Chování dětí před Vánoci. Jak to mají vaše děti?

13. říj 2023

Poslední dny jsem si všimla že naše tříletá dcera dost zlobí. Od jiných jsem slyšela že opravdu děti zlobí před Vánoci víc. Nemělo by to být spíš naopak? Jak to mají vaše děti?

jancazao
13. říj 2023

Vždycky čím víc se to blížilo, tím to bylo horší.

petracig
13. říj 2023

úplně stejně a stejně tak i na konci školního roku 😀

mama_mila
13. říj 2023

Naše tříletá zlobí furt stejně 😀

krtcice
13. říj 2023

Zatím to nepozoruji 😀 vysejraj furt stejně 😂

eviicka
13. říj 2023

Ano, věřím, že před Vánoci a na Štědrý den děti zlobí víc, ale tak týden předem, teď je do Vánoc 2,5 měsíce???

lauriak
13. říj 2023

U nas posluchaju stale rovnako. Vyhrazky, ze jezisko nedonese darceky nikto nebere vazne.

cilkat
13. říj 2023

Jaký "před Vánoci?" fakt značně pochybuju, že pro tříleté dítě je "před Vánoci" ... to bude tak po Mikuláši nejdřív (jako že bude nějak vnímat, že se blíží Vánoce). ... Ale jinak to, že rodiče vnímají chování dětí před Vánoci jako horší, má logiku: rodiče připravují všechno možné, mají hodně práce, míň času na ty děti... které zároveň prakticky nemůžou ven, nudí se doma...Jo, jsou protivní všichni.
Pokdu ti přijde, že se zhoršilo chování tříleté, hledala bych příčinu spíš v nějaké nastřádané unavě, zvlášť pokud v září nastoupila do školky. (My jsme teda dneska celá rodina úplně down... jsem dovlekla děti ze školky a školy a vyhlásila 'polední klid'... který se nám nějak protáhl do večeře.)

veruuu_kubesovic
13. říj 2023

Od kdy jsou Vánoce v říjnu🤔???
Za mě do Vánoc daleko, děti zlobí úměrně věku....
Pokud vidíš nějakou změnu v chování, pátrala bych teda jinde, ne co bude až za 2 měsíce 🤷‍♀️

kakamila12
13. říj 2023

Je to tak, před Vánoci děti dost zlobí. A taky před prázdninami, před narozeninami. A období velikonoc je docela blbý. A ještě o víkendech dávají dost zabrat. A když jsou unavené, mají hlad, žízeň....😃😃😃

journals
13. říj 2023

@kakamila12 takže vlastně furt 😅

jana_zofie
13. říj 2023

@kakamila12 já bych řekla, že teď to bude navíc ještě počasím. Začíná se dřív stmívat, večer je trochu chladněji, člověk s nima na tom hřišti už tak dlouho nevydrží, pakuje se domů už v šest. K tomu začátek školního roku, no prostě... pecka.

prejeta_zaba
13. říj 2023

Dlouhodobě vnímám, že od Mikuláše do Vánoc je celá republika úplně mimo - všichni jen mysli na dárky, jídlo a věci na poslední chvíli. Na děti ten stres samozřejmě taky dopadá. Ale v půlce října fakt nee. Možná jsou míň vylítané venku, tak víc zlobí. Nebo jestli 4x za hodinu od někoho slyší, že jim Ježíšek nic nepřinese, když budou zlobit, tak je to prostě štve - to bych zlobila taky. 😅

sinicka
13. říj 2023

Naše děcka jsou pořád v pohodě. Jasně, nějaký mráček se sem tam přežene, ale nemůžu říct, že by jeden z nich byl zlobivý, nebo zlobil. Prostě se chovaj jako děti, protože děti jsou. Prostřední má poruchu pozornosti a je z těch 3 nejcitlivější a “nejjodnějši”.. na Vánoce nemám 20 druhů cukroví a vypucovanej byt, nemáme ani vyzdobeno jak v amerických filmech, ale děti jsou stastne (snad) celorocne.

gdpr
13. říj 2023

Podľa mňa 3rocne dieťa ešte až tak nevie co sú to vianoce až staršie deti takže podľa mňa toto v tom veku je skôr náhoda, ze akurát sa jej zhoršilo správanie 2mesiesiace pred Vianocami 😂

janule0123
13. říj 2023

U nás teď zlobí víc poslední dva dny víc ale ze se blíží Vánoce netuší 🤣 asi konstelace hvězd 😎

izz76
14. říj 2023

Ono už je před Vánoci ? To jsem asi něco prosvihla 😃 K dotazu zakladatelky, ne tenhle problém jsem neměla,děti se chovají stejně celoročně.

