Cvičím a nevidím změnu 😞

sajuse16
30. bře 2016

Zdravim vsechny, predem prosim, aby se tu nikdo nenavazel do toho, kdy jsem porodila a ze jsem byla mlada a hloupa. Dekuju za pochopeni.
Tak k problemu, jsem dva roky po porodu, nikdy jsem nemela nejake vetsi problemy se sebekritikou, ale tenhle rok, ikdyz je teprve zacatek, se kritizuji cim dal vice a absolutne se bojim toho, co se muze stat. Nikdy jsem neresila svou postavu, rikala jsem si, ze kdyz budu mit pritele, tak bude dulezite, abych se libila hlavne jemu, ale letos to je naopak, jsem posedla tim, jak vypadam a to absolutne, mam celulitidu (mame ji bohuzel v rodine) a kdyz se na sebe kouknu do zrcadla, chce se mi brecet, vlastne kolikrat jsem i brecela. Pritele to vytaci, ikdyz se mu to proste snazim vysvetlit... Tak jsem teda zacala pred mesicem cvicit, zpevnuju bricho, zadek a i stehna. Jedina zmena ktera nastala, bylo to,ze jsem pribrala objemove tak i na vaze. Cvicim denne, kazdy den poctive 100 sedulehu, ruzne cviky na stehna a 40-60 drepu... Zmena pozitivni je ta, ze se mi aspon zakulacuje zadek, tak aspon jde videt, ze nejaky mam. Ale depta me ta vaha. Vim ze tu skacu z mista na misto, ale bojim se o sebe. Uz jednou mi vaha klesla hodne nizko a byla jsem pomalu kost a kuze :(... Nechci, aby se ze me casem stala nejaka anorekticka... Bojim se toho, pac kdyz se kouknu do toho zrcadla, furt mi lita hlavou, ze proste nesmim jist... Nebojte se, zatim jim normalne jako vzdy, ale bojim se ze mi z toho rupne...

no_title
31. bře 2016

Nevím, jak ti přesně poradit, protože taky cvičím jak cvok a stejně mám furt vypouklé břicho. Navíc mám všude strie, sice jsem štíhlá, ale kůže vypadá dost hrozně. Jediné, co se s tím dá asi dělat (krom plastiky teda, ale to bys asi nechtěla) je, zaměřit se na něco jiného... Už jsem se smířila s tím, že nikdy nebudu v plavkách vypadat skvěle, tak jsem investovala energii do vlasů, žel ty teď taky vypadají hrozně 😀. Tak jsem se zaměřila na práci. No, je to těžké, vím.

sajuse16
autor
31. bře 2016

Me strie nejak extra nevadi :D. Kamoska me uklidnuje vetou "kdyz jsi neco krasnyho privedla na svet, tak ses musela sve krasy trochu vzdat"... Jsem po tom klidnejsi, ale ta celulitida mi drasa nervy :(

caboonek
31. bře 2016

Zkusila bych cvičení s trenérem. Třeba power plate. Je to půlhodinka na plošině, ale trenér tě přesně navede na cviky a taky ukáže správné provedení...Já po dvou porodech makám na spodním břichu. Taky tam mají speciální váhu, která pozná kolik máš v těle svaloviny a tuku. Takže já nepotřebuji dolů ani gram, ale 7 kilo tuku přeměnit na svaly. hodně štěstí!!!

la_amanita
31. bře 2016

@caboonek
Tuk se na svaly nepřemění ani zázrakem, chemicky to jsou naprosto odlišné látky. prostě potřebuješ 7 kilo tuku shodit a 7 kilo nasvalit leda 😀

@sajuse16
Konzultovala bych s dobrým, ale fakt dobrým trenérem (ne s tím, kdo tvrdí, že se tuk změní na svaly 😀 ), chyba může být ve stravě (příliš jedné složky v porovnání s ostatními), v příliš jednostranné zátěži (obecně se doporučuje typy cvičení střídat), možná to chce se více protahovat. A taky bych doporučila sledovat tvůj psychický stav, pokud se ke svému vzhledu upínáš takto dlouhodobě a hraničí to až s posedlostí, jistě není od věci navštívit i psychologa.

