Jak spolehlivě vypudit kočku ze zahrady?

didika1
7. led 2016

Potřebuji radu.Na naši zahradě se slézají pravidelně tři kočky a s prominutím "serou" kde je napadne.To že kočka chodí jen do hlíny je blbost na vlastní oči jsem viděla jak vesele koná potřebu přímo do trávy proč by se špinila s hlínou.Jsem s toho docela nešťastná protože mám malé dítě a nechci aby v létě někde vyhrabalo kočičák ☹ Dva kocouři jsou sousedovi a prostě si naši zahradu vybrali jako wc,třetí jsem pravidelně dochází za nimi ten má mimochodem průjem takže je mi z toho na zblití ☹ Už jsem zkoušela cokoliv,ale na ně nic neplatí a ten elektronický plašič se mi kupovat nechce přece je to jen 700,- .Nemáte nekdo nějakou osvědčenou radu co s nimi?

anonym88
7. led 2016

Koupit pejska. ☺ Jinak neporadím...Máme kocoura a psa a žadne cizí kočky se ani k plotu nepřiblíží.

didika1
autor
7. led 2016

@anonym88 o psovi jsem začala taky přemýšlet,ale zatím nemáme u baráku hotový plotek,brzo by nám hafík utekl 😀 už jsem s těch koček na nervy.Vyloženě si udělali z naší zahrady wc ☹ ach jo....

anonym88
7. led 2016

@didika1 To je na prd no. Jinak netuším co s tim. My jak máme kocoura tak nějake jedovate nástrahy, atd to je pro me naprosto nepredstavitelny 😟 a nevím jak kočkám vysvětlit aby nechodili na neci zahradu. Třeba se najde někdo zkušenější. Za me teda az budete mit plot tak pejsek je krasna věc jak na odpuzeni koček tak pro vás pro radost 😉

veraga
7. led 2016

Pes by musel být jednoznačně pouze venkovní - nejlépe volně pobíhající po celé zahradě. Máme dva psy, napůl barákoví, napůl venkovní a když jsou zavření, na zahradě je kočičí promenáda. Psí pach je nechává naprosto klidnými. Přilezou až ke vchodovým dveřím. Když jsou psi na jednom konci zahrady, kočky se vesele promenádují po tom druhém, prostě žádný stres. Psi se při pohledu na kočku promění v pěkně nabuzené bestie, stokrát už je prohnali, ale miciny jsou tak drzé, že o pár hodin později jsou tam zas. Prostě když se naučí na jedno místo...

didika1
autor
7. led 2016

@veraga No já právě sleduji,že tyto kočičky se pejsků moc nebojí,když sem občas vletí od sousedky dobrman tak kočka se prohne jak luk stojí na místě a nebo se po něm ožene tlapkou,tak nakonec aby to nedopadlo jak u vás,že si kočky stejně budou chodit na to své místečko dále kakat.Mě jejich pritomnost nevadí,ale vadí mi,že k nám chodí kakat ☹

veraga
7. led 2016

Ony si jsou podle mě dobře vědomy toho, že nad psem mají vlastně převahu. Nám jejich přítomnost taky nevadí, kočky mám ráda, ale občas mě vytočí rozhrabáváním odpadků nebo krádežemi jídla, které nechávám v zimě venku.
Zkus nějak zabezpečit plot. U nás to technicky nejde. Přes plot vede potok a čičiny volí trasu právě tudy. Pořízení psa to asi fakt nevyřeší. Navíc krom kočičinců budeš sbírat i psí hromady. 😅

didika1
autor
7. led 2016

@veraga No pravě si myslím,že by na zahradě přibily ještě kromě kočičáků hovínka od psa 😀 a to už by mě fakt asi ranila mrtvice 😕 No je pravda že v plotě je spousta děr a oni lozí ze zahrady na zahradu,to chlap opraví bohužel až na jaře,ale i tak si myslím,že si budou hledat cestu jinudy a budou chodit ze předu plotkem,máme tam díry,nevím jak ten boj s nimy vyhrát a jestli se vůbec dá vyhrát.Každopadně malá zacně v létě pomalu capkat a pak to bude horší s tím,že budu mít strach aby něco někde nevyhrábla no 😠 Kdyby existovalo něco co kočky vyloženě nesnáší a vadí jim to podle různých diskuzí jsem zkoušela vše co psali a jim to vůbec nevadilo.( alobal,pepř,chilli,ocet,levandule )
Např. taková mulčovací kůra je přímo vábí k vyprázdnění.....

dana3262
7. led 2016

@didika1 myslím, že se jich zbavit nedá, ale můžete zkusit takový sprej proti kočkám. Smrdí jak cinidlo.

