Hlučnost sousedů, jsme nešťastní

terezs2716
31. pro 2016

Ahoj holky,chtěla bych znát váš názor. Dva měsíce bydlíme s manželem v pronajatém bytě a těšíme se na první miminko.Byteček je krásný,po rekonstrukci,velký tak akorát a hlavně za naprosto bezkonkurenční peníze.V baráku je až hrobové ticho,do doby než přijdou sousedi nad námi domů s děckama. Je to fakt za trest,děcka se nepohybují jinak než běháním a šíííleným dupáním a furt,honí se sem a tam každý den,stěhují nábytek tak,že ho táhnou po zemi přes celý byt a bohužel mají dlažby nebo podlahy ne koberce. Kolikrát ani televizi neslyšíme jakej je to hluk. Teď jsem byla nemocná a raději jsem jela k rodičům na týden,protože lehnout si přes den tam prostě nejde.Už jsem to nevydržela a po dvou měsících k nim šla je slušně požádat jestli by to nešlo bez toho dupání a stěhování nábytku,na to mi pán řekl,že je teprve 19h a že je to teda ještě dobrý,no prostě jsme se nedomluvili,je to primitiv...Hrozně se bojím do tohohle přivézt malé miminko,bude se určitě budit a já z toho budu na prášky. Už jsme se s manželem bavili o přestěhování,ale nic kolem není zatim a zrovna jsme se pracně nastěhovali tak se zas nechceme vystěhovávat,navíc takhle chvíli před porodem. Poraďte co mám dělat?😢

te_reza
31. pro 2016

Přesně tohle byl důvod, proč jsem odmítla jít do bytu, co nebyl úplně "nejvejš" obávám se, že s tím nic moc neuděláš. Noční klid je od 22hod mam dojem...jinak podobný problém řeší sousedka, malé mimino a párty až do noci...taky neví co s tím, já bych šla na bytové družstvo nebo tak něco.

terezs2716
autor
31. pro 2016

@te_reza no my tam určitě nechceme zůstat x let,ale rok určitě,v roce 2018 bysme už chtěli stavět domek na pozemku,ale teď kolem toho porodu,malý miminko,moje první a už teď nervy z nevychovaných parchantů,za chvilu na ně začnu tlouct přes topení nebo nevim :(

dandaa
31. pro 2016

První co máte udělat je kontaktovat majitele bytu jelikož jste v nájmu .Jde o narusovani občanského soužití .Majiteli bych řekla že pokud se situace neuklidní tak si budete hledat jiné bydlení,bohužel jste v nájmu a tam se těžko vše řeší.

sariky
31. pro 2016

@terezs2716 podle čeho soudis, ze to jsou nevychovani parchanti? Děti běhají, to je normální. Bydlis v bytě a z vlastní zkušenosti vím, ze sousedi jsou slyšet v paneláku, starém domě i v novostavbe. Koberce se teď už moc nedávají, je to nepraktické. Noční klid je od 22 - 6 h. Nejlepší je dohodnout se se sousedy ať aspoň nestehuji nábytek, běhání bych neresila. Tvoje mimino pak bude třeba řvát i v noci a to zas budeš rušit je, tak buď tolerantní 🙂

mulgrew
31. pro 2016

A tvoje dite nebude rvat a behat? Bude a nejvic rvat bude v noci,kdy uz oni spí.a co udeláš?nic,to zase budeš prskat,ze si stěžují sousedí a jelikož jde o mimino nic s tím neudělaš.smir se s tím.je vidět,ze nemáš deti;my, co uz e máme,jsme tolerantnější nebo to aspoň chapem.děti je třeba samozřejmě krotit,ale přivázat je nemůžeš,poznas sama

lv
31. pro 2016

Miluju přízemí, jinak by na mé dcerky taky někdo došel a to se je slušně vychovávat snažím. Starší nechodí, dupe.. a malá běhá.
Když rostly E špičáky a řvala měsíc v kuse, sousedů syn mi řekl, že mu to vadí 🙂 a mě zase (ale to jsem mu neřekla 🙂) vadí jejich hluk (3 děti nad námi). Jsou to děti, ty k židli nepřilepíš.

terezs2716
autor
31. pro 2016

@sariky z čeho usuzuji? Asi z rodičů.Bydlela jsem v bytě 18let a nikdy jsem takový problém neměla,byl klid nebo se dalo se sousedy slušně domluvit. Když tahle rodina někam odchází ví to celý barák jak jsou děcka rozjívený a dupou,tohle opravdu není normální chůze dítěte. Tolerantní jsem až na půdu,jim ty děcka taky řvou denně a hlučí i jinak,já řeším jenom to dupání a tahání nábytku,to jsou si myslím věci,které se dají eliminovat a děti napomenout,že nenají dupat,mě mamka taky okřikla doma,když jsem dupala,ovšem když to rodičům přijde "ještě dobrý" tak asi uplně vychovaný ty děti nebudou.

