Je tu reálná maminka, co má děťátko od roka bez plen?

viola1987
27. bře 2016

Je někdo, kdo měl miminko komplet bez plen( den i noc) do roka? Pokud ano jak jste toho dosáhli? (Ne ale ty :"Já byla od roka bez plen máma mě často posazovala na nočník 🙂" ) Zajímali by mě příklady z dnešní doby, nebo doby minulé, ale maminek 🙂 Děkuji

no_title
28. bře 2016

Ano, pokud používáte od narození bezplenkovou komunikační metodu. Ale pokud vím, i mamky praktikující BKM dávají na spaní plínu aspoň látkovou 🙂. Ovládat měchýř ve spánku je už vyšší level 🙂

kusanagi87
28. bře 2016

Tak to jsem na ty zkušenosti a tipy také zvědavá 🙂 Já když jsem řekla po rodině, že do školky kolem 2,5 roku a tedy už bez plen, tak to byly pomalu hysterické scény, zda jsem se nezbláznila....Doufám, že ti někdo adekvátně poradí 🙂 a já si to pak také přečtu 🙂

verumik
28. bře 2016

Syn nebyl bez plen teda do roka, ale bez pleny na noc ve 13ti a asi ve 14ti měsících přes den. Praktikovali jsme bezplenkovku, i když ne stoprocentně. Plíny měl nejdřív papírové, pak kombinaci, podle toho, jak se mi chtělo, a ke konci jen látkové. Ted je mu 21 měsíců a stále jednou za noc čůrá, ale vzbudí mě a já ho dám vyčůrat.
Nejdřív byl bez plenky v noci, protože spí s náma v posteli, a když se mu chtělo, začal se vrtět, tak mě to vzbudilo. Přes den to pro mě bylo náročnější ohlídat.
Jinak podle mě se dnes děti odplenkovávají poměrně pozde proto, že když se vyčůrají do papírové pleny, tak vůbec necítí mokro, a dost těžko pak chápou souvislost počůrám se- mám mokré kalhoty. Ale to si jen myslím, nevím, jestli se děti s látkovou plenou v praxi odplenkovávají dříve.

misha83
28. bře 2016

Syn byl od 11 mesicu bez plen doma - bylo to v zime, tak jsem ven davala. Od cca 14m komplet pres den i pres denni spani a od 17-18m i na noc. V tech 12 mesicich uz nemel vzdy mokrou plenu v noci, ale my mame v noci chladno, tak jsem s riskovanim pockala az na jaro. Kakal naposledy do pleny v 8 mesicich, od te doby jen do nocniku. To curani trvalo dyl. Bezplenkovku jsme neaplikovali, jakmile si sedl zkusila jsem ho posadit a on byl nadseny. Kakat do pleny pak uz vubec nechtel a curani slo postupne

japona
28. bře 2016

Podle me je to fyziologický nesmysl. Do roka je to jen o vychytani matky, a včasného posazení na nočník (viz.: ".. chtělo, začal se vrtět, tak mě to vzbudilo. Přes den to pro mě bylo náročnější ohlídat.."). Bez plen je pro me, že si ditko přinese nočník, sundá kalhoty, sedne a vykoná co potřebuje. Nebo řekne, že se mu chce, ať zastavíme, když jedeme autem..
Ale celý den sledovat dítě, jestli se náhodou vic nevrtí a šaškovat s nočníkem, abych si připadala jako lepší matka, protože jsem "naučila" dítě chodit na nočník o pul roku dřív než sousedka? Pche.. raději par pamprsek navíc a lépe využít den🙂

pisisvori
28. bře 2016

Částečně souhlasím s japona výš....maminky co tvrdí, že dítě v 8m čůrá a chlubí se tím...je přesně ten případ, prostě ze zrovna trefily🙂(viz moje sestřenka co syna vysazovala ještě ani neseděl a nakonec byl bez plínek přes den až po roce)..... Podle mne pokud má dítě od porodnice pamparsky (a podobně), tak se dřív nenaučí, protože to, že čůrá nemá spojené s pocitem mokra...Pokud někdo praktikuje BKM a dává látkové plínky jako dříve je možné, že některé děti to okolo roku zvládnou. Je to stejné jako to, že některé dítě už v roce používá 20-50 slov a jiné až třeba ve 2 letech.

