Ach ten život....Jak zahnat takové pocity?

19. čer 2024

Ahoj děvčata,už několik měsíců mám takovou nechuť ke všemu.V práci mě to nebaví,doma mám ke všemu nechuť,nic mě nebaví.Nemám energii.Všichni mě unavujou.Jsem skoro pořád podrážděná...chybí mi ten elán...
Čím to je a jak to zahnat?
Jestli nějaký vitaminy nebo co mi chybí?
Máte to taky někdo?

zara0201
19. čer 2024

Mám to tiež. Pomáha mi cestovanie. Raz za 2-3 mesiace zaletíme niekde na dovolenku. Muž je teraz dolámaný,dovolenka v nedohladne. Neviem ako najbližšie mesiace dám... stále iba spím po návrate z práce. Tam ma to tiež nebaví hoci práca je fajn. Do toho dieťa v puberte. Nepomohli mi ani doplnky výživy.

autor
19. čer 2024

@zara0201 tak to Ti přeju ať je co nejdříve lépe.Velice dobře vím,o čom píšu.Je to hrozné.Mám velké únavy.Já beru hořík,ale nepozoruji žádné zlepšení.

zara0201
19. čer 2024

Tiež horčík,vit.E a mala som aj iné bylinné prípravky. Mám pocit že všetko robím ako autopilot. A len to čo ozaj musím.

autor
19. čer 2024

@zara0201 i já,jen to co musím.Jak z toho ven🤷🏻‍♀️

jannym
19. čer 2024

Horcik, pravidelny pohyb, zmena rezimu a pokud je to dlouhodoby stav muze se uz jednat o stupen vyhoreni…

l_
19. čer 2024

No.. taky to mam.. unavena, nechut i k vecem, co vim ze me vtahnou a budou bavit.. pres den mam 2-3 krize kdy bych ihned usnula..

V praci je to teda na 💩.. ale soukrome vse v poradku.. horcik nejak velky efekt nema..

No ted jsem byla na krvi, tak uvidim jestli tam neco vyleze..

sasanka88
19. čer 2024

Zkusila bych nejake drobnosti co by ti udelaly dobre... zajit na masaz, ke kadernici, neco pekneho si koupit na sebe, zajit s kamaradkou na kafe, zajit do kina. Nevim neco co by ti udelalo radost?

autor
19. čer 2024

Jo koupím si,zajdu ke kadeřnici atd,ale baví mě to jen chvilku právě.Pořd bych jen spala nejraději.A v oráci buzerace a nepirotumění a ani vlídné slovo...

konidana
19. čer 2024

Muze to byt deprese. Zasla bych k psychologovi nebo i psychiatrovi, aby to pripadne vyloucili nebo rekli co s tim dal.

konidana
19. čer 2024

V ty praci to musi byt vysilujici, treba by pomohla zmena prace/zamestnavatele

sasanka88
19. čer 2024

Tak spi pokud muzes. A nejsi prezazena prave z te prace? Kdyz je to tam takove? Bych si tereba zasla i pro neco do lekarny, nejake bylinne pripravky na stres?

sasanka88
19. čer 2024

A v noci spis dobre?

autor
19. čer 2024

@sasanka88 jak kdy,někdy celou noc,někdy se zbudim,ale spíše spím

ninive211
19. čer 2024

Já to mám podobně, práci nemám nějak náročnou, že bych z ní byla vyčerpaná, přesto přijdu domů a ž jen představa 2.šichty uvařit, uklidit mě ničí, takže úklid dlouhodobě dělám jen to nejnutnější.abysme tu neshnili, pořád si taky říkám, že tu na to přece nejsem sama a pokud manželovi např. vadí neumyté nádobí, tak ho prosté může umýt sám (což také teda dělá). Po práci se potřebuju vždy někam zašít, obstarám děti a mizím k sobě. Naštěstí se zabaví sami. Akorát se děsím, jak teď nastoupí do školy i syn, je ADHD, bude mít asistentku, příprava do školy bude asi náročná, moje nervy, děsím se toho už teď, abych neskončila na AD.

1eso1
19. čer 2024

Ach ten život... Tuhle větu si poslední dobou říkám celkem často. Ale jsem zvyká prostě nějak fungovat. Musím. A po nocích brečím do polštáře. Za poslední rok mi zemřeli dva blízcí. Pořád poslouchám, jak jsem dobrá, že to tak všechno zvládám. Mně ale připadá, že nezvládám nic. Taky mě nic nebaví.Čas pro sebe nula. Buď jsem v práci nebo s dětma. Na prázdniny žádný plány. I když bych chtěla někam vypadnout aspoň s dětma. Vždycky si říkám, že si to musím nějak odžít. A pak přijde zase něco...

