Čerstvý řidičák a ježdění. Jak dlouho vám trvalo, než jste jeli sami?

13. bře 2023

Zdravím všechny, hlavně teda řidiče 😁 holky,jsem měsíc po složení zkoušky v autoškole.
Chci se zeptat,jak dlouho vám trvalo než jste jely samotné?
Já zatím jela párkrát s chlapem a nevím,kdy se odhodlat jet úplně sama...
A další,jak dlouho vám trvalo si zvyknout na jiné auto,beubto , které jste řídily v autoškole?
Nějak mi nejde si zvyknout na naše auto,i po pár jízdách a úprav sedačky a volantu,jsem v tom autě úplně nějak divně a nevím,co ještě upravit,aby to bylo v pohodě.
Strašně mě po řízení bolí nohy 🙈
Ráda bych se vyjezdila ,co nejdříve. Auto mám k dispozici každý den.
Předem děkuji za vaše zkušenosti a rady 🍀🍀🍀

zelenaesmolda
13. bře 2023

Zkousky jsi udelala a jsi teda zpusobila jezdit sama.Pomuze ti to? 🙂

autor
13. bře 2023

@zelenaesmolda Možná i toto jsem potřebovala slyšet, díky

novamamina
13. bře 2023

Máš sedačku moc blízko. Dej si ji vejš a dal. A prostě jezdi. Klidně jen objet blok.

autor
13. bře 2023

@novamamina díky
mám už ji úplně nahoře právě...
Ale je pravda,že možná až moc vepředu jsem,mám tak divně ruky zmáčknute

mon_88017
13. bře 2023

Jezdi, jezdit, jezdit. A nejlépe sama, bez manžela. Brát to tak, že auto jsou moje boty a bez bot nejdu ani na roh do trafiky. Jo a pořídit si havarijku, ta se v začátcích hodí 😉

eviicka
13. bře 2023

Ze mě si příklad neber 😀 řidičák v 19, sama jsem poprvé jela ve 37, podruhé ve 38. Teď už jezdím více😀.

autor
13. bře 2023

@mon_88017 díky
To tvrdí i manžel,ale já nějak nemůžu najít tu odvahu a odjet sama.
Pojistku máme dobrou i havarijní,tak snad dobrý 😁

autor
13. bře 2023

@eviicka to jsem asi nechtěla číst 🙈 ale i tak díky 🙃

laxesis
13. bře 2023

jezdi hned, čím dýl to budeš odkládat, tím hůř a tím větší obavy z toho pak budeš mít🙂
řidičák mám od 18 a jezdit jsem sama (jako opravdu sama a po Praze) začala v 25 ;) do té doby jsem byla sváteční jezdec a to bylo nebezpečné pro všechny okolo :D

tereza0111
13. bře 2023

musis to dat alespon parkrat sama. Alespon kousek, dojed si do obchodu kam bys jinak dosla klidne pesky. I to se pocita - start, rozjezd, couvani, parkovani - je v tom vsechno :D zacnes se postupne osmelovat. Za 2 mesice budes nebezpecny ridic - nabudes dojmu, ze uz to umis :D

autor
13. bře 2023

@laxesis jojo to je pravda. Vidím,že i to měsíční čekání na řidičák,jako takovou zpátečku... Po vyzvednuti jsem se týden odhodlavala sednout do auta,že jsem vše zapomněla

cilkat
13. bře 2023

Mám řidičák dělaný v osumnácti a reálně jsem začala řídit v 33 letech, kdy jsem prosadila, že se dvěma dětma prostě potřebuju auto. Koupili jsme auto v Klatovech (dojeli-tam vlakem) a muž mi řekl "víš... já mám ale tři roky propadlej řidičák, takže domů jedeš ty". Tak jsme do toho sedla a dojela do Prahy.
Ale trvalo mi asi rok, než jsem se u řízení začala cítit jakž-takž pohodlně.
Vlastně jsem od začátku klidnější, když vedle mě nikdo nesedí, neleká se a nekecá mi do toho.