sariky
31. pro 2016

@terezs2716 koukám, ze jsi expertka skoro na všechno, tak to vydrz než si postavíte dům nebo se holt odstehuj. Třeba mají sousedi hlučne děti a kroti je, třeba by byly normálně ještě víc hlucni. Sama mám dvě děti a ukocirovat je kolikrát fakt problém.

trolik
31. pro 2016

@terezs2716 Z toho si nic nedělej nad námi bydlí děda kterého občas navštíví vnoučátka 4 a 7 které nejsou zvyklé na panelák(jsou z vesnice)taky jsou jak z divokých vajec přes den to pochopím ale tyhle malé děti chodí spát někdy až po 22.h-dědeček holt rozmazluje 😒To my sme museli být po večerníčku v posteli.No asi jiná doba.

bledulka84
31. pro 2016

Tak ja dite mam, noci teda ani jako male neprorvalo, mozna to chce deti vnimat a ne je "nechat vyrvat" v zavrenem pokoji... ale to je na jinou diskusi... Bohuzel zakladatelku chapu, mam podobnou zkusenost z bytu, co mel bejvalej decka sousedu nad nami se rano kolem seste vzbudila a zacla skakat v pokoji tak, ze vibroval lustr a byla to fakt pecka. Jo a reseni bylo, v momente kdy usnuli, coz bylo slyset, pred desatou samozrejme (take jsme neporusovali nocni klid), jsme na plny kule pustili radio a deticky se vzbudili. Oni i primitivove potom pochopi, ze oboustranny respekt a normalni souziti je dobre budovat.. Po zacatecnich "bojich" se to vcelku rychle sklidnilo...

drzticka81
31. pro 2016

no nevim.....my bydlime ve 4. patre-uplne nahore a musim rict, ze kdyz jdeme domu nebo ven -tak o nas sousedi vzdycky vedi, proste bud rve kvuli necemu jeden nebo druhy -bohuzel to neovlivnim, jedine ze bych jim v tu chvili dala do pusy ponozku, abych to trochu ztlumila......zrovna dneska jsme se vraceli z prochazky vscihni naladeni, rikam si, super, dneska pujdem potichu, ha, dcera spadla pred vchodem na chodniku a samozrejme rev 🙂))) chudaci sousedi...jestli dupeme nevim, ale deti proste behaji, ac je upozornuju, ale delat to cely den, na to taky nemam silu.......ale my mame nastesti super sousedy, kteri reknou, vsak to jsou deti ( a to jsou duchodci).....ja bych pockala, jaky hluk budete delat treba vy s miminkem a posleze se svymi detmi, ale to uz budete na svem.......jo a deti si zvyknou na hluky, ktere maji kolem sebe........

terezs2716
autor
31. pro 2016

A možná nemám svoje děti,ale od 16ti let děti hlídám,nikdy žádné nedupalo jako tyhle dvě nad náma a dělala jsem i ve školkách,jako externí pracovník. I v té školce je normální děti napomenout,když dupou třeba po schodech (pořekadlem tiše jako myšky)....já tohle prostě nechápu.
A taky proboha neřeším,když dítě přeběhne z jedné místnosti do druhé,ale že běhají sem a tam za 30 minut jsme napočítali 17x tam a zpět a to prostě každej den otravuje a komu to přijde normální,tak toho bych za souseda taky nechtěla.

fiedlermonika
31. pro 2016

jak rika sarika je to normalni ze kdyz bydlis v panelaku tak slysis kazde slovo a pohyb v okolnich bytech, ja bydlim v sedmem patre a slysim lkdyz dojdou lidi podemnou z odpoledni splachuji, sprchuji se, kdyz mela sousedka o tri patra niz miminko tak v noci plakalo ze sem ho slysela i ja, ale co stim nadelam, nic jen byt tolerantni, kazdy nema finance na bydleni v domecku.....a ruku na srdce ja delam obcas hluk taky kdyz peru, vysavam, proste to tak, je.

sariky
31. pro 2016

@bledulka84 z mého pohledu strašné řešení. Ja bych volila domluvu a ne cestu dělání naschvalu

editah222
31. pro 2016

Naštěstí bydlime nad našima a ti si na vnoučata nestěžuji, protože naše děti se doma taky honí a řvou. Nekdo má děti klidnější a jiný zase ne. Pokud je klid od 22 do 6 tak s tím nikdp nic neudělá.

