Bojím se řídit. Jak z toho ven?

8. zář 2024

Nebojim se sve jizdy, ja jezdim opatrne, ale spis tech veci, co clovek nedokaze ovlivnit. Ozraly a fetky za volantem, 18tilety s velkym farem a velkym egem, lidi co cumi do mobilu … Jak z toho ven? Ja sama to risknu, ale vozit takto decka, to proste nechapu, jak s tim nekdo muze byt vpohode. Autobus nebo vlak je velkej, tam se citim v bezpeci, ale ty jezdi dost omezene. Na tank nemam, a ani by me s nim asi nepustili na silnici 😂 Jak toto zvladate psychicky?

sasanka88
8. zář 2024

Mam ridicak ale bojim se ridi. Takze neridim vubec. Jestli ridis tak jsi na tom jeste dobre.

autor
8. zář 2024

@sasanka88 Spis jen tak zkusebne. A pro to, ze musim, pac ziju v 🍑 kde nic poradne nejezdi 🤦‍♀️. Ale me psychice to skodi extremne teda.

pampeliska1313
8. zář 2024

Moje tchyně je takovej řidič co jede dvakrát ročně. Boji se i po dálnici, takže k nám jede na vesnici tři hodiny místo hodky a kousek, protože to odjíždí všude možné. Ví, ze proste musí jet (má psa a proste vlakem se bepotahne a tak).. proste stejně jediný co jde dělat, je vědět ze vy jedete co nejvíc bezpečně a třeba nevlastní otec má v autě kameru co snímá i okolní řidiče, jak jedou (kdyby byla bouračka, někdo ho předjížděl a byl by nejakej problém a tak) to mi taky přijde fajn. Já sama neridim, maximálně kolo a čtyřkolku na vesnici na zahradě.:D a to řidičák mám.)

lallaa
8. zář 2024

To chce jenom praxi, praxi, praxi. Cim vic budes jezdit, tim lip ti to pujde.

emillyhk
8. zář 2024

Já se dlouho bála řídit, protože jsem si nevěřila, nebyla jsem vyježděná. Řídím rok, jezdím denně, spíš teda kratší trasy, ale někdy je to o nervy, no. U nás je to traktor za traktorem, kola to má větší než já auto a i tak se na silnici vejdeme, vyhneme, předjedu, apod. Ale autobusák už mě několikrát málem smetl do škarpy. 🤦‍♀️ Sama jezdím víc v pohodě, když vezu syna, tak mnohem, mnohem víc nadávám. Velká část řidičů jede jak hova.o, jedou nalepení, že muset prudčeji zabrzdit, mám je v kufru. Předjíždění do zatáčky a do kopce vidím několikrát týdně. Jo, jsou to nervy. Před pár měsíci jsem měla menší nehodou, ženská mi vlítla do cesty z vedlejší, dokud jsem do ní nedrcla, tak ani nevěděla, že tam jsem, čuměla na druhou stranu. Odnesly to jen plechy, ale obě jsme měly v autě děti, já se z toho na místě trochu sesypala (a to to nebyla moje chyba). Ale za pár dní jsem prostě sedla a znovu jela, protože od nás se prostě jinak do práce nedostanu...
Takže jo, chápu tě. Ale pokud ty jezdíš bezpečně, máš dost slušnou šanci, že dojedete v pořádku 😉

@pampeliska1313 O kameře taky uvažujeme, přeci jen jezdíme denně.

autor
8. zář 2024

@lallaa No prave, ze o toto nejde, moje rizeni neovlivni ty ostatni 🐷 na silnici. Kor kdyz ja mam malinkou starou srotku a ti zavodnici SUVcka :-/

lallaa
8. zář 2024

Promin, napsala jsem driv nez jsem stacila docist do konce 🙂 Chapu te, nevim jestli ti to pomuze, ale ja se pred jizdou vzdycky modlim. Spoustu veci neovlivnime, kdybych premyslela co vsechno se muze stat, tak ani nevyjdu rano ven.

autor
8. zář 2024

@lallaa No ja jsem ateista az na pudu, tak to by asi nevyslo 😂 Jako chodec se treba nebojim, nenosim sluchatka a pri prechazeni silnice se fakt dost rozhlizim. Ale auta jsou moje nocni mura. Kez by tak slo vsude dojit pesky.