autor
13. bře 2023

@tereza0111 jasný,ale z toho ,,sama,, mám největší hrůzu,že někde zaparkuju a pak nebudu schopna vyjet,atp 🙈

tereza0111
13. bře 2023

I to se stava 😂 me se treba s cerstvym ridicam podarilo kolmo "zaseknout" v relativne uzke ulici (jednosmerce). Proste jsem nebyla s to prijit na to, na kterou stranu tim zatracenym volantem tocit a jak se z toho "vycukat". Ponizene mi nezbylo, nez predat sve auto panovi v aute co cekal, az dokoncim manevr aby ulice byla prujezdna. Myslim, ze to daval jako prihodu k dobru dost dlouho a malem umrel smichy 😅 (mel to asi za 30 sekund..). Takze, kdyz nebudes moct vyjet, je to jenom desny trapas, nic nebezpecneho :D

rosie18
13. bře 2023

Na tema, jak spravne nastavit sedadlo ridice se toho da najit spoustu, treba tady https://carsmag.cz/k-bolesti-zad-casto-prispiva....
Ja mam problem, ze jsem mala, tak musim byt blizko, ale zaroven mi vadi byt namackla na volantu. Tak jsem si oddalila bederni cast. Kdyz natahnes ruku a das ji uplne nahoru na volant, mela by ses tam dotykat zapestim. Vyzkousej to, pripadne uprav sedadlo 😊 A radim Ti, jezdi, jezdi, jezdi.
Ja se vratila za volant asi po 15 ti letech a pritom po autoskole jsem se nestihla vyjezdit. Ze zacatku jsem jezdila hodne na parkovisti, abych ai osahala ovladani auta. Takze porad dokola jsem se rozjizdela a zastavovala, pozdeji jsem zkousela parkovat a manevrovat. Je to na den presne dva roky, co jsem dostala auticko, a uz nejaky cas mi nedela problem aednout do jineho auta a jet. A ze jsem uz ridila i uplne nova auta. Jen v pritelove Kie mi to nejde, protoze Kia je jeho mazlik a ja mam strach, ze s ni neco udelam, oni dva maji specificky vztah 🤣 Ale ber to tak, ze jsi udelala papiry, jdi tedy zpusobila a jsi ucastnik provozu, jako vsichni ostatni, za volantem jsme si vsichni rovni😊 To das 🍀

andelka
13. bře 2023

To se mi stalo při první cestě s dětmi do MŠ/ ZŠ. Naštěstí byl vedle obchod a zrovna tam přijelo zásobovací auto a v něm řidička. Vyjela mi se synem ze stání. Před ZŠ jsem už byla v pohodě. Řidičák mám až od 31 let , takže skoro 9 let. Jezdím jen v obdobích,kdy je to nutné. Takže už jsem několikrát začínala znovu, po pauze. A vždy to šlo. Takže vím,že když to budu zas potřebovat,tak se zas rozjezdim.

konidana
13. bře 2023

Ono to je cely jen o ty "drzosti" proste sednout a jet. Ja s tim problem nemela, i kdyz jsem ridicak udelala na skole v 17.5 s tim ze mi zacne platit az od 18🤣. Pak jsem treba jednou za rok odvezla nase na chalupu. Ridit jsem zacala vic az v praci o vice jak 6 let pozdeji. Ale proste jsem se toho nebala a o tom to je. Mladej kolega se trochu bal, ze dalsi zenska do party ( uz tam byly dve a ani jedna moc ridit nechtela) ale pak celkem koukal, kdyz sem mu na otazku, zda to vycouvam nebo to ma vzit radsi on, rekla ze to klidne zkusim. No tak jsem nekdy holt couvala na vickrat, no.

limali
13. bře 2023

Sama som chcela jazdiť hneď, čo najskôr ísť na diaľnicu ak do veľkého mesta a čo najčastejšie. Nohy ma boleli chvíľu, keď som sa viac uvoľnila a nastavila sedačku a ostatné podľa seba, nie podoa autoškoly. Za pár týždňov to bolo naprosto v pohode, už je to niekoľko rokov a ani nad tým nepremýšľam. To dáš, len cvič, papiere máš, spôsobilá si 😊

cilkat
13. bře 2023

Co se parkování a vyjíždění týče... vždycky najdu nějakého ritíře, ketrý mě zachrání... Pokud jsme nucena parkovat u tchánovců na jižním městě, volám tchánovi rovnou :D . Většinu z nich i potěší, že pomohli dámě v nesnázích O🙂 .

