Běhání po císaři. Za jak dlouho jste začaly?

montmirail
18. lis 2021

Je tu nějaká vášnivá běžkyně? Za jak dlouho jste tak zhruba začali běhat po císaři? Myslela jsem si jak si občas trochu popoběhnu v těhotenství, ale ležím na rizikovém, takže to absolutně nepřipadá v úvahu. Jelikož mám placenta praevia pravděpodobně proběhne císař. A tak už si zjišťuji kdy se ke své lásce - běhu - vrátím 😓☺️

marcicek84
18. lis 2021

@montmirail klidek kolem mimca se nabehas jeste dost 😂😂😂 ke klasickemu behu se vratis,pokud budes mit doma nekoho kdo se chvilku postara nebo pohlida dite a to nezalezi uplnen a tve fyzicke kondici,muzes byt fit po 2 mesicich ale realne se k tomz muzes dostat az kolem roku mimca...

mhpraha
18. lis 2021

já běhám ráda a jsem po císaři. k běhání jsem se ještě nedostala.. běhám kolem miminka 5měsíců celkem vydatně 🙂)))

montmirail
autor
18. lis 2021

@marcicek84
@mhpraha chápu. Já si právě plánuji jak budu běhat s kočárem do města 😁 jako realita bude třeba jiná. Spíš se bojím té jizvy no. Já nesnáším operace 😬

marcicek84
18. lis 2021

@montmirail s kocarem se moc behat neda,to je spise tak na rychlochuzi...

nazka
18. lis 2021

@montmirail já jsem po 3 měsících běžela dolů ze schodů za postackou a všechny vnitřnosti se mi strašně divně hejbaly v břiše, až mě to vyděsilo. Kolem půl roka se to usadilo. Po druhém cs mi to přišlo lepší, tak asi i záleží, jak co se kam prisije.. 🤷‍♀️

vikinkav
18. lis 2021

Muzes si poridit kocar na behani, pokud se tomu chces venovat. Ja vseobecne zacinala vzdy s narocnejsim sportem tak 6 mesicu po porodu, uvidis jak se budes citit.

lida9
18. lis 2021

sice ne s behem, ale s jizdou na koni (taky pekne otresy) jsem zacala s koncem 6ti nedeli... ja osobne bych pri prvnim cisari mohla i drive, ale bylo mi receno, ze jak vse nesedi jeste dobre, muze se mi deloha pretocit a tak, takze jsem to 6ti nedeli vydrzela... u druheho cisare to bylo o neco dele, tak o dva tydny dyl...

30bar
18. lis 2021

@montmirail Me rekl muj gynekolog po sestinedeli,ze uz mam jizvu krasne zahojenou a na muj dotaz jestli můžu behat rekl,ze jo. Ja se jeste ale na behani necitim a to nemluvim o unave 🙂

cherie24
18. lis 2021

Běhala jsem s kočárkem normálně a šlo to bez problémů. 🙂 Ale začala jsem až v půl roce. Popravdě jsem se dávala po porodu do kupy několik měsíců - v šestinedělí jsem si udělala kýlu, zůstala mi diastáza, s špatnou funkcí břicha se mi sesypaly i záda, takže několik měsíců jsem cvičila jen pár cviků z fyzio na břicho a protahovala si záda. Občas kolo po šestinedělí, když někdo pohlídal. Ready vrátit se ke sportu jsem byla až fakt po tom půl roce a to jsem hodně sportovně založený člověk. Docela mě to dostalo i psychicky, jak mě těhotenství vyřadilo. 🙄