majkoz
7. led 2016

Já třeba naše kočky v baráku,kde jsme dřív bydleli,odnaučila lítat mi dovnitř tak,že jsem měla po ruce rozprašovač na kytky nastavenej na proud a vystříkala je;))Takže bych to zkusila s hadicí,jak bych ty mrchy viděla, tak bych je šla pokropit;),kdyby se to spojilo s hafanem,tak by jim snad došlo, že je u Vás nic příjemnýho nečeká.Hm,ale asi pakárna lítat ven kropit kočky🙂),tak co rozprašovače na trávník?

didika1
autor
7. led 2016

@majkoz rozprašovacě na trávník jim nevadí v létě pod tím přímo lítaly 😀 takže s tou vodou nevím no....Říkám těm mrchám nevadí nic..... 😖

majkoz
7. led 2016

@didika1 Tak to je fakt na budku:( My kočky sice máme,ale láskou k těm šelmám nijak netrpím, jsem ráda, že pochytaj ňákou tu myš a nesrajděj všude-v tomto problém nemáme...Tak ještě jeden nápad-pořídit si vlastního kocoura,třeba by si teritorium ohlidal,k nám žádné kočky kvůli němu nechodí- dřív, když jsme měli jen miciny,tak jo...heleď,to chce odborníka nebo vzduchovku;))No a nebo bych se normálně zeptala na městský bengárně,nebo na MÚ,zda můžeš třeba požádat o odchyt-ve městech se taky odchytávaj toulavý kočky...i z hygienických důvodů...

alboo
8. led 2016

@majkoz holky, vy me bavite, odchyt divokych kocek z hygienickych duvodu... kocky sou sousedava ten i kdyvy chtel, tak jim to nevysvetli, ze zrovna k vam ne. A k tomu odchytu, by me zajimalo, ktery mesto ci vesnice resi kocky... vetsinou jim to sumak a chytaj je na kastrace akorat tak svihly dobrovolníci ve svem volnem case a zadara

majkoz
8. led 2016

@alboo Tak u nás ve městě se zrovna chytaly...kvůli neustále zablešeným sklepům třeba. Kdyby mi chodila na zahradu,kde si hrajou moje děti,srandit parta koček,tak na ten úřad půjdu no

mahev
8. led 2016

Kočky se nedají přesvědčit, a plot není žádný překážka ,ten přelezou rychlosti blesku 🙂).

lendulka212
10. led 2016

Kočičince je něco strašného, kort když máte děti. U nás zabrala hadice s vodou, ale musí se číhat a pokaždý když přišla kočka na zahradu, tak postříkat. Pak přišel na řadu kámen a té které to nedošlo, přišla na řadu vzduchovka a již si všechny udřužují odstup....

didika1
autor
11. led 2016

Hadice s vodou se dá používat z v létě, kdyzz člověk většinu času tráví na zahradě, teď v zimet to moc možné není. Navíc se to taky nedá nějak extra uhlídat :-/ tady těm b létě voda nevadila lezly pod postřikovač na trávu. S tím kamenem nechci riskovat,protozez tady okolo majie kočky snad všeci sousedi a kdyby mee někdo viděl jak po nich hážu kamení tak je zle a to máme celkem dobré vztahy. Mají teda také malé děti a od malička je muchlujou.K ním asi kakat nechodí nebo nevím. Navíc můj chlap jim taky dává jídlo takže to je na prd to je boj s větrnými mlýny. Teď chlapa nemám doma a přijede až začátkem dubna, ale volám mu jakej ty kočky tu dělají bordel ☹ zde je všude na.....říkal, že to pak vyřeší, nevím teda jak....jsem z toho na nervy už se budu štítit tu zasadit i kvitka se strachem,že vyhrábnu kočičák.

didika1
autor
11. led 2016

@didika1 omlouvám se za chyby, píšu narychlo s mobilu a háže mi to tam nesmysly 😀

mahev
11. led 2016

@didika1 pokud je manžel bude krmit,bude se jim u vás moc libit☺

didika1
autor
11. led 2016

@mahev No právě ☹ jim už se u nás líbí

alboo
11. led 2016

Nemuzu jinak, ale nad touhle diskuzi se fakt bavim... chtela bych mit vase starosti a obavy

majkoz
11. led 2016

@alboo Týjo, tak to jsi asi první člověk, co by chtěl řešit kočičince(třeba plný červů;) na rukách, nohách (v puse?)svých dětí. Musíš být zvláštní nátura🙂)

alboo
11. led 2016

Nevidela bych to tak tragicky. Pokud clovek bydli na vesnici holt se musi smirit s tim, ze kočky si proste chodej kam chtej. A teda ohledne kocicincu, nikdy se mi nestalo, ze bych si na zahrade sahla do kocicince a kdyby umeju a hotovo. Sou horší veci nez kocici hovna