eviicka
13. bře 2023

Vidíš kolik nás tu je takových, co si nechají pomoci 😀. Taky mě a jednu paní na parkovišti jednou zablokoval náklaďák a prý "mám poruchu, už se nehnu". A paní ho taky rovnou poprosila ať jí vyjede (já pak už to měla jednoduché).
Pokud se někde jen zasekneš, tak se tolik neděje. A co se týká parkování-já z toho mám fobii dodnes, takže mám svá vytipovaná místa, kde vím, že nebude problém, tak se projdu o 100 metrů dál no. U obchoďáku je v zadních řadách míst dost 🙂.

pavca1982
13. bře 2023

Teď mi dochází že řídím už skoro 23let🤔🙂
Držím palce ať to jde brzo. Já začala hned jak jsem měla papíry v ruce.A můžu říct, že nejlepší je opravdu jet úplně sama.Letos chci udělat řidičák na motorku a bude mi 41let.😉

veru181
13. bře 2023

Nejvíc mi pomohlo jezdit nejdřív sama. Začala jsem cestou na nákup, postupně přidávala další trasy po městě a opakováním si zvykla. Další krok je pro mě cesta mimo město 🙂 (nemám taky řidičák dlouho). A na auto jsem si zvykla právě tím ježděním.

danca9257
13. bře 2023

Ja začla jezdit sama hned ten den co jsem si vyzvedla řidičák 😊😁mám ho od prosince.

odula
13. bře 2023

Ja jsem mela ridicak roky, ale ridila jsem strasne malo a jenom s manzelem. Jednou jsem do auta ale musela sednout sama a to byl zlom. Zjistila jsem ze to zvládnu i bez pomoci, a ze je to dokonce lepsi pac me nikdo neradi a ja se tudiz na nikoho nespoliham ze neco vykouka/ rozhodne za me) a teprve tehdy jsem se rozjezdila. Ted uz je to absolutni relax, miluju to. 🙂 jo - Dalsi chvilku mi trvalo naucit se vnimat provoz tak abych měla prehled - ale to jde jenom jezdenim. Rozmysli si nějakou jednodussi trasu a skoc do toho . ;) to dáš

autor
14. bře 2023

Holky,vsem moc děkuji za radu a podporu. Jste skvělé 💐💐💐

sorboni30
14. bře 2023

Mám 21 let řidičák. Začala jsem jezdit hned po autoškole. Moje první auto bylo škoda 120. Byl to strašný šrot, ale perfektní na učení. Pak rodičů Felicia, Octavia a dnes už mám sve stálé auto Octavii II 15let. Ono je to u každého jinak. Někdo to má prostě v sobě. Sedne do auta od počátku a bere vše automaticky. Autoškolu udělá jen proto aby už mohl na silnici.. já udělala autoškolu s přehledem, testy plný počet, jízdy bez problemů. Dělala jsem zkoušky ve Zlíně na semaforech. Nejlepší škola. Učili mě řídit na semaforech, v dešti, za tmy.. všechny možné situace. Sestřenice dělala řidičák 3x a nedělala. Prostě na to nemá buňky..
Hlavně je dobre pro začátek jezdit každý den.. třeba jet polní cestou a rozdizdet, couvat, prostě trénovat. Pokud chcípne auto na semaforu při rozjezdu, nestresovat.. stává se to i zkušeným, ne jen začátečníkům. A hlavně dodržovat stanovenou rychlost. Jet fakt v obci 50, ne 30..protože pokud se člověk boji řídit a jede jak posrany..neohrožuje jen sebe, ale i druhé.. těžko pak ve stresu zareaguje rychle na nepředvídatelnou situaci..a že jich v dnešní době na silnici je..
😉

honatko092
14. bře 2023

Já jsem tak první rok nebo dva neparkovala nikde, kde bych měla problém vyjet 😅 Prostě jen když byli kolem mě dost místa. Řídím od 18 let, teď už to bude 13 let a parkuju jako profík všude i ve velkoměstě, podélně - chce to prostě trénink. Jít na to pomalu, ale zároveň jezdit co nejčastěji. Držím palce 😊