší kamarádce. Pro nás má být překvapení pohlaví miminka, pro všechny ostatní je kromě pohlaví překvapení i jméno.

lajla
20. pro 2016

Každý má jméno s necim spojeno...
Ema je jméno mého dítěte, a proto je to nádherné jméno, které jsme vybrali pro ní... Staropanenske mi vůbec nepřijde, je zde jediná..
Nelinek jak jsem psala máme několik, a znám i pejska a koně Nelu
Pro mě není hojný výskyt jmen problém...Dam to co se líbí mi
Míša- Mia...To jsou dvě jména

aiva01
20. pro 2016

Osobne bych dala Nelinku, ale Melanie je zajimavejsi... nedivila bych se, kdybyste dali Melcu😀