sajuse16
autor
31. bře 2016

@la_amanita asi si k nemu budu muset zajit, obcas jsem fakt v koncich :D je to sice smesne na mou vahu (45kg), ale proste ja se v tom zrcadle vidim strasne 🙂 asi je to tema fotkama na instagramu :D dokud jsem nevnimala, jak moc se ty zensky o aebe staraji, aby fakt mely krasnou postavu byla jsem v klidu, ale ted bych rada vypadala stejne jako ony :/ coz je nemozne 🙂

la_amanita
31. bře 2016

@sajuse16
Tak takhle to je! Prosím tě, kašli na istagram! Ty holky se tím často živí, nemají na práci nic jiného, než jak vypadají a jak se prezentují, to není reálný život pro všechny, ale pro 0,5 % populace. Nedávno netem proběhl článek o hedné takové mladičké instahvězdičce, kde popsala, jak je to všechno nakašírované a vůbec ne zadarmo. Radši se koukej na fotky a videa dobrých sportovkyň, to jsou opravdu ženy, co za něco stojí a něco dokázaly, i když nesplňují normy krásy pro modelky a instagram, nemůže nikdo říct, že jsou hnusné! Netový svět je děsná past, tak do ní prosím nespadni.

no_title
31. bře 2016

@sajuse16 no fotky člověk nemůže brát vážně. Zkus si nějak zvednout sebevědomí, třeba si zaplať profi fotografa, budoir fotky, oni mají krásná světla, kdy ty detaily ani nejsou vidět 🙂

caboonek
31. bře 2016

@la_amanita no vsak na tom makam=cvicim

anushka111
31. bře 2016

Mě přijde že 45 kg je u opravdu maličké ženy OK u větší už málo. Nemyslím to nijak zle, ale řekla bych že ve vaší mysli se skutečně ozývá anorexie. Upřímně bych spíš přemýšlela nad psychologem, snad se nebudete zlobit že jsem to napsala. Ale mohl by vám pomoci i názor nějakého dobrého trenéra, třeba i tím, že by vám řekl, že nemáte kde hubnout ani co zpevňovat.
Jinak mě napadá, že při téhle váze jste nejspíš měla minimum tuku, ale méňe svalové hmoty - tu jste cvičením nabrala a tím se vám rozšířil objem i zvedla váha.
Přeji ať jste sama se sebouco nejdříve spokojená 😉

lejla24
1. dub 2016

Ahoj, ja ti naprosto rozumim, jak se citis, ale ono to chce cas a trpelivost, vsechno nejde hned ze dne na den a jestli cvicis poctive kazdy den, tak ti reknu, ze i v podstate delas chu, jelikoz kazde telo i organismus musi mit cas na regeneraci a pokud chces zhubnout tak na to je nejlepsi prochazka, beh a hlavne zmena jidelnicku... A co je hlavni take psychicka pohoda ....Nesmis na sebe tak tlacit jinak nedocilis niceho jineho nezli nervu a budes se jeste vic kritizovat...dej si cas, rozvrhni si cviceni na 3 tydne intenzivne, pak zarad treba rychlochuzi ci si najdi, co ti vyhovuje...ale vysledky se nedostavi hned po mesici, ale po delsim casovem pasmu...A celulitida se sic nevytrati, ale cvicenim se trochu stahne, pak je na to dobre stridani teple se studenou vodou a honde pit... ja pouzivam i kokosovy olej je nejlepsi a na vsechno🙂

bubinko1506
1. dub 2016

ahoj, skus sa poradit so skusenym trenerom, ake cviky mas zaradit, aby si este nabrala na objeme aj na vahe. bolo by dobre sa s nim poradit aj ohladom jedalneho listku - ako sa mas stravovat, aby si lahsie pribrala

petronelle
1. dub 2016

1. Vykašli se na celé to vážení. Důležitý je celkový vzhled postavy a zpevnění. Mám váhu oplácané holky a to se často setkávám s kritikou že jsem vyžle. A to právě kvůli podílu svalové hmoty. Poměřuj se oblečením. Když ti padnou rifle, znamená že nepřibíráš. U posilování je klasika, že člověk první něco nabere ale to tě nesmí odradit.
2. Pokud máš možnost udělat si čas a malého ti občas někdo pohlídá, zkus začít někam chodit. Ideálně někam, kde ti i poradí co a jak cvičit. Jsi mladá holčina zvyklá na pevnou postavu a chápu že tě to štve. Ono bohužel po dvacítce už to všechno není tak automaticky a člověk s tím prostě musí něco dělat aby vypadal k světu. Jsi dobrá, už v to že s tím chceš něco dělat a myslím, že jsi se do toho obula dobře.
3. O zdravějším jídle jistě nic psát nemusím, ale zkus hodně pít. A to čistou vodu žádné minerálky, šťávy. Můžeš čaj ale s ním se to nesí přehnat abysis nerozhodila ph v těle a nehubla bys.