drzticka81
31. pro 2016

tak ono je to jine resit dupani pri chuzi po schodech v praci nebo pri hlidani cizich deti 🙂)))(ty deti nemas cele dny, cele noci atd.) ja jsem taky ucitelka......ale neustale omeldavani toho sameho me take nebavi.....a kor kdyz jsem doma 🙂)) chci si na chvilku odpocinout 🙂))) navic zrovna jsem cetla, ze pro deti jsou vhodne ruzne typy her -nejen hrani si s hrackou, ale take socialni hry a fyzicke (a ze jsou dost opomijene) -bohuzel je zimni obdobi, kdy se ven moc nechodi, nemaji se kde vylitat.....pres jaro, leto, podzim jsme neustale venku......🙂))) takze chapu jejich touhu po nejakem fyzickem vykonu 🙂)))

koordinatorka_odboje
31. pro 2016

@terezs2716 myslim si, ze neudelas nic. Kdyz jsem jeste bydlela "doma", roky pod nami bydleli ozralci, co se kazdou noc tyden po brani duchodu vrazdili. Ano, vrazdili. Na ty vesele noci vzpominaji veskere slozky ZZS, vcetne Kauflandu a par hospod, kam obcas pro srandu nahlasili bombu. Mohli jsme psat, kam jsme chteli, stezovat si kdekoliv a nepomohlo nic.
Muzes si nechat zmerit hladinu hluku v byte, jestli neprekracuje vyhlasku. Ale kdyz bude prekracvat, tak nevim co dal - vymahat na majiteli odhlucneni?

drzticka81
31. pro 2016

a co treba hra na hudebni nastroj-to by bylo neco 🙂)) si predstav, ze by cvicili na housle nebo na klavir......ja zila v panelaku a cvicila na klavir a sousedka nade mnou taky furt klepala na radiator.......cvicila jsem pres den, tak nevim........ona delala hluk pres noc 🙂)))

drzticka81
31. pro 2016

jo a jeste jeden priklad -teda nic o hluku, ale soused nasich (bydli naproti) ma 4 pokojovy byt a ma dle me psychickou chorobu -shromazdovani veci, od popelnice, ode vsad -prej ma v byte jen uzke chodbicky, jinak je vsude bordel........nejhorsi je, ze byt ma v osobnim vlastnictvi a to, ze tam je diky te hmotnosti porusena statika a ze to muze spadnout -ale nikdo s tim nemuze nic delat......dobry ne???? takze se s tim bude neco delat, az to proste spadne......pod nim zije kamoska-ma dve male deti -super pocit, zrovna rekonstruovali byt......

terezs2716
autor
31. pro 2016

holky děkuji za názory,já opravdu nejsem nesnášenlivá netolerantní semetrika,taky slyšíme pračku,záchod,brečení,kašel,mluvení,hlučnější hračky,i tu "normální" chůzi atd...tohle u nás nikdo neřeší,to prostě jsou neduhy paneláku....ale věc,která se dá poměrně snadno eliminovat, přece nemusíme snášet denně od rána do večera a to tahání nábytku po zemi a dupání je,to mi nikdo nevymluví.

michaelasm
31. pro 2016

To je holt úděl bytu. Máme téměř 4 roky starého kluka, taky dupe, běhá... Máme tedy štěstí, že jsme se přestěhovali do nejvyššího patra, v předchozím bytě nad námi rodina se dvěma chlapci a taky to bylo jako "stádo koní", ale nenapadlo by mě to řešit, i přestože byl náš chlapeček miminko - pokud nebyl kravál v nočních hodinách, jsou to prostě děti. Taky jsme byli děti...
Tady řešíme zase jiné problémy - kouření, kdy sousedka nevětrá, šachtou se nám vše dostane do středu bytu a zamoří kouřem. Jako nekuřákům s dítětem nám to vadí - ale nic s tím neuděláme, domluvu jsme zkoušeli - nepomohlo, šachtu pokusili lépe uzavřít - nepomohlo. Proto jsem se rozhodla dupání syna neřešit, tolerujeme my je - musí tolerovat oni nás...

japona
31. pro 2016

@terezs2716 Občas si říkám, že jeste ze s našimi dárečky nebydlíme v paneláku. Jinak než dupanim nepohybují, řvou a mlátí hračkami (a sebe navzajem🙂) od rána do večera. Kdykoliv odcházime: "ja nechci jet autem, chci si vzit kolo, beee" i prichazime: "ted chci odemknout ja, bee" nebo "chci klacek vzít domu, bee", taktéž ví cela ulice.. 🙂. Jako bezdetna jsem si také myslela, že MOJE deti budou od rána do večera sedět v klidu s knihou.

