Jak to máte se žehlením?

klarisa6
5. kvě 2015

Ahojky,
jak to máte se žehlením? Žehlíte úplně všechno? Od oblečení, spodního prádla, přes kapesníky, až k ubrusům a povlečení? Nebo žehlíte jen něco, např. oblečení na ven. A oblečení na doma nežehlíte. A co oblečení pro děti? Žehlíte třeba jen do roka a pak už ne. Jak to máte vy?
Děkuji za odpovědi.

kacca11
5. kvě 2015

@klarisa6 zehlim jen oblečení, které to potřebuje, jinak skoro nic. Ručníky po sušení rovnou skladam, stejně tak povlečení a prosteradla. Ubrusy nevedeme, záclony vesim ještě mokré. Takže zbývají halenky, šaty, sukně, košile, někdy kalhoty. Dítě ještě nemám.

berynka
5. kvě 2015

Nežehlim od roku 2009 😅

krystalka
5. kvě 2015

Ahoj, nežehlím skoro nic, jen občas hromádku látkových kapesníků, které používá jen manžel...a sem tam něco, co je opravdu zmačkané, nějaké plátěné kalhoty, nebo sukně....ale to bývá fakt párkrát do roka 🙂 , synovi jsem žehlila asi do 1 roku, pak už taky ne...při praní ždímám na 700 otáček, hned to vytřepu, pověsím, uhladím - na sušáku bez kolíčků, aby tam nebyly vytlačené kolíčky....druhý den je to suché, tak pěkně poskládám do skříní....ubrusy nemáme, záclony taky věším ještě vlhké, závěsy máme z nemačkavé látky....ale žehličku poslední dobou vytahuju docela často - syn se nadchnul pro skládání zažehlovacích korálků, tak je teď ta žehlička aspoň využitá 😀

berenika39
5. kvě 2015

Nežehlím vůbec nic. Nevím, kde je žehlička. Naposledy jsme s ní s prckem zažehlovali korálky asi před třemi lety.
Oblečení věším tak, aby nebylo sežvaněné, ložní mám nežehlící, stejně tak ručníky a utěrky. Bytový textil žádný nevedeme🙂

cabo
5. kvě 2015

Ja zehlim temer vse. Jen ne spodni pradlo 😉
Ale rucniky- kdybych nezehlila,prijdou mi dost tvrde-, kapesniky,uterky, tricka,kalhoty, ubrusy atd plus veci maleho.....

slunickova123
5. kvě 2015

Zehlim jen kosile pro manzela , a velmi zridka obcas neco hodne zmackanehi. Jinak nic.

zo_ja
5. kvě 2015

Žehlím všechno.
Do práce oblečení nutnost, tvrdá voda, takže i trička na ven by vypadala hrozně a jsou nepříjemná na tělo, ručník by stál z tý vody sám. Jednou jde nevyžehlit, ale pravidelně.. by bylo z tý vody struhadlo, ne ručník. Za tu měkkost to stojí.
Dětem taky - když to není příjemný na tělo mně, tak ani jim, že.
Ubrus by vypadal hrozně a peřiny chci čisté, měkké a voňavé, tedy vyžehlené.
Spodní prádlo z hygienických důvodů.

zanri
5. kvě 2015

@klarisa6 nežehlím 🙂, ždímám na 800 otáček, a taky (jak píše Krystalka) hned ho vytřepu, narovnám, dám na sušák nebo přehodím přes šňůru a ostatní věším na ramínka.
@zo_ja Na každém pracím prášku je teď uvedeno dávkování s ohledem na tvrdost vody, stačí správně nadávkovat a prádlo bude měkké i bez žehlení 😉

alisek
6. kvě 2015

žehlím úplně všechno krom ponožek a prostěradel (napínacích), kapesníky používáme papírové 😉

martan01
6. kvě 2015

přidám se k "nežehlícím". Stejně jako @berenika39 ani nevím, kde mám žehličku 😅

berenika39
6. kvě 2015

@martan01 my jsme se stěhovali a já ji fakt ani nevybalila ještě😀

martan01
6. kvě 2015

@berenika39 já ji dostala ke svatbě... vytáhla jsem ji jednou, když holky chtěly na tričko nažehlit obrázek... a jak neví, co to je, tak se o ni obě splálily 😀

nov777
6. kvě 2015

Zehlím jen manželovy košile. Jinak nic.