tereza0111
8. zář 2024

nezlob se, ale vetsinou je to tak, ze to okoli, ktereho se bojis je mnohem mene nebezpecne nez "nevyjezdeny" ridic. Proti strachu pomaha jen vlastni ridicska zkusenost a schopnost predvidat situace. Ono pak uz proste vis a uhnes a mas spravne reakce.
Takze nejlepsi co s tim delat je ridit, ridit, ridit. Jestli vis, ze to budes potrebovat a bez auta se neobejdes, tak proste kazdy den do nej sedni a i cesty, co bys zvladla jinak jezdi autem, nez se toho strachu zbavis. Jina cesta neni

autor
8. zář 2024

@tereza0111 Jo no, a presne to si taky vzdycky rikam. “Co kdyz nekdo z tech kolem me je taky takovy vynervovany maslo jako ja?” 😃

anonymmm88
8. zář 2024

Na to, jak jezdí ostatní radši nemyslet. V autě se snažím předvídat a být opravdu ostražitá. Já jezdím hlavně po dálnici, takže tam člověk musí hlidat všechno, už se mi stalo,že do mého pruhu začal někdo najíždět a kdybych nezačala brzdit a troubit, tak je ve mně. Když je člověk vyjezdeny a ovládá dobře auto, tak ty situace zvládne. A bohužel se stávají.

klpoiu
8. zář 2024

Vis co, bud budes ridit co nejvic to jde aby si získala jistotu,nebo ridicak vyhod. Protoze prave tihle ustraseni ridici mají na vine stejné mnozstvi nehod jako ti, ktere si popsala. A nikde jinde nez za volantem zkušenosti a jistotu nezískás.

katy166
8. zář 2024

Ahoj všem. Taky mám řidičák a taky.se bojím teď jezdit. U mě to napřed způsobilo to, že s bývalým manželem jsme měli jen jedno auto a on ho potřeboval kvůli své práci, takže mě do mého předchozího zaměstnání vozil, aby si mohl auto nechat u sebe. No, pak jsem si našla práci v místě bydliště. Abych to zjednodušeně řekla, neřídím díky tomu všemu už cca 4 roky. Jsem víc jak rok po rozvodu, do toho jsem musela dát auto pryč, protože jsem neměla na jeho opravu a na nové není. Navíc když vidím, co se na silnicích děje....
Na druhou stranu bych se k řízení chtěla strašně ráda vrátit, dřív jsem jezdila skoro normálně. Vadila mi jen jízda za tmy. Ale mám teď v sobě blok a nevím, jak se přes něj dostat...

dzejnalover
11. zář 2024

Ahoj, já jsem zas typ, co se nebál řídit nikdy - auta mě bavila a baví do teď. Ale na to, že mohu řídit sebelíp a potkat pak blba za volantem, nemyslím. Protože pokud se to má stát, stane se, a neuděláš nic … na tohle si myslím, že nesmíš vůbec myslet. Silnice je prostě nebezpečná. Jediné, co můžeš podpořit, je nejezdit v 30let starém autě a mít nějaké, kde jsou kvalitnější bezpečnostní prvky. Ale ani to není, bohužel, jistota …
Já vozím vysvěcený růženec a prostě věřím, že nad sebou mám své opatrovníky 🙏

autor
12. zář 2024

@dzejnalover No prave, jenze ja mam skoro 20 let starou tridverovou Corsu a to mne osobne teda prijde jako pojizdna rakev. Navic jsem uplne prumerne vysoka, ale stejne mne prijde, ze blbe vidim pred sebe, ze bych proste potrebovala neco vyssiho. Jako ja sama se v tom klidne zabiju, ale vozit decka se mi v tom nechce ani omylem treba.

dzejnalover
12. zář 2024

To chápu. Taky samozřejmě chápu, že si člověk jen tak novější pořídit třeba nemůže. Sama nemám nic nového, ale bohužel jak píšeš, tyhle auta nemají moc šancí při kolizi, když vezmu v potaz průměrný vozový park v ČR 🫣
Corsu jsem nikdy neřídila, ale tenkrát jsem měla takovýho Bobika -Clio a je fakt, že se mi s tím dobře nejezdilo 😃 hlavně jedna z věcí, proč šel pryč, byla právě bezpečnost. Člověk by musel mít fakt asi novější, aby to mělo smysl. Mám relativně teda bezpečný auto na svůj věk, ale i tak - oproti stromu, či nějaké novější Audi,Volvu a podobně, bych asi moc neuspěla. Prostě blbé náhody a na silnicích můžeš kolikrát předvídat jak chceš a i tak se může stát průšvih ..