Jak zmírnit PMS? Nedá se to vydržet.

balogis
10. črc 2018

Ahoj ženy.Prosím máte nějaké figle na zmírnění PMS?mám cca tři dny do termínu ms a hrůza jako.nikdy sem tím netrpěla a najednou děs,hormonální centrifuga.Mám alergii na partnera který chudák neví co provedl-neprovedl nic,jsem neustále zralá jít spát,podbřišek uz poboliva a jako vždy bych klidně snedla mamuta.Antikoncepci neberu,s ničím se nelecim.
Prosím jak na to? Úplně me to prekvapilo,dřív sem měla max tu chuť k jídlu a pocit nafouklosti.
Mějte se krásně 🤗

rousse
10. črc 2018

@balogis neporadím, ale s dovolením se do tématu háčkuju, protože to mám uplně stejně a už mě to dost nebaví 😀 aktuálně to vypadá, že budu mít do března od PMS klid, ale pak se určitě zas ta mrška objeví, tak at pak můžu tahat esa z rukávu 😀

katkatomaskova
10. črc 2018

Já naposledy v záchvatu PMS totálně zgruntovala barák - prostě vyházela spoustu kravin a zbytečností 😂 No, o pár dní později byl ze slabého špinění, což jsem považovala za konec PMS, pozitivní test... 😇 😂 Ale řádila jsem jak černá ruka, to vám teda povím 😅

balogis
autor
10. črc 2018

@rousse hrůza prostě,mam alergii na každé jeho slovo a nevím proč,takhle sem to měla první trimestr u obou těhotenství,ale těhotná nejsem,pravděpodobně,jestli nás tohle čeká každý měsíc tak to potes koště.Vždy se uklidním na alpinningu,fitboxu a dnes na trx snad,ale po skončení lekce opět nenalada🙊

kridav
10. črc 2018

Kontryhelový čaj mohu vřele doporučit. Klidně týden před ms 🙂

rousse
10. črc 2018

@balogis chudák chlap😀 ale zase jako ventilace pozitivní a určitě se to projeví i na figuře 😉 já ty nálady docela zvládám, ale jinak teda hrůza - prsa mě bolí 14 dní tak, že se mě nemůže manžel ani dotknout, 14 dní nafouklá jak hroch a o únavě se ani nebavím....fakt jsem si od porodu prakticky celou dobu nastartování cyklu myslela každý měsíc, že jsem v tom.... i když to bylo nereálné, i ty testy jsem si chodila kupovat....načež jsem po pár měsících pochopila, že to je ono slovutné PMS, které jsem do té doby absolutně neznala😀 fakt by mě zajímalo, jestli to nemůžu nějak zmírnit...jako hormy do sebe cpát nechci a k horm. antikoncepci se prostě nechci vracet, ale tohle zažívat každý měsíc až do přechodu, to mě fakt neláká😀

balogis
autor
10. črc 2018

@rousse no pokaždé když se me na něco zeptá tak prý zavrcim jak vlkodlak,na děti sem milá,raději šel dnes na kolo😂zkusím ten čaj jak píše uzivatelka výše.

rousse
10. črc 2018

@balogis vy budete vysportovaní 😀 😀 kontryhel je super.... já ho piju roky, ale na tohle mi nikdy nepomohl...tak držím pěsti, ať u vás zabere 😉

leniczka23
10. črc 2018

Gynex..mela jsem to co ty, nekdy i 10 dni.pred MS a gynex zabral uzasne.

balogis
autor
10. črc 2018

Tak teď se me přítel zeptal,jestli nejsem těhotná..Jako fakt takhle nervózní svině,pardon,a unavená sem byla u obou těhotenství prvních pár týdnů.ale cítím bolest podbřišku takže ms uz se blíží

rousse
10. črc 2018

@balogis no pozor - já jsem těhotná momentálně po 4. (snad naposled a konečně úspěšně) a bolesti podbřišku jsem měla vždy - s malou až do nějakého 12. týdne 😉 takže možná ten těhotenský test by nebyl od věci 😅

balogis
autor
10. črc 2018

@rousse omg nestras😂ale test doma mám tak když nepřijde ms tak udělám,ale pochybuji ,chráníme se

knuffel
10. črc 2018

Tak ale dobré téma, já bych potřebovala taky tip na to, jak zvládnout tu psychiku, den před menstruací vše vrcholí a všechny seřvu a spráskám na jednu hromadu, nemůžu to ovládnout, mozek to ví, ale neumím ty emoce ukočírovat. Moc by mi pomohla nějaká rada...

