Jak se dostanu MHD ze Zličína do Thomayerovy nemocnice?

ctiborka
15. srp 2015

Ahoj, moooc prosim o radu něketrou z Vás, která se vyzná v Praze. Můžete mi, prosím, napsat a poradit konkrétně jak se dostat ze Zličína do Krče Thomayerovy nemocnice ???? Budu jezdit z Plzně žlutým autobusem. Děkuji mnohokrát. Pa pa 🙂

ireniq
15. srp 2015

metrem ze Zličína na Smíchovské nádraží a odtamtud busem 196 až k nemocnici (zastávka Nemocnice Krč), bude to trvat kolem tři čtvrtě hodiny.
Konkrétní spojení si můžeš najít na http://spojeni.dpp.cz, ale není to nutné, metro i ten autobus jezdí každý den.

ireniq
15. srp 2015

abys zbytečně nebloudila, na tom Smíchově vystup z metra po schodišti "vepředu", jako u řidiče, drž se pořád rovně k dalšímu schodišti z vestibulu na ulici a jak budeš venku, tak hned doprava a jsi na zastávce 196. Kdyžtak se doptáš 🙂

urum
16. srp 2015

Tak ja bych autobusem nejela, ja bych jela metrem B žluté na směr Černý most, přestoupla na Florenci na C červená, tam chytla vlak směr Háje a vystoupila na stanici Kačerov. Tam ti jede 293 nebo 196 přímo k nemocnici a je to asi 5 min.

terezapetrova
16. srp 2015

@ctiborka lepsi trasu nez ireniq z paměti neznám a co se týká přestupů vypadá to fajn 🙂

ctiborka
autor
19. srp 2015

Moc vam vsem dekuji za odpoved. Mejte se krasne. Pa 🙂

ctiborka
autor
21. srp 2015

A můžu se, prosím, ještě zeptat jak je to s jízdenkami na metro a autobus ??? Koupím je v tabáku ???? A jsou stejné na metro i bus nebo jiné ??? Předem děkuji... 🙂

ireniq
21. srp 2015

v trafice nebo automatu u vstupu do metra si kup jízdenku za 32 korun - ta je přestupní na 90 min, stačí ti na celou cestu ze Zličína do Krče. Můžeš si rovnou koupit 2, i na cestu zpátky.
Celý systém jízdného je zde http://www.dpp.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/ (ta barevná tabulka)

ctiborka
autor
22. srp 2015

@ireniq mnohokrát ti děkuji 🙂 !!!! Takže na metro i bus je stejná jízdenka. Připadám si jak negramot, omluvám se, ale v Praze jsem byla jen autem, MHD nikdy....a ted tam budu jezdit do školy. Děkuji. Hezký víkend 🙂

ctiborka
autor
22. srp 2015

@ireniq ta tabulka je bezvadná, děkuji 😎

ireniq
22. srp 2015

@ctiborka
Za málo, určitě se rychle rozkoukáš 🙂 ano, stejná jízdenka, těch 90 min můžeš jezdit po Praze čímkoli, metro, bus, tram
, i určité vlaky... akorát si ji na začátku jízdy musíš označit a hlídat čas, ale 90 minut určitě neprojezdíš.
V Krči jsem kdysi pracovala na infekci, bylo to po zdrávce moje první místo 🙂

ctiborka
autor
26. srp 2015

@ireniq taky sestřička ???? Já také. A proto potřebuji další rozšířené vzdělání v pediatrii. Takže v mých 37 letech budu někde blbnout s učebnicema ☹ 😀 😉 .