malinkaelinka
18. lis 2021

Jsem po druhém císaři, ještě v sestinedeli jsem byla u fyzio, pak po sestinedeli, od zacatku jsem opecovavala jizvu, cvičením od fyzio napravila drobné dysbalance. Měsíc po porodu jsem zacala s bruslemi, 2 mesice po porodu běh. Od porodu jsem denně chodila, 6, 8 a na konci sestinedeli i 12 km denně. Běhám s dvojkocarem ( mám jeste dvouletacku) nebo sama, to si holky vezme manžel. Na tu starší jsem měla obycejny kocar a taky se s ním dalo běhat. Teď v sobotu jsem 4 měsíce po porodu běžela první závod, 10 km. V těhotenství jsem nenechala, bolela mě přitom jizva. Ale chodila jsem do poslední minuty před porodem, denně hodně. Všechno s laskavostí a vděčnosti k vlastnímu tělu, nic na sílu. Hlavně si to užít a odreagovat se, to je pro mě hlavní.

montmirail
autor
18. lis 2021

Děkuji za poznatky, s diastazou taky počítám, tu už mám lehce rozjetou, a napravovala jsem skoro dva roky s fyzio. Kupodivu jsme se shodli, že běhám s hezky staženými bříšáky a ta diastáza se nevybouluje ☺️ tak snad to teď taky dopadne. Asi záleží kdo taky operuje a jak sešije.

Jaké cviky jste cvičili na diastazu? Já měla zaplacený mamacore a pár měsíců docházela do fyzio centra a víceméně se shodli, jen žena měla trochu jiný názor na posazení pánve. Ona spíš podsazovala a kluci spíš lehký prohyb.
@malinkaelinka
@cherie24

teeerez
18. lis 2021

me to bohuzel trvalo dlouho, prvni 2 mesice jsem ani neusla kilometr chuzi, Jeste po 6 mesicich jsem o jizve pri "naklusani" vedela, prestoze oficialne byla krasne zhojena. A pak jsem zase otehotnela, takze z behu nic nebylo ... Ale to byl muj pripad, pisu to jen proto, abys nebyla zklamana nebo vydesena, ze ses tu docetala, ze nebyl zadny problem a tebe to treba boli 🙂
(po druhem porodu, ktery byl normalni jsem uz behala prakticky hned, takze se to samozrejme srovnalo i u me, neni to nic trvaleho 🙂

malinkaelinka
18. lis 2021

@montmirail ja jsem neměla diastazu, měla jsem nějaké jiné nesrovnalosti a cviky tak specifické, že mě je fyzio hodinu učila, popsat to fakt nedokážu.

cherie24
18. lis 2021

@montmirail na mamacore jsem koukala, pak jsem jim i psala ohledně toho pokračování, že bych si ho koupila, ale psali, že vzhledem k té pupeční kýle by mi to úplně nedoporučili. Dostala jsem několik cviků přímo na fyzio, ale popravdě to taky nebylo nic moc. Ty hrazené pojišťovnou nejsou žádná hitparáda a za 20 minut tam toho člověk moc nevyřeší ... Teďka vím, že hned po porodu budu muset opět chodit, ale už budu docházet k soukromé fyzio. Nakonec jsem přišla na to, že mám slabý střed těla a z toho vyplynuly všechny ty problémy po porodu, což se v rámci rehabilitací vůbec neřešilo. Oni řešili jen úlevu od bolesti zad a těch pár cviků na zmenšení diastázy, ale proč to tak je ne. Vlastně mi pomohli jen zmírnit povrchový problém. Dokud jsem sportovala a cvičila, tak to všechno držely vnější svaly a problémy jsem neměla ač ten problém tam byl vždycky. Během těhu a porodu se to jen projevilo a možná i proto dopadl porod císařem. Malá vůbec nesestoupila do porodních cest. K dalšímu porodu jdu i s PA, která umí pomocí rebozo směřovat miminko na správné místo.

jinajanna
19. lis 2021

Uvidíš, já po prvním císaři vydržela neběhat šest tydnů, po druhém pět a po třetím jsem tajně vyrazila s kocárem běhat už po měsíci 😜 Je teda fakt že jsem moc nepřibrala a diastázu jsem neměla a cítila jsem se prostě skvěle a plná energie.