myskyva
28. bře 2016

Dcera byla ve 13 mesicich bez plen komplet prez den a v 15 mesicich i prez noc. Ale ji nocnik vylozene bavil. Pleny (jednorazove)vylozene nesnasela a sundavala si je kdykoliv mela moznost a naopak milovala pestrovarevne kalhotky. Je rozena v srpnu takze dalsi leto si uzivala s nahatym a zadkem a bavilo ji curat na kyticky. Nikdy jsme ji nijak nenutili a i to nocni odpleneni prislo samo. Syn byl v tomto pravy opak takze jsem mohla porovnat ze co dite to individual. Podle mne nenutit,nestresovat a ono to jednou prijde samo

barulina
28. bře 2016

Dcera je od roka bez plen na den. Od toku a pul i ma noc. S dvemi nehodami. Jo a nehlidala jsem.ji, nehonila s nocnikem. Vedela sama. Asi stesti, a ano jefinne co.jsem.delala bylonto ze jakmile si sama sedla(pred pulrokem) tak jsem.ji zacla posazovat at se ho neboji. To je jefinnd

alboo
28. bře 2016

No, v roce byla skoro bez plen přes den, nekdy i noci sucho s tim, ze kdyz se vzbudila dala sem ji vycurat. Ale pi roce a ctvrt obrat a pliny na vse. Ted sem se rozhodla ze proste pres den seberu a bude. Koberec budeme stejne vyhazovat a na gauc koupim igelit a na nrj dam deku. Jak byls bez plen, strasna úleva. Ale ted furt jen pliny, des

mandala
28. bře 2016

Úplně přesně od roka je asi dost brzy. Jo já taky říkám - měla jsem děti od roka přes den bez plen - ale musela jem je posazovat a hlídat, samy si začaly říkat vždy něco kolem roku a čtvrt. Jinak tě asi zklamu, ale já toho dosáhla právě metodou našich babiček, že jsem po určité době posazovala na nočník, až si zvykly a hlavně pochopily, co po nich chci. Pro někoho možná ztráta času, pro mě neocenitelná úleva, myslím, že kdybych nechala na dětech AŽ DOZRAJÍ, tak jsou v plenách do tří let. No a na noc byly v plenách docela dlouho, to se podle mne moc ovlivnit nedá, i když vím, že některé šikovné děti jsou bez plen v noci hodně brzy 😉

frufrunka
28. bře 2016

Já myslím, že toho můžou dosáhnout jen maminky, které praktikují bezplenkovou metodu. Sama o sobě se mi líbí, ale při mém zápřahu bych to nedala, nezvládla bych to. Jinak taky poslouchám řeči babiček, že my jsme byli v roce bez plen, ale držím se při zemi a ani jsem se nesnažila toho dosáhnout... 🙂 Kluci na to nějak přišli sami, poznala jsem, kdy je ten správný čas a pak byli bez plen ze dne na den...

kamino
28. bře 2016

Kamaradky holcicka dostala k prvnim narozeninam hraci nocnik. Nahodou ae curani podarilo. Pak jeste parkrat a za 14 dni byla komplet bez plen. V noci do mesice. Ovsem ona byla hodne sikovna ve vsem..

lenkalenulka
28. bře 2016

Starsi dcerka byla bez plinek v 18 mesicich a na noc pred druhym rokem druha dcerka ve 13 mesicich pres den bez plinky a na noc mame jeste ted (,22 m) a zadne silene posazovani na nocnik ani bezplenkovku jsme nedelali proste az rozumely ze cura a ma mokro tak si to.spojily a zacly chodit na nocnik.. Neter byla.bez plen v deseti mesicich je to fakt individualni a kecy nekoho kdy uz ma byt dite bez plinek nevnimat...

kika_21
28. bře 2016

Hrací nočník nebyl špatný ani u nás, jinak dítě si musí uvědomit, kdy čůrá a že čůrá aktivně-za mně to lza až od takových 18 měsíců reálně, čůrání spíše později, kakání dříve-s tolerancí nehod samosřejmě-nejsou to závody ani neurotizace kvůli banalitě. Každý v 10 letech obvykle chodí na záchod včas, pokud ho někdo nerozesmívá.