autor
19. čer 2024

Mám už děti velké,soběstačné.Už mě tolik nepotřebují.A já se cítím tak sama,Občas též brečím do polštáře.Jak jsem pořád sama doma,tak si povídám sama pro sebe.A už i bolístky mám,záda,nohy atd.Manžel je nemastnej neslanej.Moc ho nezajimají mé pocity.
Teď koukám na Výměnu,tak asi děvčata nejsme sami😂

martinka_33
19. čer 2024

Mam za sebou stresové období. Začalo to stehovanim v lednu, to nás vydalo z úspor. Pak prišlo období, že nebyla práce (pro muže presčasy, pro me brigáda), takže jsme se do obnovení úspor nemohli pustit. Do toho mi neplatili nájemnici (a podle nasich supr zakonu je muzes vyhodit az po 3 mesicich, vlastne po ctyrech...). 2 mesice jsem nemohla sehnat nove najemniky... Pak byla v ohrožení muzova práce uplne. No a vzhledem k tomu vsemu jsem se vrátila po mateřské o 2 mesice driv, na jinou pracovni pozici (horsi prace za min penez, jenze si muzu planovat smeny sama, coz je jedina sance jak muzu pracovat ja i muz). V práci si horko tezko zvykám... Je to jiný, spousta nového. Snazim se hledat na tom pozitiva a ten správný balanc, ale zatim ke to psychicky vycerpávající... Do toho krize ve vztahu, ta souvisi s tou muzovou praci, i kdyz ta je nastesti zachranena.
Mam k syndromu vyhoreni ted docela blizko.
Potrebovala bych nutne aspon na 14 dnu nekam vypadnout .. Ale to je presne to, na co letos nevysly finance ☹

autor
19. čer 2024

@martinka_33 tak že toho máš též dost.
Já jsem též v nové práci.8h na nohou a jen odpolední směny a to mě tedy moc nebaví.Ale potřebujeme peníze,tak dělám no.
Manžela mám trošku urážlivého.Přes týden je na služebních cestách

martinka_33
19. čer 2024

Zní to jako strasny klišé, ale jsou chvile, kdy me drží nad vodou deti. Že jsou zdravé, chytré, šikovné a úžasné ❤❤❤ a taky mi úžasne pijou krev nekdy 😅 A muj muz neni jen trochu urázlivej, ale strašně moc urážlivej 🙄

autor
19. čer 2024

@martinka_33 právě,jak jsem měla menší děti,tak mě drželi nad vodou,ale jak jsou velké,tak už mají svůj svět.Ale popvídáme si i řešíme spolu,to jo.Ale stále se cítim sama,pristě nepotřebná,osamocená.A manžela bych doma každý den nechtěla,to už by jsme soplu nebyli.Máme to stejně,bohužel.
Mohu se jen zeptat,jak to vypadá,když se manžel urazí a proč?Co ho rozhodí?

candat
19. čer 2024

Ach ten život... Synovi se po třech letech vrátila onko nemoc a to je mu teprve 19. Já se dočkala svého snu, nového domu, ale někdy si říkám, co jsme komu udělali, že takto trpíme a hlavně syn. Někdy zkus myslet na to, že jste zdraví a to je to největší štěstí!!!! Ale to si člověk uvědomí, až je opravdu ve sračkách 😔

sonaxoxo
19. čer 2024
autor
19. čer 2024

@candat o zdraví mého i mojich blízcích bych mohla vyprávět.A horšího jak o zdraví,ale učím se s tím žít.
Posílám hodně hodně síly🍀🍀❤️❤️

martinka_33
19. čer 2024

Šílim zejména z toho, že kdyz on neco podělá, tak za to obvykle můžou vsichni ostatní ☝️ on je chudáček a vsichji jsou na nej zlí 😅 nedej Bože kdyz mu řeknu ze je neco jeho chyba, to se pak urazí....

martinka_33
19. čer 2024

@candat 😪 tohle je to, proc me deti drzí nad vodou, protoze si řikám, ze i kdyz mi pijou krev, tak jsou zdravé, chytré a.úžasné a to je nejvic co si človek muze přát ❤

autor
19. čer 2024

@martinka_33 podobně jakobu nás🫣.A kdo u vás chidí za tím druhým,aby jste už spolu mluvily?

drep
19. čer 2024

Zkoušela jsem kombinaci vitamín D, horčík a a Maca, efekt žádný. Ale já mám půl roku fakt debilní období v práci, které jsem chtěla vyřešit a bylo to z blata do louže. Hrozně by mi pomohlo začít se hýbat, ale já na to tak zoufale nemám hlavu☹️☹️

autor
19. čer 2024

@drep i já řeším teď hodně práci a i výpověď možna.A pohyb bych mít měla,ale poslední dobou mě se ničeho nechce.Jsem prostě marná

hanka_12345
19. čer 2024

na unavu je i zelezo ne?

tattiana9
20. čer 2024

Jednoznačně bys měla mít nějaký ten svůj koníček. Něco, co bude prostě jen tvoje, nějaká aktivita, při které budeš jen ty sama a naplno si ji užívat. Toto chybělo i mně, začala jsem aktivněji cvičit, sportovat, při tom se prostě tak vyventiluji, že jsem v pohodě, mám více energie, lepší náladu.