Hodně štěstí a sil, pené nervy 😉

petronelle
1. dub 2016

@sajuse16 Instagram je pro mě taky jeden z důvodů proč si minimálně jednou za týden zajdu do fitka 😀 Ber to jako hnací motor a inspiraci spíš než jako důvod se totálně zdeptat. A teď čtu tvou váhu, tipla jsem správně, opravdu budeš maxiálně jen povolená. Začni makat na sílu těžší váhy a pěkně se vytvaruješ 😉

janinka96
2. dub 2016

Já si taky myslim, ze bys mela zapracovat na sebevedomi. Vim, ze mit sama sebe rada je nekdy docela tezke, ale zkus se poradit treba s internetem. Hledej neco jako: Jak byt okouzlujici a sama sebou, jak byt sebevedoma a tak. A se cvicenim urcite pokracuj, po jednom mesici nemuze byt takova zmena videt. Vydrz jeste chvili a uvidis. 🙂 Hlavne hlavu vzhuru. 🙂

sajuse16
autor
2. dub 2016

Janto na internetu hledala, ale rikat si dvacetkrat u zrcadla, ze jsem rkasna nedokazu, kdyz vzdy kdyz se postavim pred zrcadlo, vyhledavam jen chyby, neumim najit nic hezkeho. Jinak vahu mam normalni, ja jsem skrcek :D mam jen 153cm 🙂 takze, vazne zpevnuji, ale nejde to. Nasla jsem i aplikaci na cviceni a zda se mi, ze zatim zabira a hodne se u cviceni zapotim. Behat se snazim, ale ted je proste pocasi k nicemu. A o jidelnicku sem psat radsi nebudu :D ja toho totiz nejak moc nesnim 🙂. Ale obcas mam pocit, ze bych "sezrala" vsechno, co mi prijde pod ruku. Vazne se snazim, ale porad nevidim to, co bych videt chtela. Snad nedopadnu blbe 🙂 drzim se tim, ze nejsem tak strasna si myslim, ze to snad dela to zrcadlo, :D ale obcas jsou fakt chvile, kdy si preju byt hodne daleko od vsech lidi, aby me nikdo nemohl soudit za to jak vypadam 🙂

i6969
13. dub 2016

@no_title Ahoj, mam 5 mesicu po porodu a narazila jsem na diastitis recti, nebo-li cesky diastaze brisnich svalu. Lze to cvicenim spravit, clovek musi zpevnit svalovy korzet a nezatezovat (vnejsi) brisni svaly (napr. sedy lehy, prkno atd). Najdi si to na netu, najdes i spravne cviky, ktere pomahaji ke zpevneni svaloveho korzetu. Ja diastazi sice nemam, ale i tak kdyz jsem tyhle cviky delala tak jsme zirala jak mam tyto svaly po tehotenstvi uvolnene (a to pred tehotenstvim jsem byla v dobre kondici).

i6969
13. dub 2016

@sajuse16 Ahoj, v Tvem veku je normalni, zese na sebe divas velmi kriticky, pockej za 10 let se podivas zpet a budes si rikat, co jsi blbla zes vypadala bezva🙂 Nicmene z moji zkusenosti, vaha nic neznamena (svaly jsou tezsi nez tuk) a jde sise o formu. Pokud nejis, tak tvoje telo nebude hubnout dobrovolne protoze je v nouzovem rezimu (ma porad hlad). Precti si neco o zdrave vyzive. Kdyz jis vyvazenou stravu a civicis tak budes hubnout. Pokud jis spravne a stale nehubnes tak musis dat telu cas, aby se srovnalo, v tucich jsou ulozeny vsechny toxicke latky ktere telo nedokazalo vyloucit a telo je chytre a pokud nedokaze tyto toxicke latky odbourat tak proste tuk nenecha "rozpustit" . Je spousta bylin, keter podporuji lepsi metabolismus a zazivani a potazmo prave pomahaji telu zpracovavat tyto toxicke latky. Mezi takove ty jasne jako alkohol a koureni, tak napriklad umela sladidla jsou nezdrava, a pokud pijes ccokoliv "light" s aspartamem ci podobnymi tak to je fakt svinstvo (precti si neco o aspartamu). A rozhodne se nebat jist tuk! (opet cokoliv "light" je svinstvo), tuk telo potrebuje. Kdyz mu ho nedodas, tak si bude drzet ten co ma.. samozrejme to musi byt zdravy tuk (olivovy olej, avokado, orechy atd.)