evik19
28. bře 2016

Nemám dítě od roka bez plen, dávala jsem plenky cca do 18 měsíců, do auta a na ven dokud se nanučil čurat ve stoje, čili asi do 20 měsíců. Od prvního posazení na nočník v 8 měsících už mi ale nikdy nekakal do plenky. Raději si počkal, až bude zase na nočníku. Z toho usuzuji, že dítěti se zřejmě lépe odhaduje a zadržuje pocit na kakání než na čurání a je možná lepší začít s tímto. Například syn vždy kakal po probuzení, takže jsem ho nemusela sledovat, jestli se kroutí nebo ne, bylo to skoro na jistotu. Pokud se nevykakal hned ráno, tak pak jsem ho dávala během dne na nočník častěji. To kakání aspoň u nás bylo jednoduché a fakt to bylo hrozně fajn, že jsem od 8 měsíců nemusela řešit pokakáné plneky, protože u přebalování vždycky hrozně vyváděl a nesnášelt to. Pravděpodobně se odplenkoval docela brzo právě proto. Čurání na nočník jsme začali trénovat až na jaře, čili skoro o půl roku později a naučil se to během cca 14 dní, ale až ve chvíli, kdy bylo takové teplo, že mohl doma běhat jen v tričku, dokud měl tepláky, tak si asi pořád myslel, že plenku má a může to do ní pustit. Do roku a půl jsem dávala ještě plenku na spaní, ale když už ji míval několik týdnů suchou, tak jsem mu ji přestala dávat a nehody se nám všehovšudy staly 3. Na ven jsme plenku dávali delší dobu, protože se docela dlouho nebyl schopný vyčurat třeba u stromku ve stoje a já jsem nechtěla, aby to zbytečně držel, kdyby se mu chtělo. Většinou ale taky zůstával suchý. Plenku jsem přestala dávat ve chvíli, kdy se naučil čurat ve stoje.

domorodka
28. bře 2016

Syn sám začal chodil kakat na nočník v 8 měs - skutečně každé eňo v nočníku. O něco později do nočníku chodil sám od sebe i čůrat.
Vyloženě se k němu doplazil/dolezl, já nic vychytávat nemusela. Poznala jsem to tak, že do nočníku začal vkládat hračky co byly okolo. Sundala jsem mu gatě s plínou, v klidu posadila na nočník a on se prostě vykadil a vyčůral.
Nikdy se mu nestalo, že by čůrnul těsně před nočníkem, jak se nejmenším stává, když je matky učej na nočník... On chodil fakt cíleně.
Přes den se občas počůral, ale plínu jsme mu doma od roka už moc nedávala... pak to začal dělat jako naschvál, že šel k nočníku a pak od něj utekl a počůral se za rohem a smál se tomu. Taková ta klasika.
I venku v tramvaji si říkal že chce čůrat, ale to jsem mu prostě řekla ať čůrá do plíny. Abych kvůli tomu vystupovala s a čůrala s ním na beton uprostřed metropole jsem fakt neřešila teda. Takže tu plínu na ven nosil déle kvůli tomuhle hlavně. Ale od 2 roku už plínu na ven nenosil.

Jinak co se týče nočního počůrávání - syn se právě začal budit suchý už někdy od 6. měs. Vyčůral se až po probuzení. Proto jsem koupila nočník v tom 8. měs a hned na něj začal chodit.
Bavilo ho to 🙂 pak venku čůrání na kytičky je taky zábava 🙂

No a s dcerou to mám složitější, ta sice začla na nočník už v 6 měs., při každém přebalování se do něj vyčůrala, ale jak v 10 měs. začla chodit, přestala si na nočník sedat ☹ dodnes (rok a půl) mi na něj sedat neche, jen vyjímečně ☹ Ona si vyloženě užívá posranou plínu 😅 😅 😅 nechce to umejt, ale to asi kvůli exému, že když jí sprchnu, že jí štípe ...

Takže za mě - každé dítě je fakt jiný ! Já si myslím, že je možné dítě cca kolem roka bez plen 🙂 syn defakto téměř byl. Jen pro sychr jsem mu pleny dávala a občas se počůral.

nnnadja
30. bře 2016

Dcera od 16 měs bez plen přes den, od cca 19 bez plen na noc - ale mohla by i driv, ale kdyz nemela plinecku budila - i kdyz se vubec nepocuravala. Tak jsme ji dali a pak zase sundali. Bylo to velmi jednoduche. Pri davani plinecky se vztekala, tak ji rekla, ze proste bude bez plinky a bude chodit na nocnik. Prvni dva dny jsem ji vysazovala cca co 35-45min, treti den uz si volala. Nehody mivala jen kdyz byla nechlazena. V noci se mi nepocurala nikdy. Syn od 19 měs plen komplet - taky jsem sundala pleny a bylo to.