japona
31. pro 2016

@terezs2716 Jinak co se tyka mimina, tak tomu nastavena hlukova hladina nevadí, zvykne si. Naopak není dobre, aby spalo v absolutním tichu a kolem se chodilo po špičkách, pak ho probudí sebemenší hluk. Pokud si zvykne na běžnou hladinu, neprobudí ho nic🙂.
Klidne ho nechejte spat např. u pusteneho rádia a sem tam rány od sousedů ho neprobudi.
Btw. podle čeho usuzujete, že stěhují nábytek? Ony se ruzne zvuky ruzne nesou, takže je mozne, že dítka doma napr. jen jezdí autíčky po spatne odizolovane plovoucce.
Zkuste se se sousedy domluvit po dobrem - třeba je někdy pozvěte k vám, ať si poslechnou, jak to u vás zni. Případne prodiskutujte skladbu jejich podlah, nebo jim rovnou kupte do dětského pokoje koberec.. Kdyby na me někdo naběhl, s tím, že mám nevychova ne haranty a že jsem primitiv, tak ho taky poslu do háje🙂

bledulka84
31. pro 2016

@sariky a myslis, ze jsme to napred nezkouseli po dobrem?

mulgrew
31. pro 2016

@terezs2716 jestli maj plovoucku, tak je to blbý, zkus je treba poprosit, zda by nedali koberec, to zvuky utlumí.my kvuli sousedovi dali, nase deti taky rvou a delaj randal, ale snažila jsem se, dopady na souseda co nejvic minimalizovat.zase je pravda, ze jsou pres den ve skolce a chodi spat okolo sedme, dnes uz spi, takže jde jen o víkendy a asi ty 2 hodinky odpoledne, co prijdou domu, tak to u nas snad neni tak strasny. a od jara, do podzimu jsme stejne porad venku, ted jsou nemocny, tak je to blbý, ven jit nemuzem, pohyb jim chybi.

vysivani
31. pro 2016

ja myslim, ze za tyto "problemy"nemuzou ani sousedi dole ani sousedi nahore, muze za to ten blbec co vymyslel panelak, tak jak je. Co nejlevnejsi material co nejrychleji to postavit.Bydlim v "panelaku" kde jsou normalni festovni zdi, cihly a neslysite sousedy vubec i kdyz maji tri aktivni deti. Proste domy, byt panelove, by se meli stavet ne tak aby se co nejvic usetrilo na materialu, ale tak, aby se co nejvic usetrily nervy najemcu a lidi se nemuseli zbytecne omezovat a lezt si na nervy.

marion2017
31. pro 2016

U nás 2 roky soused neustále neco vrtal zbíječkou, já na MD vyrizena. Jednou v neděli v 6 ráno po probdenné noci s nemocným dítětem, kdy jsme usnuli nás tak vzbudil a to jsem v županu na nej zazvonila. Někdy mi přijde, ze si každý děla, co chce...Pak pod námi malý chlapeček pro řval noci a později se budil v 5 řevem. Sousedka se mi omlouvala, ale je pravda, ze co s tím udělá? Když přestal plakat, byla jsem šťastná, ale teď, poslední půlrok mám zas jiný problém, protože s bráchou asi neumí normálně chodit a vstávají dle me běháním a nechodí, ale běhají dupotem okolo 6, i víkendy, když si chci přispat. A ne nadělám nic a za nimi nepůjdu, protože jsou to slušní lidi a děti neprivazou.
@drzticka81 tohle mi ale přijde jako Vaše neomalenost! Pořídit si klavír do bytu, kde vás bude muset poslouchat např. 18 dalších rodin je opravdu nevychovanost. A to je to, co me v poslední době trápi nejvíc. Když v 7 hodin ráno někdo mlátí opravdu nehezky do klavíru, když máme zapnutou TV a digestoři k nam jdou rozvibrovane zvuky cvičení-musíme zesilovat hodně, když jsem byla po operaci a nemohla spát a musela to poslouchat, když máme návštěvu a musíme se prekrikovat, když jsem teď tehu a jen si chci v klidu zdřímnout, nejde to. Jednou za čas, když uz zahraje souvislou píseň, tak stejně slyšíme ozvěny a repro zvuk, takže hrůza a navíc, když to zrovna nepotřebujeme či nechceme...

mulgrew
31. pro 2016

@marion2017 mne starsi odjakživa stava velmi brzy.ctvrta hodina neni vyjimkou.co ale nadelam?nic. samozrejme nesmi litat a rvat, tak ma povoleno do sesti koukat na pohadky.uprimne je to i kvuli mne, taky me nebavi vstavat takhle brzy, tak spim a on kouka.vychovne to neni, ale dle mne porad lepsi, nez budit sousedy okolo

vysivani
31. pro 2016

@marion2017 no tak pokud si poridi do bytu klavir, tak je pravdepodobne klaviristka a ne nevychovana, co maji muzikanti delat, musi mit nastroj doma a hrat na nej...

nikinnna
31. pro 2016

Je to pořád dokola. Pokud nechci slyšet sousedy, bydlím v rodinném domě. V paneláku nebo bytovce, musím s hlukem počítat. Jediné co, tak člověk může mít štěstí, že kolem něj bydlí důchodci 😀