Diplomovaná všeobecná sestra v Ostravě

beru22
14. led 2017

Hezký den všem. Chtěla bych se zeptat, je tu nějaká maminka, která studuje na Voš v Ostravě obor všeobecná sestra kombinovaná forma a má malé děti? Jak to zvkadate, jak to na škole při kombinovanem studiu chodi? Jak je to časově náročné? Děkuji za vaše odpovědi

kerstinka
14. led 2017

Ja tam dostudovala pred 2roky, co chcete vedet?

kerstinka
14. led 2017

Kdyztak pisnu zitra, kdybych zapomela tak se upomen

beru22
autor
14. led 2017

Vsechno 🙂 jak casto je vyuka a jak dlouho, jak to chodi s praxi, jestli je mozne ji vykonavat v miste bydliste nebo musi byt v Ostrave?

kerstinka
15. led 2017

Podavas si ted prihlasku? Vyuka byla 1xza 14dni patek sobota. Patek vetsinou od cca 13hod do 17-20 jak kdy. Sobota od 8hod do13-15 jak kdy. Nevim odkud jsi, popr bych tidala kontakt na ubytovnu. Praxe v prvaku musela byt v ostrave bud ve fn nebo ve vitkovicich, dalsi rocniky jiz klidne v miste bydliste.

kerstinka
15. led 2017

@beru22 pokud pracujes jiz ve zdravotnictvi, dostanes nejakou ulevu na praxi, osetrovatele 30proc, asistenti 50proc zhruba.
Je to dost o samostudiu, hodne materialu posilaji profesori mailem.
Co se tyce studia s malymi detmi, ja osobne mela deti 9a11 coz pihoda, nektere holky otehotnely behem studia a skolu dodelaly, spousta mela male deti ve veku cca 2,3 roky apod

kerstinka
15. led 2017

@beru22 pokud te cokoluv napadne ptej se...ted tam studuje znama. Do zpravy ti pisnu tel cislo tak klidne i napis ci zavolej.lenka

adypro
17. led 2017

Zdravím, předpokládám, že jste tam studovaly samé holky ze zdrávky asistentky či ošetřovatelky, mě práce zdr. sestry hrozně moc láká, chtěla jsem jít na sestru po ZŠ, ale naši mě tehdy ukecali na laborantku. Ale od té doby ta touha ve mě pořád je, navíc jako sestra má podle mne člověk mnohem lepší uplatnění než jako laborantka. Studoval s tebou třeba i někdo, kdo v oboru předtím nepracoval nebo přímo nestudoval? Mám tedy zdr. zaměření, ale jiný směr. Problém by asi byl s tou praxí, asi ani ne se studiem.
Ale pokud ano, stejně bych se nehlásila do Ostravy, ale stejně mě diskuze zaujala.

kerstinka
17. led 2017

Nene...tak dve tretiny byli zdravotnici, tretina ostatni-ekonomie, hotelnictvi apod. Uprimne i co rikali prfesori, tito byli peclivejsi, zodpovednejsi. Zdravotaci kokikrat meli pocit ze vsechno znaji vsechno vi a kaslali na to. Taky dost z nich opakovali zkousky nebo meli problemy na praxi. Ne ze by nebyli sikovni ale proste casem popravde nedelas vse podle knih a postupu ale urcitymi grify apod, coz prafesorka na praxi nesnasela.
Co si vybavuju tak nezdravotnici udelali skolu vsichni krom asi dvou, ze zdravotniku jich bylo dost
Myslim ze vsude na skolach ten rozpis casovy je stejny, jen to maji casove jinak rozvrzeny. Treba brno melo skolu kazdou stredu, vsetin tusim ct,patek

adypro
18. led 2017

Ahoj, děkuju, tos mě moc potěšila, uvažuju právě o Brnu. Ten víkend by mi vyhovoval víc, ale tak by to snad nějak šlo udělat. Díky za podporu.

kerstinka
18. led 2017

@adypro tak to bylo kdyz jsem si podavala prihlasku, mohlo se to zmenit

spy14
8. črc 2023

Mám otázku dá sa dostat až na odvoláním ? Ked je predomnou cca 25ludi

iva91
25. čer 2024

@kerstinka Dobrý den a prosím vás ta praxe probíhala jak často?