Dcera si hodně kouše nehty

kessien
4. črc 2017

Pomoc! Dcera si kouše nehty ale úplně brutal, do masa, kousala si je dřív, pak na rok přestala a poslední půl rok zase. Je jí 9 let. Nějaké rady jak odnaučit? Lak nepomáhá.

lencakk
4. črc 2017

Ahoj Kessien, radu bohužel nemam ale pokud mužu tak se připojím. Mám doma totiž to samý.. Té mojí jsou 4. taky nic nepomohlo.. Jak já tě chápu.. Doufám že někdo poradí..

annasmyckova
4. črc 2017

moje sestra si kousala nehty až do tanečních, okousávala si i ty kůžičky na bříškách prstů...taky děs -pak chtěla hezké nehty do tanečních a už si vědomě na to dávala pozor...tak holky vydržte do 16...😎

yerry
4. črc 2017

@kessien jako dítě jsem si brutálně Kousala nehty a když už nebylo co kousat sjela jsem si kužíčku kolem dokola... Měla jsem to docela škaredé... Naši to nijak zvlášť neřešili.... Ale jednou, to mi bylo asi tak 9-10 let mi spolužačka říkala že v televizi říkali, že kousáním se nehty celoživotně ničí a že se celé to lůžko zkrátí a už se nikdy nezpravi a pak v dospělosti si žena nemůže ani nechat narůst dlouhé nehty..... Já jsem tě kra ine fakt uvěřila a od té doby si je nekousu.... Lůžko mám normálně dlouhé a nehty pevné.... Ale mám kamarádku která se tě závislosti zbavila až když jsem se já vdávala a to proto že si nechala udělat gelové nehty a ty nejdou uhryznout 😂 ale má lůžko fakt krátké.... Nevím jestli je to tím... Každopádně před tím zkoušela i různé laky proti kousání a nepomohlo to....

gabipo
11. črc 2017

Bohuzel co vim, tak nepomuze nic jineho nez to, ze zacne chtit sama. Mozna kdyz jsou ty prazdniny, tak koupit nejake pekne laky a nalepky na nehty, aby ji bylo lito to okousat, ale to taky nefunguje vzdy... je to pech tyhle zlozvyky :(

lencakk
12. črc 2017

Diky za reakce. Dnes jsem ji dokonce pristihla, jak ma v puse palec od nohy a kousala si nehty ns nem.. Asi se brzo zblázním...