gwennie
6. kvě 2015

žehlím svoje košile, manželovy košile a manželovy kalhoty... tot vse :D

kocour1
6. kvě 2015

Já se snažím žehlit normálně všechno...občas složím ručníky, utěrky, ložní prádlo, občas vytáhnu něco z koše na vyžehlení a prostě to obléknu...a to se u nás poslední dobou děje čím dál častěji. Ta kupa prádla na vyžehlení mě ubíjí a k tomu pořád plný koš na praní☹...nezvládám to a nestíhám to ani složit. Než bych to nějak rovnala, tak mi přijde už stejně časově náročné si stoupnout k prknu a přejet to žehličkou. Pořád uvažuji o paní na žehlení, ale mám toho prádla tolik, že bych se nedoplatila. A nejhorší jsou ponožky - srovnat k sobě všechny ty černé a najít správný pár - to je jako puzzle - program na celý večer🙂.

krystalka
6. kvě 2015

@kocour1 - tak mně třeba přijde lepší to ze sušáku rovnou složit do skříně, než dávat do koše na prádlo, pak ten koš někde mít a mezitím se to v koši zase pomačká....a kolikrát ani na to skládání do skříní nedojde a bereme věci rovnou ze sušáku, fakt to nijak pomačkané nemáme....a ponožky jsou taky zajímavý fenomén, který nás ale nějak míjí 🙂 ....pořád někde čtu, jak každý třídí a hledá ponožky....já jsem zatím nic takového nezažila....už když dávám prádlo do pračky, tak koukám, jestli tam jsou ponožky po párech, na sušák je věším už k sobě jak patří....ale je fakt, že čistě černé ponožky mám u nás jen já a jsou si tak podobné, že nijak moc neřeším, jestli to jsou opravdu ty dvě správné černé 😉 , manžel má většinou nějaké kombinované, třeba šedé s černou a tak....a syn ten má většinou různě barevné, takže ty se hledají dobře 🙂

klarisa6
autor
6. kvě 2015

Ahojky děvčata! Tak vidím, že většina spíše nežehlí. Upřímně - potěšilo mě to 🙂 . Když jsem já byla malá a maminka mě učila žehlit a následně jsem si měla žehlit kompletně všechny své věci - jsem tedy nebyla nikdy nadšená - postupem času má lenost vyhrála a žehlila jsem jen ty věci, ve který jsem chodila mezi lidi, ty do školy a následně do práce. A teď - Já tedy žehlím jen své dcerce. Do roka všechny věcičky, ale po roce jen věci co má přímo na tělo (tričko, punčochy). A pro nás dospělé jen to co je potřeba (košile, některá trička). A přesně tak - z pračky pěkně pověsím, dám usušit a pak poskládám a je hotovo. Děkuji děvčátka všem za odpovědi 😉

berenika39
6. kvě 2015

@kocour1 na ponožky mám ponožkouna: Petra. Dělá to už tak dobře dva roky, je to jeho výhradní práce, myčka a fusekle, a fáákt jsem ráda, že ho to baví. vezme hromadu, sedne si na zem a spojuje a dává do kuliček. Paráda.

krystalka
6. kvě 2015

@klarisa6 - no, mně žehlení přijde jako úplně zbytečné mrhání energií - mojí, i tou elektrickou 🙂 - když si představím, jak to všechno vypadá po prvním použití - ať je to utěrka, povlečení, nebo tričko, tak mi přijde nesmysl se s tím žehlit, abych to následně za dalších několik málo dní prala a žehlila znovu - škoda času 🙂

magdalenax
9. kvě 2015

Ahoj, já bych potřebovala mít na žehličku tak minimálně desetiletou záruku 🙂 Ale co tedy žehlím - jsou utěrky, ubrusy, kapesníky (které používáme zřídka, spíš papírové), pak žvejkající se materiály (trička atd.) Zjistila jsem, že zbytečným žehlením se prádlo akorát tak přepaluje a ničí. Rozhodně nechodíme zmuchlaní, to bych nedopustila. Nejradši kupuji oblečení, na kterých je znak žehličky škrtnutý 😀

annama
19. kvě 2015

Ahoj, já také nežehlím. Dceři jsem žehlila tak do roka a pak už nikomu nic. Jen věci co to opravdu popotřebují. Sežvejkany nechodíme, prádlo se musí pořádně pověsit a složit. Ne pak žehlit plný koš 😉

magdalenax
19. kvě 2015

@annama Já suším trička a mikiny atd. na platových ramínkách

jana_ul
19. kvě 2015

Od té doby, co máme sušičku, žehlím velmi málo - jen košile, nějaká trička a ubrus akorát na Vánoce 🙂 Přes rok používáme prostírání, která se nemačkají. Je to obrovská úspora času. A nemít na očích plný koš nevyžehleného prádla, to je prostě lahoda 🙂

konidana
19. kvě 2015

Nežehlím. Jen asi týden dva po porodu jsem žehlila pleny. Občas košili - asi tak 2x za rok. A teď tedy fest zažehluji záplaty na kolena, protože šít mne to přestává bavit (blbě se to dělá)