hani_na
14. říj 2023

Ano, taky často hledám různé příčiny, ale asi to nejvíc bude tím, že jsou to děti 😁

natysnovec
14. říj 2023

Holky jsou hodnější. 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

krisstina93
14. říj 2023

Naši sou hodnejsi, co si napsali dopis jeziskovi :D sem zvědavá jak dlouho jim to vydrží :D

ajja87
14. říj 2023

Tříleté dítě nemůže tušit, že se blíží Vánoce... naše tohle (myslím tím nějakou časovou osu)začala vnímat až tak v pěti letech.to, že ji řekneš, že když bude zlobit , že ji Ježíšek nic nedonese ,rozhodně nemá určitě souvislost s tim, že je pred Vánoci a ona tím pádem vic zlobí...

marketa1218
14. říj 2023

Mám 4 letou, fakt ještě netuší že je jakoby před Vánoci. Jenom se moc těší na sníh, boby, stavění sněhuláka a tak co k tomu prostě patří. Asi prudi víc no, hlavně tím, že se dřív stmívá ona je zvyklá být hodně venku, teď jak prší jde to míň. Ale pořád zvládáme v rámci možností

michaela666
14. říj 2023

@ajja87 Malá má 3 v lednu a už 14 dní se ptá kdy budou Vánoce. Přišlo to jako reakce na prohlížení fotek, kde viděla ty z loňska - stromeček, dárky, sníh,... Teď postupně chodili balíčky se zimním oblečením a už hledala ve sklepě sáně.
I menší děti to vnímají, ale spíš v návaznosti na chování rodičů.

U nás je poslední dobou podezřele hodná, ale asi je to tím, že nemá čas se nudit a pořád máme nějaký program jak doma, tak venku.

ajja87
15. říj 2023

@michaela666 tak samozřejmě,pokud budes mluvit o Vánocích, prohlížet fotky a tak,rak určitě se ptát budou,ale rozhodně netuší, že budou za dva měsíce...oni časovou dobu nechapou, neví,jak je to dlouho... takže podle mě nemuzou reagovat na to jestli jsou hodnější nebo zlobivejsi

lcn162
16. říj 2023

Ano, zlobí před Vánocemi více. Ale to pozoruji až tak od půlky listopadu, je to většinou odraz "mé nervozity" z vánočních příprav. Pokud zlobí teď více, může za to obvykle nastupující nemoc nebo změna počasí.

eldoradoh
16. říj 2023

Co máte všichni s těmi Vánocemi, vždyť je půlka října?!

veronicka89
16. říj 2023

💬13. říj 2023
Poslední dny jsem si všimla že naše tříletá dcera dost zlobí. Od jiných jsem slyšela že opravdu děti zlobí před Vánoci víc. Nemělo by to být spíš naopak? Jak to mají vaše děti?💬

Ano taky si zoho vsimam...

Nejvice zlobive jsou cely pul rok pred Vanocemi a pul rok po 🤣🤣🤣🤣

veronikav31
16. říj 2023

Naše zlobí průměrně celý rok,u nás to nemá nic s Vánocemi společného. U nás syn i dcera ví,kdy jsou, protože dcerka má 23.12. narozeniny,takže to ví velice přesně, když byla malá tak se začala těšit vždy po Mikulášovi (čerty neslavíme,naše děti je ale milují, nebojí se jich,takže pohoda 😄). Obě děti mi pomáhají s cukrovím, takže spolu trávíme čas, nejsem ve stresu kvůli tomu,jen dcerce dělám dorty na oslavu narozenin 😉

vodnarka2013
16. říj 2023

Můj první syn je stejný jako můj bratr když byl v jeho věku 🤣 v den Vánoc je naprosto na zabiti. Nervy pracuji….. u večeře nemůže ani jist a je nepříjemný, vybusny. Je to forma teseni 🤣🤣

miryp
16. říj 2023

Co má společného polovina října s Vánocemi? A jestli tvá tříletá dcera už vnímá kalendář a ví, kdy budou Vánoce, tak klobouček, protože u nás toto jde mimo i u našeho osmileťáka...
Jinak ne, naše děti před Vánoci nezlobí více než kdy jindy. Možná to bude tím, že jim nevytváříme zbytečný stres navíc (nechodí k nám čert, nevyhrožujeme prázdným místem pod stromkem) a do adventních příprav je plně zapojujeme a snažíme se co nejvíce času trávit spolu. Já musela hodně upozadit sama sebe, protože já bych to cukroví vykrájela a ozdobila jinak, já bych do vánoční výzdoby nezahrnula to či ono, já bych stromeček ozdobila tak, aby ty ozdoby dávaly nějaký smysl, ale je to adventní čas nás všech a je znát, že mé upozadění atmosféře rozhodně svědčí...
Pokud tvá dcera nyní více zlobí, přičítala bych to školce či nějaké změně doma, určitě ne Vánocům...

martinka0209
16. říj 2023

@eldoradoh ono se to nezdá,ale ani se nenadeješ a už tu jsou Vánoce,utíká to strašně rychle