balogis
autor
10. črc 2018

@knuffel přesně,me teď uklidnilo trx,takže za mě sport,ale jak dlouho mi to vydrží těžko říct

rousse
10. črc 2018

@balogis no.... znám pár, kde se chránili i pilulkama i kondomem a vznikla z toho krásná holčička 😀 tak držím pěsti, ať jsou to jen splašený hormony 😀

balogis
autor
10. črc 2018

@rousse jezkovy voci 😱

radapokec
10. črc 2018

@balogis tak to snad píšu já a ne ty, totálně mi mluvíš z duše, dříve nic a ted už dokonce 2 týdny před menzkami jsem nafouklá, podrážděná, no nesnesitelná. Koupila jsem si v lékárně homeopatika,která mi poradila lékarnice, ale ještě jsem je nezkoušela.

balogis
autor
10. črc 2018

@rousse jsem klidná,sice před ms a večer ale bílo prostě

rousse
11. črc 2018

@balogis gratuluju😂

opicka_kiki
11. črc 2018

@balogis
U mna je to PMS s vekom cim dalej tym horsie... Uvazujem, ze zacnem uzivat nejake prirodne tablety, lebo uz som z toho na palicu. Kazdy mesiac si v ramci PMS poplacem, mavam uzkostne stavy, cely svet vidim cierne a k tomu sa pridali hrozne migreny, na ktore mi nezaberaju bezne predajne tabletky. A ani nehovorim o tom, ze tvar mam opupinkovanu jak pimpa 🙂 takze tak nejak po ovu sa to pomaly rozbieha, vrcholi tesne pred MS, uticha pocas MS a po skonceni MS do ovu sa z toho davam dokopy... Takze asi tak ☹ kde su tie casy, kedy jediny priznak bola zravost. Teraz je to peklo...

balogis
autor
11. črc 2018

@rousse 😂😂😂😂

balogis
autor
11. črc 2018

@opicka_kiki no pravda osypany obličej sem zapomněla zmínit,mam to taky

pulecp
12. črc 2018

S emocemi se dá pracovat, ovlivňovat je. Stejně tak s jakýmikoliv tělesnými pocity. Můžete kouknout na můj článek na profilu/blogu a zkusit se do toho pustit. Taky Vás mohu navigovat, zkušeností s metodou mám dost. To raději ve skupině Emoční terapie tady na MK.

vevero13
15. črc 2018

Mluvíte mi z duše. Myslela jsem si, že sem magor z dětí, ale pak jsem si všimla, že se to děje před MS. Před dětmi jsem neměla ani bolesti, natož tyhle stavy. Někdy o tom potřebuji mluvit, ale manžel na mě kouká jako pako. a pak řekne něco o počasí. Je mi to líto, ale to se nedá pochopit. Zkusím čaj i gynex. Díky

vevero13
15. črc 2018

@leniczka23 A to ho užíváte stále, nebo až když se začne blížit ta hormonální smršť? Díky

atisa
15. črc 2018

U mě zabírá čínská medicína - konkrétně zklidnění zčeřené hladiny. Úleva 🙂 Ale určitě existují i české bylinky...

linbrno
15. črc 2018

zabírá mi pupalkový olej v tabletkách, upozornit partnera a nenakládat si zbytečně moc úkolů. A nějak se vybít (ať už kreativně nebo pohybem).

leniczka23
16. črc 2018

@vevero13 uziva se 3 tydny/ tyden pauza.. je jedno kdy zacnes. me zabral hned prvni mesic.